Търсене на въдица за костур.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от 1608 »

MapuaH написа: Нед Ное 03, 2019 23:14
freeman.bg написа: Нед Ное 03, 2019 22:54 В България нещо не го намирам JIG SPECIAL, има само Yamaga Blanks BLUE CURRENT 72/TZ NANO. Това една и съща въдица ли е, и цената от 960лв. дали е завишена? Гледам в плат jig special върви 38000 йени.

Ако е 72 TZ/Nano е съшата.
Има и вариант 72 TZ до 7 гр.
72 TZ до 7гр. е 35 000 йени!
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от blgmspt »

MapuaH написа: Нед Ное 03, 2019 17:54
MapuaH написа: Нед Ное 03, 2019 12:50 От много философстване няма голяма полза.

Имах и въпросното Тиро Нуово 1-12 гр. Купих я заедно с останалите две от серията с огромно желание, надежда и очакване. Първият й риболов беше целенасочен за кефал, защото навсякъде се казваше, че е УЖ универсална. 10 минути по-късно ми идваше да я скърша на 10 части :) За моите разбирания - прекалено мека. При джиг нещата бяха различни, но отново не удоволетворяваше това, което очаквах. Дадох й шанс още няколко пъти, но уви - не беше моята пръчка.

С горните редове исках да кажа само едно - затова има толкова голямо разнообразие от марки и модели, защото има толкова много риболовци. За един една пръчка ще е една, а за друг тотално различна. Идеалният вариант е авторът на темата да тръсне или направо да опита на вода всяка една, която попада в полезрението му и чак тогава да реши. Има, обаче, много случаи, когато са необходими не 1 или 2 излета, а много повече, за да се усети един такъм. Така че - успех!
3020D036-90DE-49B7-9D45-75FB4F0C2C65.jpeg

7332426A-85B7-4FFF-80D3-68287E32AA26.jpeg

:)

Имах въпросното tiro до 12 гр, като Мариан, замина след 3 риболова. Моят усет е толкова различен от масовия очевидно! Имах и останалите 2 тиро Силверадо ml и m , yamaga 7’2 nano и много по-евтини въдици. Последно риболовствах с Ареона до 7 грама и си е доста профилирана пръчка, според мен. Чудесен инструмент, който ще ползвам от тук нататък за костур само.
Иначе тирото си ги пробива джуките на белите:)
Cherniq99
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 03, 2020 19:39
Риболов: Спининг

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Cherniq99 »

Здравейте до притежателите на ареона 1-7 с каква макаричка го комбинирате тъй като и аз мисля да си ьаприходя един и съм се насочил към страдик 19 2500
preparatos
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 15:56
Риболов: на плувка
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от preparatos »

MapuaH написа: Нед Ное 03, 2019 17:45 Обобщено - пръчката е подходяща за малки и големи риби, както почти всякакви примамки в указания диапазон и доставя неимоверно удоволствие.

Въпреки това трябва да допълня, че Арионът е доста по-чувствителен!

Мариан, привет. Таз тема съм я пропуснал, но тука влизам и по-рядко де........Та да те попитам, теб лично, ако добавим и Graphiteleader Super FINEZZA GSFS-752L-T (tubular tip) 2.26m.1-10gr. в списъка при другите две, къде би я позиционирал по-чувствителност, че ми стана интересно. Нали уж тенденцията е такава, че кухия връх дава по-добра чуваемос. Питам, понеже и аз си търся чувствителен спининг висок клас 1-10гр, предимно за воблери и блесни. Дай, моля, нещо предложения...Поздрави. :D
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от MapuaH »

preparatos написа: Чет Ное 12, 2020 11:43
MapuaH написа: Нед Ное 03, 2019 17:45 Обобщено - пръчката е подходяща за малки и големи риби, както почти всякакви примамки в указания диапазон и доставя неимоверно удоволствие.

Въпреки това трябва да допълня, че Арионът е доста по-чувствителен!

Мариан, привет. Таз тема съм я пропуснал, но тука влизам и по-рядко де........Та да те попитам, теб лично, ако добавим и Graphiteleader Super FINEZZA GSFS-752L-T (tubular tip) 2.26m.1-10gr. в списъка при другите две, къде би я позиционирал по-чувствителност, че ми стана интересно. Нали уж тенденцията е такава, че кухия връх дава по-добра чуваемос. Питам, понеже и аз си търся чувствителен спининг висок клас 1-10гр, предимно за воблери и блесни. Дай, моля, нещо предложения...Поздрави. :D
Привет!

Ако трябва да кажа с няколко думи, то от използваните от мен досега въдици, бих ги подредил по тактилна чувствителност така:

1. Тикт, Евъргрийн и Арион са рамо до рамо що касае джиг риболов
3. Графитлидер, конкретно Super FINEZZA GSFS-752L-T
4. Ямага

Относно воблери и блесни бих се насочил към Graphiteleader Super FINEZZA GSFS-752L-T (tubular tip) 2.26m.1-10gr. С нея ще имаш отлична чувствителност и при джиг риболов. Ако решиш, че ти трябва нещо по-силово, което да се справя с по-тежки воблери, блесни или джиг по 15 гр, то си вземи Ямага 72 ТЗ/Нано.

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
yustis
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Фев 28, 2020 10:47
Риболов: Мач и спининг

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от yustis »

В кой магазин може да се види Арена?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от yuri todorov »

Тук, със сигурност!

https://pirofire.bg/tarsene/Arion

Адреса го има в края на страницата.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”