Акция за зарибяване

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Акция за зарибяване

Мнение от Бат Стан »

Скъпи приятели,

От следващата седмица в част от магазините за риболовни принадлежности в София ще видите касички, поставени от спининг-клуб "Стари видри". В тези касички ние събираме дарения, за да зарибим с балканска пъстърва опосканите от бракониери реки в България. Пускаме рибите, за да възстановим запасите, а не за да ходим и да ги ловим след това. Имаме специална зарибителна програма, която изпълняваме стриктно вече трета поредна година.
Една балканска пъстърва струва 20 стотинки. Всяка пусната в касичката монетка от 20 стотинки е една пусната пъстървичка в реката. Всяка 20-та стотинка от вашето дарение е една рибка. Не само ние, но и природата ще ви бъде благодарна, ако оставите стотинките от вашето ресто в касичката.
Зарибяването ще се проведе през есента - миналата година взехме вече поотраснали рибки от "Тошком чарк" и колегите ги пуснаха в шест реки, където пъстървовите запаси бяха много намалели. Всяка акция ще бъде съпроводена с публичен отчет на събраните средства, Бройт на пуснатите риби, както и със снимки от зарибяването.
Следващата седмица ще поместим списък на магазините, където ще има поставени касички, банковата сметка на спининг-клуб "Стари видри", ако този вид превеждане на средства ви устройва повече, както и телефон и електронен адрес за комуникации. Благодарим ви, ако възприемате идеята и като своя.
С приятелски поздрав: Бат Стан
Клуб по спортен риболов "Балканка"
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Браво това е много хубаво.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

През 2005 г. Спининг клуб Стари видри зариби 6 реки с малки балкански пъстървички с общ брой около 6000 рибки. Клубът направи няколко самостоятелни зарибявания, плюс едно съвместно с Клуб по риболов с муха и фирма "Алем". Подобно съвместно зарибяване проведено от Алем и Стари видри имаше и през юли 2004 г., когато бяха пуснати 7000 балкански пъстърви.

В няколкото поредни зарибявания на Спининг клуба през 2005 г. бяха използвани собствени средства и транспорт на хора от клуба, за да се възстановят и поддържат рибните ресурси от балканска пъстърва, които са на изчерпване в страната ни.
Тази година отново ще правим вътрешна дарителска кампания в клуба и всеки според възможностите си ще участва в дарението. Транспорта на рибките от Родопите до реки в различни краища из България също ще е за сметка на клуба.

Съгласно Устава ни - "Опазването на природата и рибните ресурси в страната и тотално разграничаване от всички форми на бракониерство" е преоритетна и основна цел на клуба.

Поздрави на всички!
Zander
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Ще допринеса мъничко за брагородната кауза! 8)
Malibukayak X-13
><((((*>
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ти си с яка гърбина, ще ти се обадя да дойдеш и за чувалите, знам че пускането на риби ти е кат омехлем за душичката златна
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Здравейте пичове! С това си мнение аз малко ще разводня обстановката но... така всеки решил да допринесе по някакъв начин ще е наясно. Какво значи клуб еди кой си зарибил едни реки с еди колко си броя пъстърви? Как ще се накарат хората да се включат в това да помогнат на еди кой си клуб да си зариби река на която да ходи и да си лови риба? Ами обикновенния човек който е решил да даде 20ст. (това е примерно).?! Аз знам къде и как и колко... но...
Убедете хората които не са регистрирани ... Това от мен. Свалям ви шапка за миналата година. Поздравявам всички които самосиндикално зарибиха не една река!
Иво
БЕЗ ПАНИКА!
По-добре мъртъв пич - отколкото жив педал!
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

кажи в кои магазини ще има касичка,да допринесеме и ние...
Мисля че това може да стане и в язовирите,напълно поносимо е като цена, ако всеки даде по малко ще стане супер,ама нема кой да се занимава като вас...
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

fisherman1983 написа:кажи в кои магазини ще има касичка,да допринесеме и ние...
Мисля че това може да стане и в язовирите,напълно поносимо е като цена, ако всеки даде по малко ще стане супер,ама нема кой да се занимава като вас...
Алем , Орозов , Бъри , Абу , Граувел , Майсторски риболов , Риболовен свят и още няколко , на тях пише "Стари видри" :wink: И на язовир ще има но за това мааалце по-късно :D
Pol написа:В такъв случаи ше ви замола и в магазина на манията да я публикувате сметчицата, щото нещо от други места не ми се пазари.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=374
:wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
taurus
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 16:56
Местоположение: София/Монтана

Мнение от taurus »

Аз съм за и ще помогна с каквото мога за акцията.
Колкото повече клубове и риболовци, че и ИАРА даже, правят подобни акции - толкова по-добре ще е за рибните запаси в БГ.
А пък за децата ми ще бъде голяяяяяяям кеф :wink:
Малка, ама риба... :-)
http://www.ribar.eu" target="window.open(this.href);return false;
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Поклон на всички. :lol: :lol: :lol: Това е жестоко. Нещо невероятно е. Човек да си отдели от и без това "орязания" бюджет за да напълни поне малко реките с риба. Шапка ви свалям. Големи сте. Живи да сте. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

бравус! :D

Ще подпомогнем каузата.
vaskez
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:44
Местоположение: София

Мнение от vaskez »

Вярвам ви, подкрепям, уаствам и помагам... и желая успех!
Всичко на този свят се връща!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Аз също ще допринеса финансово, но се питам дали не е възможно и с други видове риба да се зарибят друг вид водоеми? Имам предвид мирна риба в долните течения на притоците на Дунав, като се има предвид по кое време се зарибява и възраста на материала, за да не се нахрани безплатно хищната риба?
Втори въпрос е питането ми, за това дали е редно да се зарибява див район с генетично променен вид риба- например гол унгарски шаран?
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Трябва да се зарибяват и други водоеми с други видове риба.Иначе и аз ще пусна някое левче в касичка.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Току що разговарях с Николай Семерджиев от ръководството на "Алем" ООД. Радостната новина е, че в касичките, които утре и в петък ще бъдат поставени в двата магазина на фирмата, вече има осигурени по 75 лева във всяка от двете. Благодаря на нашите приятели, колеги по пръчка и партньори от "Алем" ООД - големи са!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”