Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Мнение от Димитър Тодоров »

Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Practice days

Една година изминава бързо,когато очакваш нещо хубаво.
Ето,че отново сме пред задъханото и оспорвано състезание на Радута лейк,
аз и Петър Вукадинов – нахъсани,нетърпеливи и гладни за адреналин
и нов опит.Форматът е отдавна известен – три дни на вода или общо около 30 часа.
Всеки тим трябва да представи най-добрите си 5 бели риби.
Този път Турнирът е в началото на април и първоначалните '50 лодки'
неусетно са порастнали на 65 лодки! Малко множко за размерите на Езерото,
но както казват на запад.. „ елате ми повече! “.

Пролетта нещата се променят бързо. Водата се затопля, рибите преминават от един режим в друг и затова решаваме,
че няма особена полза да тренираме твърде рано. Определяме два тренировъчни дни седмица преди събитието,в края на март.
Макар и неволно,двата последователни дни се случиха твърде различни по метеоусловия,което ни даде добрата възможност
да потренираме в различни модели. Първият е тихичък и обещаващ, слънчев мартенски ден. Намираме Езерото Радута в
началото на пролетта с малко 'зеленичко' по брега, 'кафевият' цвят е в повече. Водата е силно пречупена, видимост не повече от педя , температурата на повърхността сутрин е 10.5 С , нивото видимо е спаднало с около 50-ина см. Започваме от Бараж ерия традиционно,където констатирам продължаващо изпускане на вода и няколко лодки се мотаят в 'спомени' по бетона на стената. Макар и бавно, играта ни потръгва с първа риба на Петьо на силикон за дроп-шот на Duo,но с лека джиг-глава, после аз свалям прилична риба на сериозен шад 6 инча на Кейтек и колелото се завърта. В края на деня можем да резюмираме,че в тих и топъл ден работи отчетливо 'jigging mode' със силикон (големите шадове се показват добре) и поролон в класически утежнения на главите за работните дълбочини. Не намерихме риби под метър,
повечето ни кълванета бяха между 2 и 4 м,на дълбоко не отделихме внимание. Аз лових малко по-добре, Петьо също
набоде рибки и дори успяхме да определим нов за нас, добре работещ участък с една идея по-топла вода.
Вечерта се усмихваме и пием доволни бира.

Събуждането на другият ден отрезвява. Студено и облачно е , раздухва умерен
С (север) , който обещава през деня да усили. Излизам лекомислено с
водоустойчиво яке на гърба си,но с тънък,памучен панталон на задника, и
преминаването през големите,открити акватории на северните заливи и неприятната
им къса,остра вълна, ме прави мокър като мишка и треперещ от студ! Това май
го ядох миналата година!? Заставаме на котва , смачкваме бързо по нещо сладко да си 'вдигнем захарта' и влизаме в
режим 'търсене на риби във вълна и вятър над 25 км/час'. Не е сред любимите ми моменти от риболова, но който го е страх
от мечки,не излиза на вода, а стои дОма и гледа 'Fishing&Hunting' ! Ще ви спестя студа, обикалянето и моментите със зацепената
в грунта котва сред 'зайчетата' на вълните, просто няма как да предам това през писмо, трябва да опитате тази чаша лично. ;)
Резюмираме в края на деня,че в силен вятър и вълна, популярният 'jigging mode'
работи много слабо или никак, защото аз съм с 0 (нула) риби, докато партньора ми
има с вайбове няколко. Сиреч, в силния вятър и турбулентна вода хищника си дреме в дълбочина , трудно забелязва сигнала
на примамките в плитки води или пък ние нямаме 'правилният ключ' към него,защото ни сработва само агресивен модел като
вайбове. Заедно с това, прецизното позициониране с ел-мотора е доста 'трики'- акумулаторът пада за по-малко от три часа в
силния вятър. Ползваме котва с лебедка, което означава значително повече усилия и по-лошо пласиране в малки
компактни точки, където кротуват рибите в кофти време. В края на деня Петьо е оптимист, а аз съм замислен. :lol:



5 април, петък, Първи ден

Много хора на откриването и жребия! Снимки, прегръдки, усмивки,
това си е истински празник и съм благодарен за възможността да присъствам
отново! Обикновено аз тегля стартовият номер, този път е 59-ти от 65 лодки,
съвсем правилно не играя хазарт. ;) Сутринта е студена и ветровита, приятелят ни
Октавиан казва 'ще бъде клинч,облечете си всички дрехи,които имате' . Решавам,че
няма да пропусна този добър съвет,затова се намъквам бързо в гащеризона си
и водоустойчивото яке, които по-късно през деня, а и през останалите два , ми
спестяват много негативни емоции и ни правят наистина мобилни в силни и неприятни моменти на вода.
Благодарности отново на Филстар за подкрепата!

Стартираме сред последните,затова не бързаме за никъде и внимателно разглеждаме
пътьом кой къде застава в началото и как играе. Все пак изиграваме един танц във
вълните и докато стигнем до Бараж ерия целите сме във вода и зъбките ни тракат.
Кой е казал,че ще бъде лесно! :) Учудващо, 'нашето' място в брега е свободно,
затова го заемаме и почваме да сменяме примамки в търсене на печеливша карта
за деня. Вятърът е И (изток) , 'умерен' ,според метеоролозите, към обяд ще стигне
20-ина км/час.Винаги съм се отнасял скептично към терминологията на хора,които стоят на топло,
определяйки времето навън. :lol: Минава повече от час в тази позиция, но все пак първата риба идва ,
за Петьо разбира се, хубава бяла риба над 55-те см на Поларис 4' с чебурашка шартрьоз 8.0 грама и единична кука.
(Обръщам внимание на цвета на чебурашката неслучайно. Според мен в условията
на пречупена вода или облачно време, ярки цветове като шартрьоз, оранж, перла,
дават по-силна, по-добре видима 'цветова двойка' за хищника! )
Още 30-ина минути без риби, околните също видимо не ловят, затова решавам
да се преместим към следващата ни точка по курса – приятна,скрита от случайни очи
канавка, на която попаднах,благодарение на Хюминбърд и тяхната Ауточарт Про
екстра. Отдавна говоря за силата на технологиите днес, но забелязвам с учудване,
че масата риболовци не се интересува от това? Какво пък, ще си ловим необезпокоявани по 'нашите' точки.
Първо позициониране без риби,второ такова,и на третото пласирам малко 'криво' лодката твърде плитко в брега,но Петьо казва
'почакай ме за един контролен каст' и докато настройвам сонара си ,чувам приятният звук на аванс! Втора добра риба,
видимо над 60-те см , на вайб Дуо от дълбоката част на прилежно нарисуваната ни канавка. Още 'няма' 12 часа ,
а вече сме с две добри риби, кеф! Обработваме точката още малко време, минава 12.30 и вземам грешното
решение да изоставим продуктивният участък и да се отправим на север като се задържаме малко на всяка оттренирана точка и
'събираме риби с подхода' .Влизаме в новият ни интересен залив в Прясна ерия. Дълбочини от 1 до 4 м, много релеф, закачки и..
лодки, които щъкат насам-натам във вълните и видимо си пречат.Нашите наработени точки явно не са толкова дискретни,
колкото си мисля, защото и по двете има конкуренти. Правя близко до едната пласиране, но вятърът ни снася силно,
докато се закотвим добре и позиционирането е криво спрямо вятъра. Отделно, той е силен изток, който е неприятник за залива
и прави възможно облавянето на точките само по вятъра, което допълнително ни ограничава.След два похарчени напразно часа
и няколко скъсани примамки, напускаме зоната и продължаваме на север. Отново проверяваме по път добри точки от предишни
състезания и тренировки, но с този Изток и 65 (!) лодки на вода нещата са повече от тегави. Влизаме в северните зони и проверяваме последователно няколко силни точки,с надежда за нова, трета риба..Уви! Наветреният за север бряг,който ни сработи добре с
вайбове, сега мълчи, макар да виждам риби на сонара. Канавки, джобове, наветрени нослета..тишина,студ и вода в лицето. :)
Минава 16 часа, Петьо има две добри риби в началото, а аз не успявам да уловя нищо.Това ме вкарва в кофти настроение! :lol:
Решавам,че ще проверим дълбока ямка с приятно, прилежащо платце , което от 2 м в брега плавно слиза до 4 м в основата
на ямката. 'Имам рецепта за големи бели риби!“,изтърсвам нахъсан,пласирам лодката в основата на платото и подавам поролон
към 2-рия метър,където май преди две години отбелязах първата си 60-ка на Езерото. С първата стъпка – боц! - подсичам уставно,
и рибата тръгва към мен.В началото стравнително леко, после се усеща как забива надолу и почва да прави специфични рънове.
В първите 10-ина сек. ме осени надежда за голяма,женска бяла риба и наградата за 'mai mare' (трофей в Турнира) ,но после
разпознавам специфичното поведение на г-на отсреща. 'Шаран ли..? ' , пита Петьо.. 'Да, но с доста големи мустаци! ' ,
отговарям кисело аз. :lol: Рецептата ми за големи бели риби не остава незабелязана от сомовете, ако има такива наблизо,
а коя е тази бяла риба, която би се изрепчила на сом. Влакното Gosen W8 Casting # 0.8 за пореден път ми сборва силна риба!
Хубави кадри и спомени, но още 30-ина 'откраднати' минути, а все още сме само с две риби и аз не съм уловил своите. :(
Наближава 17 часа - не повече от 40-ина минути до края, затова водя лодката към точката , която ни спечели предишно състезание
и която този ден не работи.Първи каст в брега и остро,празно кълване на поролон. Мамка му! Насочвам вниманието на Петьо към
петното и почваме и двамата да 'чоплим' настървено. В следващите 30-ина минути вземам своята единствена рибка -малко над
40-те см на поролон,а Петьо по-добра 56 см риба,отново на Поларис 4'' с шартрьоз чебурашка,но колкото и да настояваме,
нямаме пета риба..Уви!Надеждите ни ,че 'денят е бил лош и за другите' не се оправдават.В състезание винаги има някой,
който играе по-добре от теб. Доста по-добре от теб!Показателно е класирането за деня ,в което първия отбор е само с 60-ки
и среден резултат от 308 точки/сантиметра! И други отбори са играли силно, а тези от нас,които не са успели да съберат лимита
от 5 риби, политат към прахоляка на дъното. При сомовете.. :lol: Tournament rules!



6-ти април ,събота, Втори ден

В този ден, благодарение на жребия , тръгваме сред първите, но това не е от голяма
полза за нас,защото денят е като предишният. Ветровит и студен, с вятър от Изток, който по обед ще стигне до 25-26 км/час,
постоянно налягане и постоянни остри вълни, които ме заливат целия, но благодарение на костюмчето си съм сух отвътре.
Започваме в обратен ред от север на юг, с проверка на отдавна наработени точки. Вечерта чух приказки за 'риби в малка вода' ,
затова доближаваме още брега и ловим от 1м дълбочина и надолу. В началото късо,остро кълване за мен и олеквам с една примамка
на 6 lb линия. Щука!? Има такива, миналата година свалих една добра ,но този турнир не е за тях. Превръзвам и сменяме точката – проверяваме онази, която вчера сработи твърдо късно с надеждата,че днес пък ще ни сработи рано? И..voila! - свалям рибка над
40-те см на поролон; второ, остро и празно кълване за мен, а за Петьо маломерна на 3' Аваруна шад.., и точката замлъква.
Още малко и газ -към следващата, после още една, и още една.. 'Брегът за вайбове' пак е с крив вятър и не работи,
Петьо закача две платики, едната с достоен размер. Виждам на сайд имиджинга риба дълга няколко метра – вероятно голям сом
или моруна – и му казвам – 'Почини си малко, моля те, и не подавай тук, че нямаме време..“ :lol: ;)
Влизаме в зона,която иска западен вятър, ние сме с източен, но нямам много идеи ,затова пласирам лодката по приятна канавка
малко преди друга лодка да влезе на скорост в участъка. Играем едни срещу други, Петьо по вятъра сваля още една бяла риба на
Аваруна, но отново е под мярката, аз подавам срещу другата лодка и с малко чалъм им 'отмъквам' хубава бяла риба 54 см на поролон с чебурашка шартрьоз. Кеф! Минава 14 часа, само с две риби сме, затова отново решавам да сменя радикално зоната и газ! - слизаме в големият открит залив на Прясна. Вятър и вълна, въртя света безплатно, не искам да бъда моряк.. :lol: Проверяваме една точка,втора, трета..приклюваме деня само с две риби. Две не са 5 , доста тимове са ловили силно,което значи,че ние, видиш ли, не успяваме да съзрем успешния за сезона и езерото модел!? Движим се активно, облавяме голям брой точки,но далеч не съумяваме
да 'берем' риби от всяка втора. Значи нещо трябва да променим,но какво?

В края на деня сме обслужили лодката си, организаторите са ни нахранили с дълга маса и студени бири, пием кафе и умуваме..
В класирането сме аут, утре не бързаме за никъде, следователно трябва да играем в радикално различен от нашия модел –
да се движим бавно, да внимаваме за уловите на съседните лодки, да открием какво работи в този сезон и условия.
Петьо бъбри с неговите познати състезатели, а аз с моите.Важно е да имаш познати лица, с които е приятно да поговориш,
и по-важното , които биха говорили искрено с теб. Споделям с един от моите ,че съм учуден от силният резултат на двойка,
с която се боричкаме често -Ади и Андрей,и то в двата състезателни дни.'Къде ли са срещнали толкова добри риби' ,невинно питам аз..
„Хм.., отговаря човека отсреща, ами те днес прекараха цялата сутрин в Баража на една и съща точка, там в брега..“
..“Където ние ловим ли!?“ , довършвам наум аз..Виж ти,значи има какво да видим утре!






7 април, неделя, Трети ден

Алармата звъни рано в мрака,но ставам бързо и изпълнен с любопитство.
Нов ден-нов късмет! На дългата маса за закуска е свободно само челното,
'шефско' място? Разполагам се важен и докато чакам чинията си,оглеждам лицата на
concurentilor. Колко ясно се вижда всичко от 'централната ложа'! Водачите във
временното класиране са засмени, ядът с апетит и се шегуват помежду си.
Те знаят отговори, които останалите все още търсим. Другите играчи, с потъналите
кораби на 'големи надежди' са замислени и мълчаливи. Ядът бавно , а ушите им
са отворени като на слончета, та да не пропуснат някоя дума,която може да
насочи търсенето им.Аз съм спокоен. Ние с Петьо не бързаме за никъде днес,
можем само да спечелим нов опит. 'Колкото повече – толкова повече! ' :lol:

Стартираме сред последните ,според временното класиране и след кратък набег
свалям газта в залива на Баража. Там е гъсто населено тази сутрин, което ще рече,
че вчера е имало силна игра тук. На 'нашата' точка в брега се е разположил
екипажа на нахъсаните младоци, за които питах,та е ясно къде са отловили вчера.
Закотвени са така,че с ограничението от 40 м (между две лодки) да блокират
достъпа на други конкуренти към продуктивния бряг. Една лодка се промъква
под 40-тия метър от юг и веднага единият младеж отваря уста и протестира шумно.
Ще бъде горещо тук днес! :lol: Ние сме пласирани по-дълбоко от нужното и в
рамките на час и половина с Петьо броим рибите на онези в брега, без да ловим наши.
Към 10 часа решавам,че толкова ни стига и е време да продължим (този път бавно!)
по курса си към интересната канавка на изток. Заставам в началото й, после сменям
две позиционирания и с Петър подаваме в противоположни направления.Той обработва канавката, а аз ловя с катерене
по твърдия склон към структурата. В края на първият ми каст, съвсем близо в брега индикирам остро кълване и
вадя половин поролон. Греда! Повтарям каста и ново празно, но отчетливо кълване
в това направление. Вадим котвата с възможно най-малко шум и променяме
позицията си,така че да пропадаме бавно и в дълбочина по продуктивния склон.
Минава 10.30 часа, двадесетина минути мълчание, което ме навежда над мисълта,че 'сутрешното раздаване' е свършило и
пак сме закъснели за 'добрата ръка'?! Решавам,че няма да бързаме , а ще останем за 'още 5 каста' , което впоследствие
се оказва правилно решение. При някой от 'петте каста' чувам аванса на партньора си (той лови принципно със значително
по-мек аванс от мен) и безмного суетня (забелязва се отдалеч, носи нежелано внимание) кепчосвам хубава бяла риба над 50-те см.
Хмм, 1:0 за нас, търпението се възнаграждава. :) Поглеждам в кепа – там стърчи Петьовият Поларис 4'' с лека,шартрьоз чебурашка.
Даа,време е за изпитани средства, мисля си , и посягам към поролона, а аванса на Петър се обажда отново!?
Какво стана? Припомпих под лодката и ме взе втора риба. Иде-ал-но! Тази е по-голяма..Моят каст под лодката води до толчок ,
подсечка и..никой...но е явно,че рибите са се оттеглили в дълбочина и в момента са под лодката. Малко време за дроп-шот,
безрезултатно, затова предлагам да задържим позицията дълго и да видим какво ще покаже тази тактика. Междувременно
силния екипаж от 'нашата точка в брега' е викнал съдийска лодка за да отчете 'бързи първи 5 риби' и да спечели лекичко чек за 500 леи.
Не е зле,момчета, макар да предпочитам този урок по друг начин. :lol: Наближава обед и стихналият вятър се посъбужда отново,
раздухва именно в брега срещу нас и ми мирише на риби! Олекотявам се с още два грама в главата и вече съм с 8 грама чебурашка,
6-те lb линия повишавам до 8 lb и с малко чалъм в техниката увеличавам времето си на пропадане до 2 секунди .Няколко мълчаливи
каста и на поредният, докато показвам на Петьо 'правилното'направление на водене, получавам силен удар в ръката и
повеждам добра риба.Откога чакам такъв момент! Тази е 62 см, взела с удар-чук от малка дълбочина, 'вятърът' ни я подари,
мисля си доволен аз. ;) Следват още мълчаливи минути, затова припалвам леко и с тръгвам към точка в дълбочина, но по пътя
променям решението си и проверяваме интересен 'джоб' в брега. Показвам на Петьо направлението му ,спрямо нас и това му стига ,
защото само след два каста чувам пак аванса му с поредна риба. Приятен звук! Тази е 56 см. Излиза,че всъщност цялото ни бързане в
предните два дни е било грешка и 'много шум за нищо' !? Нима рибите не се събират като картофи от нивата с 'добри точки от миналото' ,
а трябва да се борим дълго и упорито за тях на малко,но с голям потенциал места? Минава 14 часа, още само два часа до края –
състезателите се размърдват неспокойни.Две лодки минават неприлично между нас и брега - 'върху рибите ни' , което възмущава иначе спокойния ми партньор. Поредната лодка , засилила се към нас , получава неласкаво определение :lol: , но аз съм щастлив и припомням
на Петър как преминаващите 'пасажери' по Реката размърдват расперите и продуцират кълвино. Представи си ,казвам, тези глупаци с
голямата басова лодката и вълните да ми донесат сега една тлъста риба? 'Внимавай какво си пожелаваш!'
В този момент нещо ме задържа съвсем леко, повдигам интуитивно и повеждам риба!
Побързай, нервнича аз, не съм я пробол добре и може да се откачи..Петьо показва майсторлък с кепа и държа най-добрата ни риба
в този Турнир – 66 см! Искам да си дестилирам такива моменти,та да имам за после! :lol: ;) След няколко каста и Петьо повежда риба
и аз гребвам неговата – 51 см. Добре сме,има още час до края ,а ние направихме практически от една зона с препозициониране
между 3 точки – 6 добри риби!? Нима това е решението?

Решаваме ,че няма да играем до края,защото не се борим за класиране, а на слипа за
вадене ще чакаме 60 лодки. Нека събера цирка, казвам аз, после ще направя един последен каст и тръгваме. Стигам до този момент
и партньора ми моли – ' дай да ти опитам въдицата' – заповядай,разбира се..Ех,сега да ме клъвне някоя рибка,че да я опитам и откъм чувствителност,мечтае си той. С моя поролон ли си? Значи ще те клъвне..И – хоп!- проскърцва аванс и Петър вади риба! Последната ни риба..Дано е над 51 см,че да подменим някоя от тези (имаме две по 51 см до този момент).Voila! - 56 см – днес Водният Дух на Езерото изпълнява желания! И предните дни е изпълнявал,но явно не сме го помолили правилно. :lol:

Класиране за деня: 7-ми от 65 лодки!? Не е зле, никак дори..С три такива класирания
и си в топ 5 за Турнира, а с малко късмет за някоя друга хубава риба над 65-те може
и да се преборим за Топ 3. И това със стационарна игра! Жалко,че имам толкова неспокойни гласове в главата, явно това е нещо,
което ще трябва да усъвършенствам в близко бъдеще. За следващият Турнир!

Resume: Получи се страшно добро състезание! Откъм време, организация, риби, спечелен опит. Класирането ни показва суха цифра –
44 място от 65 лодки, но в листа не пише за адреналина,удоволствието, борбата, безценния и трудно 'откраднат' опит!
Искам пак да е пролет, да ме духа вятър и да очаквам остро кълвино! Мисля,че това ще ми предстои още веднъж скоро. :)


Благодарности за всички,замесени по някакъв начин с поредната ни авантюра
на Радута лейк! Благодарности и на търпеливият читател, който стига винаги до края
на материала ми. Изненадващо и остро кълвино ви желая! Бъдете нащрек! ;)

Използвал съм снимки на 'Spinning Case Study' с разрешението на Cristi Albu и
Петър Вукадинов, за което им благодаря сърдечно!
Цялата галерия от Турнира можете да видите тук:

https://www.facebook.com/pg/SpinningCas ... 5282608295


1.jpg
1.jpg (171.69 KiB) Преглеждано 3333 пъти
2.jpg
2.jpg (211.36 KiB) Преглеждано 3333 пъти
3.jpg
3.jpg (192.91 KiB) Преглеждано 3333 пъти
4.jpg
4.jpg (136.08 KiB) Преглеждано 3333 пъти
5.jpg
5.jpg (224.54 KiB) Преглеждано 3333 пъти
6.jpg
6.jpg (162.85 KiB) Преглеждано 3333 пъти
7.jpg
7.jpg (182.89 KiB) Преглеждано 3333 пъти
8.jpg
8.jpg (127.28 KiB) Преглеждано 3333 пъти
9.jpg
9.jpg (157.86 KiB) Преглеждано 3333 пъти
10.jpg
10.jpg (104.56 KiB) Преглеждано 3333 пъти
11.jpg
11.jpg (121.6 KiB) Преглеждано 3333 пъти
12.jpg
12.jpg (163.66 KiB) Преглеждано 3333 пъти
13.JPG
13.JPG (107.62 KiB) Преглеждано 3333 пъти
14.jpg
14.jpg (106.97 KiB) Преглеждано 3333 пъти
15.jpg
15.jpg (190.69 KiB) Преглеждано 3333 пъти
16.jpg
16.jpg (161.11 KiB) Преглеждано 3333 пъти
17.jpg
17.jpg (202.2 KiB) Преглеждано 3333 пъти
18.jpg
18.jpg (109.08 KiB) Преглеждано 3333 пъти
19.jpg
19.jpg (168.81 KiB) Преглеждано 3333 пъти
20.jpg
20.jpg (175.12 KiB) Преглеждано 3333 пъти
21.jpg
21.jpg (200.62 KiB) Преглеждано 3333 пъти
22.jpg
22.jpg (156.92 KiB) Преглеждано 3333 пъти
23.jpg
23.jpg (214.12 KiB) Преглеждано 3333 пъти
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
koko_73cc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 20:35
дал Браво: 171 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Мнение от koko_73cc »

Вие двамата(Тодоров и Вукадинов),догодина се ориентирайте към PAL 2020 г. : :tup: Румъния вече я превзехте(Редута, каналите и езерата около Букурещ). :11:
. На някое водохранилище на север,североизток може по-вече да ви върви. :tup:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Мнение от Димитър Тодоров »

За PAL ще ни трябват спонсори. :lol: :wink:

Румънските лиги - от лодка и стрийтфишинга - са сериозни,предизвикателни и много поучителни.
В Украйна също има силна лига в спининга от лодка,само у нас колегите предпочитат да се возят
пред това да ловят от ръка.
Говорихме с Кристи Албу - човекът зад 'Spinning Case Study' и един от организаторите на
'Лигата с лодки', който сподели,че нещата в Румъния практически са стартирали през 2006-та.
Началото е било с по един човек в гуменка 2.60м с електричка, а виж къде са сега, само за
12-ина години. Всяко начало е трудно,явно трябва импулс от няколко човека едновременно и
ще потръгнат нещата и у нас. Тази година , уви,няма да имам време за това,но се надявам след
две или три години да се видя 'човек с достатъчно свободно време' и ще спретна (първия)
истински турнир по спинингов риболов от лодка. Топлата вода е отдавна измислена,иска се
преди всичко страст в каузата.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Мнение от Димитър Тодоров »

И играта на победителите. Има какво да се види. :tup:

И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Мнение от Pale rider »

Искам да поздравя първо екипажа за доброто представяне /за мен лично е много добро като се има предвид факта, че е дръпнато състезанието близо с месец по-рано/ и да благодаря на Митко Тодоров за репортажа.
Много хора/ в това число и аз/ Ви се радват съвсем безкористно за успехите, въпреки че липсват реакции във форума. Май просто ФБ избута форумната комуникация.
Както и да е - успех на следващия кръг и само напред към призовите места!

:fish15: :fish15:
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Relax Trophy 2019 edition – забави,забави..

Мнение от konsulov »

Поздравление и на двамата. Благодаря за споделения подробен репортаж. За мен е чест и удоволствие да гледам и чета.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”