Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от spin_master »

Най-накря си намерих удобно място за съхранение на каяка и след много лутане съм се насочил или към Malibu kayaks или Wilderness Systems. Аз съм 2 метра висок и тежа над 120 кг. така, че лодката трябва да има и товароносимост :) Ще се ползва предимно в Гърция и по нашите язовири. Та ако някой има преки впечатления и от двата модела, ще го помоля да ги сподели в тази тема, за да ми помогне в крайния избор.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от RIMOHIT »

И двата каяка са хубави . Тарпона е по тесен по начало и по бърз и с твойте габарити има вероятност да ти е нестабилен леко. Най-добре е да пробваш , защото всичко останало е ала-бала (освен преките лични наблюдения )
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от DOCTORA »

Wilderness Systems нямат подходящ каяк за твоите размери. Малибу имат.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от spin_master »

Tarpona на Павката съм го тествал и ми беше добре по спомен, защото теста беше преди 3 години и само за кратко. Тогава тествах и един на Malibu, но не се сещам кой модел беше. Определено тарпона повече ми допадна. Иначе съм карал и по-тесни сит-ин каяци и не съм имал проблем със стабилността. Даже още се чудя дали да не си взема един сит-ин каяк, тъй като мисля повечето време да го ползвам на море. Може би ще трябва да се разходя до Поморие да направя малко тестове на 2-3 модела и тогава ще го мисля. Някой в София да има Тарпон?
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от antoanBS »

ами освен на малибу друг незнам къде може да тестваш:) тези който внасят уилдърнеса просто забрави за тестване преди години ми казаха да съм го тествал в магазина да съм седнел да видя как е:)))) според мен малибуто е по добро и като материал допада ми че е леко грапав и доста солиден а за тези пари като е гребен защо не видиш на хоби гребните каяци двойката ми се видя невероятна става и сам да я караш
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от shaman »

И двата каяци са добри според мен..
За съжаление аз съм пробвал Малибу съвсем малко (На Сава в Балчик). Това, което ми направи впечатление е, че дъното е доста интересно направено - мисля, че води до по-добра стабилност и праволинейност. За Тарпона мога да твърдя, че изработката е много добра, но имай предвид, че е с 5 кг. по-тежък :(

Имайки предвид разликата в цената си мисля, че за същите пари X-Factora с доста допълнителни аксесоари ще е по-доброто решение :)
--------------
http://www.starividri.org
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от spin_master »

Павка, благодаря за отговора!
И аз май за сега клоня към Х-фактора или още един модел съм решил да видя на Малибу.
На Савата и аз съм го пробвал, но не се сещам дали беше Екстрийма или ПроТандема.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от spin_master »

Поръчах и в началото на юни вече ще имам собствена гемия. Но не е нито една от двете от тази тема :D
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от shaman »

spin_master написа:Поръчах и в началото на юни вече ще имам собствена гемия. Но не е нито една от двете от тази тема :D
Похвали се какъв де !!!
--------------
http://www.starividri.org
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от spin_master »

Отказах се от СОТ и си поръчах едно Тукту като до последно имах колебание между него и един на Necky Kayaks, но Туктуто се оказа по-удобно, така че се спрях на него към този момент. Със сигурност това ще ми е първия каяк, като вече съм харесал и един друг, но него ще го взема по-нататък. В неделя се оборудвах с багажник за каяк за колата, така че остана да чакам доставката.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от stbeer68 »

Преди време когато и аз се колебаех какво да бъде се бях спрял на Тукту,но тогава ми препоръчаха сиера 10 и изобщо не съжалявам сега за покупката си. Каквото и да си вземеш щом си се запалил ще ти хареса и ще ти доставя удоволствие.
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от spin_master »

Всяка заповед е предпоследна :D
В петък успях да тествам Туктуто и на вода и не останах много очарован. Не е моя каяк и успях да откажа поръчката и сега ще поръчвам друг. Иначе го бях тествал на сухо и ми беше удобен, но като го покарах малко видях всичките му недостатъци за мен. И особено като видях снимка, на която изглеждаше, че съм с детски пояс :) Тази седмица ще правя нови тестове на един каяк и ако ми хареса ще го поръчам. Не било лесно да си избере човек каяк :)
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от antoanBS »

Какво е тест на сухо😁 се едно да седна в кокпита на ферари и да кажа че съм го тествал😁 казахме ти поморие е мястото за каяк тестване инфо всичко там е каякарския рай
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от zx7r »

spin_master написа:Някой в София да има Тарпон?
Двама приятели имат Tarpon 120 и 140 (единият има и двата). Наскоро ги купиха и са много доволни. Успях да тествам само 120-ката и доста ми хареса. Много удобна седалка, леко по-бавен е от моя Trident13 и ми си видя малко по-нестабилен, но предполагам има добра вторична стабилност. Това ми е личното впечатление от гребане 15-ина минути, но не го приемай, като чиста монета. 140-ката може да е друга бира. Ако имаш интерс мога да ти дам контакти.

Edit: Определено мисля, че T120 не е твоят каяк. Аз съм 90кг./181см.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Malibu X-Factor или Tarpon 140 Angler?

Мнение от stbeer68 »

@spin_master
Свържи се с Ванката от Поморие. Преди ден разговаряхме с него по телефона и имал наличен един каяк Ocean Kayak Trident 15 напълно оборудван на прекрасна цена. Ако не ти е голям като размери и те устройва цената наистина ти го препоръчвам и зная ,че няма да съжаляваш.
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”