Стабилно ми е !

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

"кюлчетата не са мои" vs. "дворецът не е мой"
схващате ли тънката разлика ?
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

схващате ли тънката разлика ?
схващате ли как копието ви пази от оригинала ?
пп:.. а схващате ли мутрата ви пази от комунистите ?

..
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от Драго »

Бе кой слуша Металика след ... and justice for all. Ай стига с опорни точки :fish6:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

Доказателство, че изборите в БГ се манипулират и ще бъдат манипулирани: Когато започнаха да правят електронното правителство в Естония, го съчетаха с така наречената административна реформа, която представляваше освобождаване на всички държавни чиновници над 35 години. Било трудно за известно време, но после нещата в държавата рязко се подобрили. Това упорито се крие от нашите управници.

Друг, известен на малък кръг хора факт, е, че естонското правителство предложи безплатно съдействие на българското правителство ускорено да изгради такова, но мълчаливо, предложението им беше отклонено. Вместо това, след оценка на естонското електронно правителство от Финландия, финландците предложиха да се разшири естонското правителство и във Финландия и сега двете държави имат общо такова.

Лично аз не виждам причини това да не се случи в България, но финландците и естонците нямат нищо общо с националните особености на българския лов и риболов.

В Естония електронните паспорти са с вграден електронен подпис, както е и в кредитните и дебитните карти. Електронният подпис или така наречената електронна идентификация е от фундаментално значение за електронното управление, наричано и е-правителство. Когато беше стартиран търга за електтронни паспорти в България, заданието тихомълком се промени и резултатът е сегашните лични карти.

В Естония това не се случи и сега там е налице едно от най-модерното работещо е – правителство в света. Можеше и в България да се случи, ако мафията, основно представлявана от ДПС не се намеси. Тогава прекият изпълнител на мафията за търга за паспортите беше Миков – МВР шеф, който спря електронната паспортизация.

От тогава, до сега, се имитират 3 търга за електронни паспорти, но ДПС не пуска. Впоследствие ГЕРБ пое ролята на БСП в игрите на ДПС. В резултат на въведеното електронното правителство в Естония, корупцията е сведена до практически нулеви показатели.

Но по-важното е, че с електронните паспорти реализират надеждна система за пряко участие на хората във властта чрез постояна връзка между хората и властта посредством електронна система за референдуми. Същата успешно се използва и за електронно гласуване при изборите.

Всички български власти упорито се опитват да скрият това и да го представят като някакъв любителски експеримент, неприложим в България. Опитите на Томислав Дончев да внуши, че успешно се прави електронно правителство в България са адресирани до онази част от обществото, която по понятни причини не разбира материята. Както и самият Томислав Дончев, разбира се.

Единици са онези, които виждат децентрализираният характер на изграждане на отделните градивни елементи на електронното правителство в България, прикрито зад кухата организация ДАЕУ, която би трябвало да въведе стандартите за изграждане на електронното правителство с цел постигане на синергия в общосистемен план.

Вместо това, ДАЕУ узаконява частни интереси, внасяни отвън, предварително съгласувани с ШИШИ, в резултат на което се получават отделни фрагменти, зависими от отделните играчи, опитващи са да налагат свои правила, с които изсмукват значителен финансов ресурс при минимален ефект.

По-важното е, че при този чисто корупционен модел, нараства рискът от постигането на така нареченият „зaщитен мoдeл нa нyлeвoтo дoвepиe“, при който реализирането на електронен пpoцec подлежи нa пocтoяннa пpoвepĸa нa цялocтнaтa oпepaтивнa ĸapтинa чpeз пoлyчaвaнeтo нa инфopмaция в peaлнo вpeмe, ĸoятo идвa oт мнoжecтвo изтoчници, c цeл oпpeдeлянeтo нa дocтъпa и дpyгитe oтгoвopи нa cиcтeмaтa.

Самият генезис на корупционният модел изключва пpиcъcтвиeтo нa cилни мexaнизми зa пoтвъpждaвaнe нa идeнтичнocттa, ĸaĸтo нa пoтpeбитeля, тaĸa и нa използваните ycтpoйcтвa, примерно машини за гласуване, a мyлтифaĸтopнaтa зaщитa на входа на системата, предоставяща е-услуги като пpeпopъчитeлнo ycлoвиe със задължителен характер, която се имитира в момента, поради невъзможност да се реализира при дефрагментирания характер на цялостното изграждане в общосистемен план, улеснява значително ĸpaжбaтa нa дaнни.

По същество улесняването на кражбата на данни е еквивалентно на тяхната манипулация при електронното гласуване и електронните референдуми. Това е една от причините да се блокира правенето на електронни паспорти и поддържане на огромен апарат от човешки ресурс в ДАЕУ, който 100% е свръх некомпетентен в областта на електронният свят.

Парите, които са похарчени до сега за електронно правителство в Бг надхвърлят 4 милиарда. Когато беше направено в Естония с включени приоритетно е-правосъдие, е-здравеопазване и е-гласуване/референдуми, сумата не превишаваше 300 милиона евро.

В Естония имаше политическа воля. В България няма. В България се прави обратното на това, което се прави в Естония и не само в Естония. Ако искаш да унищожиш една държава, отнеми и първо образованието, което ще убие духовността.

Следва „Аз съм прост и вие сте прости…“ и мафията е истинският господар на терена. Затова едни сви*не в България управляват и когато им дойде времето, се сменят с други сви*не от ДПС. ДПС не е партия. ДПС защитава единствено корпоративни интереси. И то на фирми, които не са възникнали в естествен пазарен процес, а са назначавани в мътния първоначален период на прехода“.

В книгата си „Свидетелства на прехода“ Иван Костов, който дойде на власт именно след краха на кабинета „Виденов“, припомня как „ръководството на ДПС и особено Ахмед Доган започнаха да стават близки със създадения от репресивните служби на комунистическия режим конгломерат „Мултигруп“.“А дълбоката истина е, че репресивните служби създадоха и ДПС и „Мултигруп“ и премахнаха Луканов, който си мислеше, че ще е над тях завинаги, като съдружник, притежаващ мажоритарния дял. Не позна. Взеха му го.

Както не позна и Илия Павлов, че е избраникът на съдбата „да кара влака“. Истинският господар на държавата – могъщата организация, наричана „паралелна власт“, създадена от бившите репресивни служби, представлявана от проклятието на България, разпределителя на порциите, с премиер Ирен Кръстева, присвои всички икономически активи на държавата и си купи подкрепата на вождовете на ЕНП, като ги направи съдружници в управлението на активите на България, точно по модела на Путин.

Те предупредиха ББ, като му изкараха на светло придобивките в чекмеджето. ГЕРБ е просто пионка с гръмко име в играта.

пп. гулям страх, сийбаломамата....ама по-добре руска трупа, че само сантасе омръзва
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

и Златките искали да са депутатки, много си падали по шкембе-войвода...
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

breйкинг нюз : байхуй честити 8-ми март на мата хари
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

патреотино осрани... ама то малко :lol: :lol: :lol:
OSRANI.jpg
OSRANI.jpg (50.1 KiB) Преглеждано 2722 пъти
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

...за един осран хитрец от село банкя
Statement of the European Commission on the methodology used to determine the allocation of doses of vaccines under the Advance Purchase Agreements

The allocation of doses of vaccines under the Advance Purchase Agreements has followed a transparent process.

The Commission agrees with recent statements by several Member States that the most equitable solution for the allocation of doses of vaccines is on the basis of a pro rata of population of each Member State. This is the solution that the Commission proposed for all Advance Purchase Agreements. It is a fair solution as the virus strikes equally everywhere, in all parts of the EU.

Member States decided to depart from the Commission's proposal by adding a flexibility which allows agreeing on a different distribution of doses, taking into account the epidemiological situation and the vaccination needs of each country. Under this system, if a Member State decides not to take up its pro rata allocation, the doses are redistributed among the other interested Member States.

Member States have used this system to modify the pro rata allocation proposed by the Commission under all 6 Advance Purchase Agreements. It would be up to the Member States to find an agreement if they wished to return to the pro rata basis.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

няма ли патреоти бе !
...че тъпото краси остана съвсем беззащитно, деа !

FAKE_NEWS.JPG
FAKE_NEWS.JPG (81.5 KiB) Преглеждано 2535 пъти
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

къде е малкото гейче ?
...то не че няма да мирише, ама поне да позабърше шмекбето.
OSRANO_6KEMBE.JPG
OSRANO_6KEMBE.JPG (52.89 KiB) Преглеждано 2495 пъти
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

fostata.JPG
fostata.JPG (44.43 KiB) Преглеждано 2442 пъти
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

мекеретата са навсякъде.
MEKERETA_PLOVDIV.jpg
MEKERETA_PLOVDIV.jpg (43.18 KiB) Преглеждано 2392 пъти
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Стабилно ми е !

Мнение от bat.galin »

Иде !
Дръжте се, Мати Хари !
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”