Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от С. Димитров »

Колеги, признавам си, че тази година нещо не ми действат захранките за риболов на лед на дълбочини от 5 до 10 м., вярно все на водоеми около София. Правя ги уж класически - черна глина с малко сдал багажа хирономус, кълцани торни - земни червеи и поодъртели бели, но нещо не ги привличам рибите. Ако не си държите на авторските права, моля за информация за успешни захранки. А, дали малко количество смлян кървав свински черен дроб към глината ще има ефект? В предни години пробвах подобна захранка на Големия Беглик, но на дълбочини над 12 м. и там не даде резултат. А пък ако някой е пробвал и е имал успех със съставка от супер мезетата на Бочи да пише, макар че аз ако се докопам до тях от скрънзалък няма и парченце да пусна на рибите.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от ЖоретО »

Без да претендирам за компетентност в подледния риболов, но в малкото случаи, когато се престрашавам :D да се кача на леда, слагам в глината ароматизатор "Вердевас"(течен или прахообразен). Най-успешният ми риболов на лед(от общо двайсетина :oops: :lol: ) беше, когато захранвах с чиста глина с течен ароматизатор на Sensas. Определено имаше ефект. Събира ги, а не ги засища. Успех!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от Бат Стан »

Здрасти Светльо, зависи от водоема. В някои водоеми иска "по-тлъста" храна с хирономус, пинки и накълцан торен червей. В други иска по-бедна. В общи линии аз поне си правя едно кило глина с 25 грама фуил в нея, и отделно си нося пинки. Първо захранвам само с глина и фуил. И по кълването, интензитета му и силата на натискане на кивока вече се ориентирам дали да добавя и пинки. на Батак примерно май е по-добре само с глина и фуил, тъй като пинкитата привличат раци под дупката. На язовир Искър добавката от пинки работи. Имал съм случаи да пускам само топки глина без нищо вътре, облаците привличат вниманието на костура.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от С. Димитров »

Благодаря Бат Стан, но може ли тогава да се изведе извод, че във водоеми с чиста и бистра вода, в които няма големи популации от микроорганизми и дребни ракообразни, без раци, работи дори само замътваща захранка с малко фуил или пинки, а във водоеми с гъсти водорасли и голяма популация от микроорганизми, дребни ракообразни и раци тлъстите, а и постните захранки не сработват поради многото естествена храна?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от Бат Стан »

С. Димитров написа:Благодаря Бат Стан, но може ли тогава да се изведе извод, че във водоеми с чиста и бистра вода, в които няма големи популации от микроорганизми и дребни ракообразни, без раци, работи дори само замътваща захранка с малко фуил или пинки, а във водоеми с гъсти водорасли и голяма популация от микроорганизми, дребни ракообразни и раци тлъстите, а и постните захранки не сработват поради многото естествена храна?
ам ха де
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
tintarelius
Мнения: 435
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:59

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от tintarelius »

С. Димитров написа:Колеги, признавам си, че тази година нещо не ми действат захранките за риболов на лед на дълбочини от 5 до 10 м., вярно все на водоеми около София. Правя ги уж класически - черна глина с малко сдал багажа хирономус, кълцани торни - земни червеи и поодъртели бели, но нещо не ги привличам рибите. Ако не си държите на авторските права, моля за информация за успешни захранки. А, дали малко количество смлян кървав свински черен дроб към глината ще има ефект? В предни години пробвах подобна захранка на Големия Беглик, но на дълбочини над 12 м. и там не даде резултат. А пък ако някой е пробвал и е имал успех със съставка от супер мезетата на Бочи да пише, макар че аз ако се докопам до тях от скрънзалък няма и парченце да пусна на рибите.

Димитров,с тая захранка ще е учудващо въобще ако хванеш някаква риба,това е равносилно да си отвориш хладилника и да имаш 5 вида чорби и да изядеш прокисналия боб ,с такава плява не се храни :!: а относно карантиите (кървища и дробища )може да ти помогне за канален сом.А колкото до цвета на глината малко или много трябва да познаваш цвета на дъното на язовира :mrgreen:

п.с риболова на лед се практикува в два вида :arrow: дупчиш и търсиш рибите или инвестираш едни 20 лв за 100 гр вердевас + 1 кг глина ,храниш и чакаш ,глината задължително трябва да ти е овлажнена и пресята ,вердеваса добавяш сух и разделен
team fish masters
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от kriki »

Момчета, за какви захранки не леда говорите не знам, но само ще ви кажа, че дори 5-10бр. пинки са в състояние да ви съсипят целия риболов (разбира се ако са капризни рибите, както е в повечето случаи).
Храненето/нехраненето зависи от активността на рибите.
Понякога и 10бр. вердеваси са много !!!
Понякога само правилно овлажнена глина без абсолютно нищо е много по-резултатна от вердевас и др.
Други пъти въртене на рибите с пускане отгоре работи мн.добре, особено на ВЧК и на местата където няма течение и е до 5м дълбоко.
На язовири с по-гъсти и едри риби вече може да се храни и доста по-сериозно с кармушка и с глина с фуил (по-добре фуил , а не вердевас !), а ако взимат добре рибите може и с пинки. Пинките въртят доста бабушки по принцип. Като цяло всичко си зависи от водоема, дълбочините и активността на рибите - няма универсално решение.
Fish friendly
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от С. Димитров »

Браво колеги, точно такава дискусия целя да предизвикам. Аз съм вече дъртяга, ама не е лошо тези гдето ще ни представят на различни шампионати, вкл. световни да споделят опит. То може и да е в тяхна полза.
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от NIKI1968 »

tintarelius написа: п.с риболова на лед се практикува в два вида :arrow: дупчиш и търсиш рибите или инвестираш едни 20 лв за 100 гр вердевас + 1 кг глина ,храниш и чакаш ,глината задължително трябва да ти е овлажнена и пресята ,вердеваса добавяш сух и разделен
Това е интересна цена за 100 гр. вердевас... Я кажи от къде да си напазарувам и аз :idea:
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от Boci »

Ники, това е едрова цена :tup:
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Действащи захранки за риболов на лед 2016-2017 г.

Мнение от Ивайло »

След доста опити на леда тази година а и по предни .Но от тази снимам и с подводна камера се видя че на дълбочина до 5 м глината стига на топка на дъното но на по дълбоко иска леко преовлажняване за да стигне на топче на дъното и там да се разбие така че Крики е прав правилно овлажняваме е кюча от бараката :tup: :tup: :tup: :tup:
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”