разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от Д-р Флекс »

KLAMER написа:Да попитам - доколкото разбирам, регистрация е необходима само при риболов ли ?
И ако каяка няма сериен номер, както моят няма , излиза , че не мога да го регистиррам ? Идеята ми е за едно пътешествие между островите без риболов. Тогава трябва ли ми регистрация ?

Не ти е нужна регистрация ,ако не ловиш риба. Това е 100% проверена информация.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от stbeer68 »

Вчера мой приятел и наш познат ходиха до Гърция за да си получат регистрациите за каяците, Седмица преди това пак бяха там за да подадат всички необходими документи за да ги регистрират. В крайна сметка не им е била издадена регистрация и им казали ,че няма такова нещо каяк да се регистрира. Върнали им парите (поне част от тях) и им казали ако познават други хора ,които са си регистрирали каяците да отидат да им върнат парите. С каяците можело да се влиза до 500 метра от брега и ако ловиш риба да вземаш разрешеното за там количество.
Това ,че техните проверяващи са глобили колеги е било неправилно и евентуално търсене на правата актовете им щели да отпаднат.
Това е последното инфо от вчера . Обаче това не пречи на техните проверяващи да търсят пак регистрации и да глобяват.После ходи си търси правата по съдилища и институции.
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от JohnnyBravo »

Както в 99% от историите, които започват с “един приятел каза...” така и в тази нещата са доста далеч от истината. Да, регистрациите са временно спрени и никой не знае докога. Веки който вече има регистрация (89 каяка до момента) може да лови риба на воля. Последна проверка от кост гардовете миналата събота, преминала само с проверка на документи и пожелаване на успешен риболов и предупреждение да се спазват нормите. Това с връщането на парите и отказа от регистрация е едно от най-тъпите неща, което съм чел напоследък. Заради подобни подвеждащи новини от “специалисти” тук почти всички спряха да четат и пишат. Може да погледнеш в хронологията колко време нямам никакви постове тук, но колега ми каза за тази новина с връщането на парите и не се сдържах. Разрешително за риболов няма, нужна е само регистрация. Нашите регистрации ни дават възможност да влизаме на две морски мили от брега. Твоите приятели даже ме помолиха да се обадя да питам кост гардовете кога работят, защото и двамата били зле с английския, но сега се преразказват едни диалози, които не е ясно на какъв език са проведени. Колкото и да не ти се иска, регистрациите са факт и които имаме ще ловим безпроблемно.
Съветът ми е да коментираш неща, които си правил и които са ти ясни, а не чул недочул да заблуждаваш хората.
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от Accept »

JohnnyBravo, а можеш ли ти, като един от тези, които имате регистрации, да кажеш как точно се правят? Благодаря!
RTM Ocean Quatro
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от stbeer68 »

Не съм имал за цел да заблуждавам или подвеждам някого. Написах това ,което ми беше разказано. Аз също искам да отида там и да ловя ,но само заради тия регистрации и глоби не съм го направил.
Съжалявам ако съм подвел някокого с нещо. В никакъв случай не съм целял подобно нещо .
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от JohnnyBravo »

Accept написа:JohnnyBravo, а можеш ли ти, като един от тези, които имате регистрации, да кажеш как точно се правят? Благодаря!
В “Каякари Рибари” съм описал всичко, стъпка по стъпка. И всички тези 89 регистрации са минали през мен. Проблемът е, че повечето от популярните фирми нямат нужната декларация за съответствие на плавателен съд, защото каяците не са предмет на евро дерективата по която се вади тази декларация. Всички каяци, които са регистрирани са от една и съща марка. Тук не става въпрос за CE сертификат. Тази декларация се изважда от производителя след поискване и се издава за всеки каяк отделно, защото вътре има сериен номер, параметри на каяка и всички ISO-та. Има и други декларации, които се изваждат от морски инженер и т.н.

Това са “несъществуващите” регистрации ;)
5CF4799F-61DF-46FD-BFBA-97292B332EC2.jpeg
5CF4799F-61DF-46FD-BFBA-97292B332EC2.jpeg (74.5 KiB) Преглеждано 3099 пъти
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от Accept »

А защо са във вас? Не трябва ли да са в собствениците?
RTM Ocean Quatro
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от JohnnyBravo »

Тази снимка е на първите няколко регистрации които направихме и не са в мен а в офиса на кост гарда. Аз отивах само първите няколко пъти за кураж. Регистрациите се изкарват лично от собственика на каяка. В тези зелени картончета има описание на лодката, име, номер и снимка на собственика. Въпросните талони се носят в каяка и се представят при проверка.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от баш майстора »

Велине, оня ден със собственика на каяк "Stella" залепихме стикерите на каяка и... рязко спря да му кълве. :roll: Не знам дали ти е звънял, но и аз да питам, имаш ли идея какво може да се направи за да се реши този проблем? :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: разрешителни за риболов с каяк в Гърция

Мнение от Kentavar »

Малко късно, но...В Ставрос, началото на семптември. Костгарда каза, не е нужна регистрация. Може да се лови, да се спазват нормите и само в светлата част на деня... :D Цяла година търсене и превеждане на документи и т.н. Ще чакаме ново развитие по въпросът. Най добрият вариант за всички е риболовен билет без допълнителни документи... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”