Лагер на водещата ролка на SHIMANO STRADIC 4000 GTM-RB

Димитър Анев
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Авг 13, 2018 14:33
Риболов: Плувка, фидер, спининг.

Лагер на водещата ролка на SHIMANO STRADIC 4000 GTM-RB

Мнение от Димитър Анев »

Здравейте, колеги!

Скоро си купих от Ибей чисто нов Страдик 4000 GTM-RB, но когато започнах да навивам влакното, лагерът на водещата ролка просвири неприятно. Отворих възела, смазвах, схемата гледах, но е от лагера. Просто непонятно ми е как производителят е допуснал подобен екземпляр в продажба. Имал съм такъв Страдик преди, имам и позлвам няколко от първите, както и един Х, но с никой от всички тях не съм имал никакви проблеми, явно този е каръшки. За няколко дни съм в София и искам да му купя нов лагер, за да го сменя, но забравих да взема макарата и с лагерчето да ида до някой магазин. Търсих много в нета, за да намер точните му размери, но не успях да открия нищо. Ако някой от Вас може да помогне, ще съм много благодарен! Благодаря предварително!
Аватар
keymaker
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 8:47
Местоположение: sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Лагер на водещата ролка на SHIMANO STRADIC 4000 GTM-RB

Мнение от keymaker »

Със стария лагер или с макарата в някой магазин за лагери . Ако си късметлия може и с неръждаем лагер да се оборудваш.
Вулканизаторски,Авто и ключарски услуги 0879 314 337 гуми-нови и употребявани
Професионално озеленяване. Поливни системи "rain bird "
Ремонт и поддръжка на градинска техника.
GPS: 42 40'55.95"N 23 34'10.93"E
0879 314 337
Димитър Анев
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Авг 13, 2018 14:33
Риболов: Плувка, фидер, спининг.

Re: Лагер на водещата ролка на SHIMANO STRADIC 4000 GTM-RB

Мнение от Димитър Анев »

Така мислех да направя, Keymaker, но макарата забравих да я взема със себе си, че бързах и остана в Свищов, а аз дойдох в София и искам, докато съм тук, да и реша проблема, че ми писна да седи девствена в кутията. :)
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Лагер на водещата ролка на SHIMANO STRADIC 4000 GTM-RB

Мнение от nkolev »

Ако още не е решен проблема, то размерите на почти всички Шимана размер 3000 и 4000 за този лагер са 4 х 7 х 2,5 мм. Купувам ги от братски Китай или от България - магазин "Руди". Има неръждаеми и наистина издържат малко повече от обикновените.
НДК
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Лагер на водещата ролка на SHIMANO STRADIC 4000 GTM-RB

Мнение от rap66 »

Отвори оригиналния и смажи с подходяща грес. С остра игла се сваля семеринга. Лагера ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е неръждаем, а китайските по подразбиране са сухи и свирят, така че и за тях важи процедурата по смазване. Ако греста не помогне, тогава търси нов лагер
Публикувай отговор

Обратно към “Ремонти и тунинг”