Моля за съдействие ?

или форум за Catch&Release идеята.
gazdov
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 23:18
Местоположение: София Овча-купел 1

Моля за съдействие ?

Мнение от gazdov »

Здравейте колеги,от много време на мен и на някои мои приятели рибари ни се мота една добра мисъл.Решили сме твърдо да зарибим едно малко но симпатично гьoлче с малки щуклета.Едно време се ловяха едри рибета докато мръсните мрежари не го обезрибиха напълно.Сега има само дребна перка и ненормално количество слънчак.Язовирчето има много растителност и водата е чиста-извора е на дъното му.Та да си дойдем на думата ако знаете откаде да закупя малки щуклета,но трябва да е по близо до София,защото не искам да ги умора с транспорта ми драснете едно ЛС,а пък аз ще ви се отблагодаря догодина като ви заведа да ги видите големички.Разбирасе ще опитаме да хванем някоя,която след това ще пуснем обратно с бурни аплодисменти :lol: Мисля,че там ще се чувстват много добре и ще похапнат достатъчно количество слънчаци.
Язовирчето е близо до София,но няма да дам никаква друга информазия относно неговото местонахождение,защото се страхувам от недобросъвестни рибари-извинете не рибари а лайнари :twisted: Събрали сме средства за закупуването им,приготвил съм голям бидон за транспорта,уредили сме си и автомобил,само трябват малките зъбати
красавици и готово,ще можем да полеем мини зарибяването.Ангажирам се да ви информирам за етапите до пускането на рибетата,на много от Вас предполагам ще им стане кеф.Това е от мен,оставам другото на вас :wink: Поздрави и наслука! :!:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Мисля, че Бат Стан има инфо по въпроса, пусни му едно ЛС, случайно да не пропусне темата. Обаче май не й беше сега времето, а есента. Ако беше малко по-близо щяхме лесно да те уредим :)

Поздрави!
dimitarpachev
Мнения: 107
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 21:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от dimitarpachev »

Колега,само така кефят ме хора с такова мислене и аз имам идея да пускам риба в един гьол.
alekMK
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 5:20
Местоположение: Skopje,Makedonija
Обратна връзка:

Мнение от alekMK »

Што и да правиш - СОВЕТ:

1. Добро припреми го теренот и внимавај на рибокрадците
2. Подобро е да пуштиш племенита риба (шаран,амур,толстолобик,сом)
и тоа што поголеми .Подобро е 5 шарана од 1 кг, него 100 од 50гр.
3. НЕМОЈ ДА ПОРИБУВАШ СЕГА(во овие летни месеци).Почекај од септември.Одличен период за порибување е септември-март, за овие видови на риба.
4. Ако нема доволно природна храна добро е да се прихранува.

Поздрав
CATCH, FOTO & RELEASE
www.aquariumecofish.com
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

До колкото разбирам човека просто обича щука и иска да си пусне малко, а не да прави промишлен риболов, че да внимава толкова кога да зариби и с колко кг риба :lol:

Може би при тези от платените развъдници може да се попита откъде си вземат щуката и да им се поръча някакво количество, ако източника е далеко.
Malibukayak X-13
><((((*>
gazdov
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 23:18
Местоположение: София Овча-купел 1

Мнение от gazdov »

Колеги благодаря на всички,които се отзоваха на питането ми.Свързах се човека,който ще ми свърши работа :wink:
Наслука на всички,ще пиша като пусна зъбатките да се изкефите.
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”