Търсене на въдица за костур.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от мъро »

Повече от 7 гр. за костур са излишни, каквито и бонуси да има. Защо трябва да си развалям удоволствието от костурския риболов заради някакви бонуси който я ги има, я не. Така или иначе бялките се вадят лесно.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

Нещата сериозно отиват към Арион 1-7 размер 2,10 за де не се препокрие с Авида. Сега обаче излиза въпроса тъй като са и двете в една и съща акция, дали Ариона ще превъзхожда Авида по чуваемост и ще има ли по-голяма сила да пробие костеливата паст на бонусите? С Кроата на два пъти ми се откачат екземпляри пред мен над 3 кг.
Boev
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 17:36
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 75 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Boev »

Не, няма да може да пробива белите. От предложените единствено Ямагата ще перфорира перфектно, но тя е много мощна въдица и ще ти нашепва за силверадото. Едва ли има въдица покриваща изискванията ти. Авид и Ареона е все едно да сравняваш ябълки с круши. Ариона ти е по добър за костурчета.
dobrikk
Мнения: 645
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от dobrikk »

Взимай микрогеймъра до 16г и ще си доволен. Сигурно и другите предлагани са хубави, но за това което търсиш, ще ти върши перфректно работа. И мен ме дразни понякога агресивно налаганата реклама на марката, но в случая признавам, че въдицата е екстра.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от MapuaH »

Като притежател на Микрогеймър до 12 гр и на Арион до 7 гр, ще кажа, че чувствителността на Ариона е на светлинни години от Микрото. Просто пръчките са много различни! Когато ловиш с Ариона е дори плашещо на моменти :) Всяка тревичка, всяко камъче се усещат. Да не говорим за кълване на риби :)

Както и Мъро беше написал - ако се ловят основно костури, то няма нъжда от въдица над 7 гр. Бонусите са си бонуси, ама колко често ги има? :) Ако толкова много се притесняваш и си сигурен, че ще излизат по-често, то тогава си вземи 3-12 и готово :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
dobrikk
Мнения: 645
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от dobrikk »

MapuaH написа: Пет Ное 01, 2019 10:22 Просто пръчките са много различни! Когато ловиш с Ариона е дори плашещо на моменти :) Всяка тревичка, всяко камъче се усещат. Да не говорим за кълване на риби :)
Ами различни са определено, най-малкото едната е с кух връх, а другата с жило, което не знам дали е от значение за търсещия де.
krasimirkerelski
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Юни 28, 2018 10:28
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 16 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от krasimirkerelski »

Имам Арион 3-12 от година.Ловя на малки дистанции костуретки с 1-2 гр. волфрамови чебурашки и примамки 0,5-1 гр.,
няма проблем.На дистанция пробива бяла,пак няма проблем.Но е добре да пипнеш,да я усетиш.Ако си от София,на ЛС,
ще измислим нещо.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 864 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Daniel Defoe »

---
Да обобщя :wink:

1-7 за костуретки до 1.3 кг и 3-12 за всичко над кило и канче - от лодка на 209 см, за бреговаци 229 см :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
krasimirkerelski
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Юни 28, 2018 10:28
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 16 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от krasimirkerelski »

И 7-28 за дистанция и едри примамки.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

Оказа се, че въпреки свеждането на фактори до един тип риболов и два вида риби плюс не лош бюджет няма да мога на сто процента да си намеря това, което търся.
Само като се замисля когато прохождах в спининга си взех две въдици Cherrywood и Sert exceed уж временно, с ясната идея, че ще си намеря универсалка за всички видове спининг риболов, ХАХА.
Обаче този Арион ми стана доста интересен, особенно на цената за която се предлага в момента. Все пак, не ми се вярва долната акция на 3-12 да работи добре от 1, 2гр. както е описал колегата по-горе. Силверадото е 3-12 и от четири грама с 0,6 си чува нещата, с пет вече всичко е точно даже супер. Много ми се струва и, че Ариона ще е така.
Boev
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 17:36
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 75 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Boev »

Да, така е.
При мен Ариона го усещам с 4гр нагоре. Но би трябвало да е въпрос до човек.
Унверсалки са Тирото и Микрогеймъра a Ариона си е профилиран.
Щом ловиш предимно с малки примамки вземи си Арион 1-7.
Относно белите риби който споменаваш 3+, това са си класни риби и за тях се ходи целенасочено, аз не бих разчитал на компромисен вариант за такива риби.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от dancho66 »

Само да вметна. В тихо време с 1.5гр чибурашка и 1.6 инчов силикон и конец 0.4 разбивам дребните костури с Ямагата. Нищо, че е до 15гр. :D
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

Boev написа: Пет Ное 01, 2019 19:44 Да, така е.
При мен Ариона го усещам с 4гр нагоре. Но би трябвало да е въпрос до човек.
Унверсалки са Тирото и Микрогеймъра a Ариона си е профилиран.
Щом ловиш предимно с малки примамки вземи си Арион 1-7.
Относно белите риби който споменаваш 3+, това са си класни риби и за тях се ходи целенасочено, аз не бих разчитал на компромисен вариант за такива риби.
Напълно съм съгласен, затова ходя със Силверадо, което при засечка няма празно. При тези целенасочени излети само екземпляри до кило и половина и два бонуса толостолоб 5 и 10 кг. Междудругото битката с десятката беше много яка. С 0,8 плетеняк до последно се чудех, имам ли контрол над рибата или нямам. Накрая се откачи докато и рових в устата понеже нямах кеп, я тя е много слузеста и хлъзгава.
Като взема Авида да си правя кефа с костуретки, в 90% от случаите има точно един бонус основно от 200гр. до килограм. Обаче един път хубава риба на 2,5" swing impact с 3гр. чебурашка точно когато стигаше до мен се разтръска и се откачи. Не след дълго на 2" с 3гр. чебурашка по същия начин я изтървах.
Така ми хрумна идеята, защо да не мина две бройки с едно е..е. Та кой би се разсърдил на тройка 😀
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

dancho66 написа: Пет Ное 01, 2019 20:24 Само да вметна. В тихо време с 1.5гр чибурашка и 1.6 инчов силикон и конец 0.4 разбивам дребните костури с Ямагата. Нищо, че е до 15гр. :D
И аз така, но както ми каза един колега когато си търсех по-мощна въдица. "Усещането ще е все едно бомбандираш врабчета". 😀
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от sharko54 »

Леле имало и друг, който споделя моята тежка съдба в търсенето на перфектната и идеална ултра лайт въдица за джиг /при мен и воблери има в уравнението :lol: /. И в моята тема каточели мненията за възможно най-добрата съвкупност от качества се олицетворява с Crazy Fish Arion самоче аз заглеждам ASR6112S SUL 0.6-4гр., явно има защо.
Колега ще се радвам ако си пробвал въпросниата въдица /на вода или дори само при тръскаме/ и споделиш своето мнение.

Всъщност повече ще се радвам ако аз я заприходя и първи споделя своето но да видим ... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”