Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

Здравейте.Искам първо да благодаря на форума,чрез който аз открих много интересни неща и завързах много запознанства с много приятни хора.Миналата година случайно попаднах на темата на Геле(СТРОЕЖ НА ЛОДКА ОТ А ДО Я)и останах много впечатлен от неговата упоритост ,знания и голямо желание за направа на лодка(в мен нещо се обърна).Не след дълго се запознах с него от желание да разбера как се създава една лодка,и му предложих да му помагам,а той шеговито ми каза-знам ги аз тия помагачи да краднат занаята :lol: .И година по късно реших с голямо мое желание да създам v-образна лодка,на практика мислех че е лесно,но просто само съм се залъгвал.,,От страни изглежда много лесно,ама уви,,Много яко се запалих по направата в края на миналата година,споделих на моят баща с очакването да ми каже ,че съм луд и не ме слуша главата,и за мое учудване той хареса идеята ми и каза че ще ми помага,честно да ви кажа запали се повече от мен :lol: :lol: :lol: И така на 6 януари аз започнахме създаването на моето съкровище :D Първоначално създадох макет от фибран
Изображение Изображение Изображение

Определено се чудех от какъв материал да създам модела,Геле ме убеждаваше да го направа от фибран ,но аз сметнах ,че от пдч и фазер ще е по добре и така направих.Благодарение на мой добър приятел Хазната в неговият цех започна създаването на модела
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Така завърши първият етап от модела,беше прекалено лесно,защото през повечето време си стоях с ръцете в джобовете и се правих на шеф :lol: :lol: :lol: .Много благодаря на Хазната с неговите умения на дърводелец свърши почти цялата работа,за което имам много да го черпя :tup: До тук беше лесната част,за сега спирам ,че лодчето ме чака ,довечера че се опитам да кача още снимки :tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от quietriot »

Що ли имам чусвството, че и натам така ще караш на повече акъл и по-малко работа , прави ли съм шишо? :lol:
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от dido ov4arica »

И пак с къс ботуш.Защо?
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

dido ov4arica написа:И пак с къс ботуш.Защо?
Не е за къс,тази е 51см транеца
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

quietriot написа:Що ли имам чусвството, че и натам така ще караш на повече акъл и по-малко работа , прави ли съм шишо? :lol:
Напротив Васе, до там беше с шевството :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от quietriot »

Злати 76 написа:
quietriot написа:Що ли имам чусвството, че и натам така ще караш на повече акъл и по-малко работа , прави ли съм шишо? :lol:
Напротив Васе, до там беше с шевството :lol:
Геле ще те кара да водниш, то е ясно , оня кой мине го гепи да водни, камо ли тебе , ма Хазната е добричък ще те отметне тук таме пак :wink:
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

quietriot написа:
Злати 76 написа:
quietriot написа:Що ли имам чусвството, че и натам така ще караш на повече акъл и по-малко работа , прави ли съм шишо? :lol:
Напротив Васе, до там беше с шевството :lol:
Геле ще те кара да водниш, то е ясно , оня кой мине го гепи да водни, камо ли тебе , ма Хазната е добричък ще те отметне тук таме пак :wink:
Май няма да мина само с воднене :lol:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от gele kapaciteto »

:roll: :roll: :roll: :roll:

Изображение


:lol: :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от quietriot »

шишо бакшишовата лодка си е , на Ивите ще ги взема за курс до булеварда от широкото :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от quietriot »

Сега за да не се борите като прасета с тиква пак и да водните като полудели :
обаждате се на тези юнаци http://walltopia.com/ те само това правят матрици и отливки и са божета , гледах ги в шеф под прикритие и са едно от най големите в света които правят стени за катерене и други катерачески джаджи, там едно момче беше измислило вместо отделител, който е скъп да маже с обикновен силикон, който е без пари и вършел същата работа , та свържете се с тях шефа е пич и ги помолете за малко ноу хау, детайлите им излизат от калъпа гладки на бебешко дупе има само полиране после, не воднене, вервай ми ! :wink:
Знам че си мислиш че ги чуваш много нещата, ма човек се учи докато е жив и за да не го умориш шишо от воднене , че ми е приятел и ми е жал , те отварям на гяволия.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от gele kapaciteto »

Васе - всяка една матрица която се извади требе да се изводни и полира , освен ако не се вади от безупречен модел .
Колкото по добре си я подготвил , толко по добре ще извадиш модела - принципно детайлите винаги излизат огледални на това което си заложил , така че кой кво си подготви - това ще извади .
На пръв поглед тази фирма гледам се занимават с стени за катерене , детайлите им не са кой знае колко равни ( да не казвам че едно с едно немат еднаквост ) , та в тоя ред от мисли дори да има некаде дефект - той се превръща в ЕФЕКТ . Може би правят и други детайли - немам идея , но колкото по малък детайла толкова по лесно е да го докараш на гладкост .
При матриците проблема с гладкоста се решава от-мааа , но когато пръскаш външно в некъф цвет ; с консистенция подобна на латекс/боза , нема как да избегнеш водното - освен ако не мааш с полиуретанова боя , която според мен ( казвам според мен ) не е това с което бих си пръснал лодката .
Не е зле ти като независим източник , да земеш и да пуснеш една " Дозорна двойка " в тила на враго , да разбереш кое кво излиза , и ако си заслужава да споделиш .
Ама им дай план проспект за кво иде реч , та да мое да ти кажат точната цифра :fish8:

Сега да ме не изкарате че пак се дървим :wink: щото на човек ако му кажеш - дай 2 бона да ти го направим ; или - те така че стане ама требе да се поизгърбиш 2/3 дена , ЧЕ СЕ ГЪРБИ ТА УШИТЕ ЧЕ МУ ПУШАТ
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

Здравейте.Пропуснах да спомена параметрите на моята лодка,дължина около 4 до 4,10 ,широчина долна част 1,40 в горна най широка част 1,60 тежина на двете корита около 180кг,борд 60см,който в последствие промених на 50 см след това леко ще го задигна в горното корито.Лодката ми е v-образен тримаран , за дълъг ботуш,плоскодънна с леко изразен кил в задната част.дъното е с наклон позволяващ хидродинамичните сили да подпомагат по бързото излизане на глисаж както съм го направил на малкият ми модел
Изображение
За модел на лодката взех идеята от куиксилвър 440,с тези странични изразени килове (кръстени от мен стабилизатори) за по голяма устойчивост на лодката
Изображение
,,,,,,,До тук беше лесната част,след като преместих моделът от на Хазната халето при мой стар приятел в неговият гараж с уговорката че ще му освободя гаража до две седмици ,(тези две седмици се превърнаха в почти два месеца)вече нямам очи да го погледна и все още съм там.,Мислех си ,че е лесна работа но само съм се залъгвал .От тук започна строежа на моето съкровище.Първо сложих кила който направих и изрязах от пдч
Изображение
след това поставих от мен кръстените стабилизатори(килове) от фазер
Изображение
направих ребра и започнах изграждането на дъното
Изображение
дойде и редът на кила които също изработих от ребра и го покрих с фазер
Изображение
Изображение
И тогава дойде наричан от мен вторият ми баща (Геле Капацитету) и докато го видя ми беше разрушил кила,направо ми се дорева :lol: :lol: :lol: каза ми, че много дебел съм го направил и щял да има голямо съпротивление .Показа ми снимка на лодка Казанка и че такъв трябва да е кила за по малко съпротивление,с което се съгласих веднага и започнахме да го градим от фибран
Изображение
Бях решил да използвам за материали авто кит,шриц кит с което да покрия модела ,но като говорих с Геле той ми каза ,че не е правилно решение ,защото след това геокоата и смолата могат да го вдигнат в въздуха,и реших да го покрия с гипсово лепило като Геле тръгнах по неговите стъпки
Изображение Изображение Изображение
не послушах Геле и сложих фалш бордовете преди да е шпаклована лодката ,който след това ми изиграха лоша шега
Изображение
Изображение

след като я шпакловах нямах почти никакви шансове да изравня лодката около фалш бордовете и сами те тях,и се наложи да ги махна,така да ми е за урок като не слушам тате номер 2 :lol:
Изображение
след като се посъветвах с Геле очертах на модела как най добре ще изглежда за мен Изображение
направих ме ги полиуретанова пяна и всичко си дойде на мястото Изображение
напръсках ги няколко ръце с шитрок за да може после да шпакловам и да запълвам дупчетата от рапидките за да не нараня пяната Много грешки допусках не се вслушвах на Геле в съветите,много работи ги повтарях по няколко пъти ,но повторението е майка на знанието но все пак излезе това което исках ,,,,, Както по горе бях писал,че избрах да построя модела от пдч и фазер ,за мен бе по лесно да постигна всички извивки по лодката по здрава конструкция но се оказа ,че всичко това пие яко вода въпреки че го бях грундирал с розово боро за запечатване,едно е че гипса трудно съхнеше(такъв сезон си избрах за действие),надявам се да не ми изиграе лоша шега при ваденето на матрицата .Горното корито ще го направя от фибран и от полиуретанова пяна
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

gele kapaciteto написа::roll: :roll: :roll: :roll:

Изображение


:lol: :lol: :lol: :lol:
е тоя бре жълтичка само се чудех къде да сложа табелката :lol: :lol: :lol: Изображение
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от Злати 76 »

quietriot написа:шишо бакшишовата лодка си е , на Ивите ще ги взема за курс до булеварда от широкото :lol:
:lol: :lol: :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Създаване на моето съкровище (строеж на лодка от я до а)

Мнение от quietriot »

Успех с лодката бакши ще ме вземеш на почетно кръгче на Ивито , аз пък щи дам от тарикатските олова да пробваш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”