Неопрена се прецака, HELP

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Неопрена се прецака, HELP

Мнение от barabinara »

Здравейте колеги,
преди около два месеца си купих неопренов гащиризон и едва на 4-5 излета той започна да пропуска вода. При вниматален оглед открих че причината е във ботушите / Китайски / :evil: , подметката се е напукала та дори нацепила. След консултация с няколко обущари, всички бяха на мнение че въпросния материал от който са направени ботушите е по-близо по състав до пластмасата отколкото до гумата. Според тях дори и да се смени подметката не се знае колко ще издържат заради влиянието на водата върху лепилото. Засега вариантите ми са или да пробвам смяна на подметка или смяна на целия ботуш. За съжеление не мога да намеря човек който да е правил нещо такова. Ако някой знае как може да се реши проблема моля пишете.
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Първо си намери вулканизатор, който ще се навие да работи с тази материя. После си купуваш ботуши и му носиш системата да я сглоби. Ама си направи сметката дали няма да ти е по-изгодно да си купиш нещо ново и качествено.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Мнение от barabinara »

Това с вулканизатора ОК, ще го пробвам, а ако не стане кое според теб е качествено? Защото аз се огледах в още няколко неопрена и с изненада открих че при някои от тях ботушите са 100% единтични с моите. Съжелявам че нямам цифров фотоапарат да пусна снимки на въпросните ботуши та да не се набутат и други колеги.
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ами нашите Аполо бяха изложили не лоши гащиризони в НДК - изобщо, хубави са им дрешките, в смисъл, качествени. работят и с гортекс, а от това по-здраво засега няма. Е, цените скърцат, ама поне знаеш за какво си даваш парите.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”