Търсене на въдица за костур.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 219 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от tino »

" Но в реалния живот се налага да избираме между жената и съдържанието на гардероба...:-)" -
колко добре казано :)
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

Д-р Флекс написа: Съб Ное 02, 2019 20:23 Басимамата, що влезнах да чета тук....така се подтиснах, че не притежавам нито една от промотираните сопички, че гаранция ще спрат да ми кълват занапред костурите...костурите усещат, когато не си модерен ... :idea:
Споко Док, костурите усещат, че живеем в динамични времена където постоянно излизат нови техники, коли, въдици и много други неща. Мисля, че ще ти влезнат в положение, че не можеш да смогнеш с всички промотирани продукти.
Все пак хората са различни едни предпочитат да си държат само на старото. Други да вървят напред като пробват новостите и трети, които си уважават доказаното качество, но и постоянно се интересуват от иновации. Всеки си избира какъв да е, но е най-полезен когато споделя информацията вместо да си я носи на оня свят.
Та така по темата. Хората, които писаха за Ариона бяха достатъчно конкретни, че 1-7 не е точно търсеното от мен, 1-12 започва да работи от 4гр. Обаче за Тирото намирам информация в промотирано ревю, че ми отговаря на критериите
https://gofish.bg/blog-article/6/revyu- ... -762l.html
а тук се пише, че няма такава въдица
Мунчо написа: Съб Ное 02, 2019 18:43 ,,, Е няма как да стане тази работа - хем с трите грама таквоз, хем с 0.6 на 100% онаквоз, хем трите кила бяла риба нали фостата... Въпреки, че при положение, че "Аерон"-а е най-съвършената и добра спинигнова въдица на лайт джиг на всички времена, веровтно ще пасне като мента на мастика. С душевна покруса обаче признавам, че не притежавам такава( и днес разбрах за съществуването й), така че също сядам на реда на читателите в трепетно очакване...
Последно промяна от freeman.bg на Съб Ное 02, 2019 23:16, променено общо 1 път.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от sestrata »

Д-р Флекс написа: Съб Ное 02, 2019 21:46 Сом в Русенски лом? Мунчо? На въдичка от шкафа? :D
Колега, досега знаех че сте горд шуменец родом, но май ще се окажете кошаревец! :lol:
Колега, по бащина линия съм от ЗлоКучане, Шуменско, по майчина линия от ЗаГъжене, общ. Своге, Шопландия. Както самият БоК потвърди - нямате основание да ме засилвате към пернишка околия. :lol:

Имам и снимка от този паметен ден - 5 Юни 2009
IMG_5066.JPG
IMG_5066.JPG (239.41 KiB) Преглеждано 3872 пъти
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

""От 3 грама нагоре отлепването на примамката от дъното и последващото й придъняване могат отчетливо да бъдат проследявани по върха на въдицата, дори и във ветровито време. От този грамаж нагоре, можем удобно да минем на плетено влакно размер 0.6, като въдицата е в своята стихия и е истинско удоволствие да се работи с нея и да се манипулират примамките.""...
"Продукт, с който можем да извлечем удоволствие и в риболова на дребни риби(съзнавам, че всеки желае да лови големи), като същевременно разполага с достатъчен запас от здравина не само достойно да се справи с евентуална изненада, но и целенасочено да бъдат търсени подобаващи екземпляри."

Може и аз да съм се подвел, в тези екземпляри да не влизат зъбатки. Но все пак, ако е така ми върши идеална работа. Затова първоначално се бях спрял на двата модела.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Мунчо »

Taka e. Не познавам автора на статУята, но очевидно е рационален и що-годе обективен чиляк на резона. Както самият той е заявил(при това относително честно, защото си е купил въдицата като пич, заедно с още три модела от посочената марка - от официалния представител за БГ), пръчката работи добре с глава 3 грама и нормален костурски силикон(5-6 см) и качествено влано 0.6. Без каквито и да е уговорки. Посоченото "Тиро" е прерасна пръчка ,в значителна степен универсална(аз лично бих избрал само нея, ако трябва да мина само с една, Или пък бих зарязал това хоби, ако трябва да мина само с една и бих се насочил към филателията) и е прекрасен избор за непредубедения риболовец, който би искал да има въдица " за всичко". А както се вижда в изложението на този просветлен человек, той далновидно е употребил думата "евнтуална изненада"(с която въдицата би се справила с увереност). Никъде не е казано, че това е въдицата, с която целенасочено можем да вадим трикилогамови риби, които предполагат друг такъм. Всъщност за скубането и увереното им закачане от много по-съществено значение е строй и акция на въдицата, остротата на куката и външните фактори - на каква дълбочина щем ловим, колко твърдо е дъното и прочие и в тази връзка самото пособие разполага с достатъчен ресурс.
Но без съмнение, ако на мен ми се наложи подобен диаметрален избор, категорично бих избрал реномирания производител, вместо бай х*й...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от yuri todorov »

Само една незначителна вметка..
Не е задължително. ,,реномираният производител,, винаги да ни даде това което търсим, като качества, поведение и т.н..
Когато става дума за костур, Бяла риба, щука и т.н.....не е лошо да се сетим и за факта, че точно при реномираните азиатски производители, съществува много точна специализация и конкретика при различните модели въдици и видове риболов.
Ако става дума за пастърва, море или басс, определено най разумния избор ще пада на тях, или по скоро на някой от тях.

При търсене на такъм за риби от нашия конкретен регион, твърде вероятно е някой модел от групата на ,,бай хЮи,, да се окаже по правилния и оправдан избор. Да не споменавам, че и цената му ще е къде къде по приятна.
Но, всеки сам да си решава!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от MapuaH »

От много философстване няма голяма полза.

Имах и въпросното Тиро Нуово 1-12 гр. Купих я заедно с останалите две от серията с огромно желание, надежда и очакване. Първият й риболов беше целенасочен за кефал, защото навсякъде се казваше, че е УЖ универсална. 10 минути по-късно ми идваше да я скърша на 10 части :) За моите разбирания - прекалено мека. При джиг нещата бяха различни, но отново не удоволетворяваше това, което очаквах. Дадох й шанс още няколко пъти, но уви - не беше моята пръчка.

С горните редове исках да кажа само едно - затова има толкова голямо разнообразие от марки и модели, защото има толкова много риболовци. За един една пръчка ще е една, а за друг тотално различна. Идеалният вариант е авторът на темата да тръсне или направо да опита на вода всяка една, която попада в полезрението му и чак тогава да реши. Има, обаче, много случаи, когато са необходими не 1 или 2 излета, а много повече, за да се усети един такъм. Така че - успех!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от MapuaH »

dancho66 написа: Чет Окт 31, 2019 0:48 Ако няма ограничения в бюджета Yamaga Blanks BlueCurrent Jig Special 72/TZ NANO е въдица без компромис. С нея ловя 50 грамови костурчета с огромно удоволствие и в същото време се справя без проблем с над 2 кг щука. Със сигурност би преборила и риба 5+ кг. но още не съм имал такъв късмет. Работи без проблем и с блесни и воблери. При финансови ограничения Ариона и Микрогеймъра също са добър избор. Зависи само кое ще допадне повече.
Чудесна въдица! Винаги, когато отивам на ново място и не знам какви риби да очаквам там, я нося с мен и ловя основно с нея. Джиг, воблери, блесни, пилкери не могат да й се опрат :)
Проблемът е, че надхвърля доста бюджета на търсещия

0163B07A-6061-4361-80A1-A73E984C92DA.jpeg
0163B07A-6061-4361-80A1-A73E984C92DA.jpeg (113.21 KiB) Преглеждано 3690 пъти
B2FDB833-6D69-4092-BE22-C4807104081D.jpeg
B2FDB833-6D69-4092-BE22-C4807104081D.jpeg (457 KiB) Преглеждано 3690 пъти
6A3A5C32-91A6-433A-BC43-C7E7F1DEDCFE.jpeg
6A3A5C32-91A6-433A-BC43-C7E7F1DEDCFE.jpeg (227.28 KiB) Преглеждано 3690 пъти
Обобщено - пръчката е подходяща за малки и големи риби, както почти всякакви примамки в указания диапазон и доставя неимоверно удоволствие.

Въпреки това трябва да допълня, че Арионът е доста по-чувствителен!
Последно промяна от MapuaH на Нед Ное 03, 2019 19:03, променено общо 1 път.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от MapuaH »

MapuaH написа: Нед Ное 03, 2019 12:50 От много философстване няма голяма полза.

Имах и въпросното Тиро Нуово 1-12 гр. Купих я заедно с останалите две от серията с огромно желание, надежда и очакване. Първият й риболов беше целенасочен за кефал, защото навсякъде се казваше, че е УЖ универсална. 10 минути по-късно ми идваше да я скърша на 10 части :) За моите разбирания - прекалено мека. При джиг нещата бяха различни, но отново не удоволетворяваше това, което очаквах. Дадох й шанс още няколко пъти, но уви - не беше моята пръчка.

С горните редове исках да кажа само едно - затова има толкова голямо разнообразие от марки и модели, защото има толкова много риболовци. За един една пръчка ще е една, а за друг тотално различна. Идеалният вариант е авторът на темата да тръсне или направо да опита на вода всяка една, която попада в полезрението му и чак тогава да реши. Има, обаче, много случаи, когато са необходими не 1 или 2 излета, а много повече, за да се усети един такъм. Така че - успех!
3020D036-90DE-49B7-9D45-75FB4F0C2C65.jpeg
3020D036-90DE-49B7-9D45-75FB4F0C2C65.jpeg (71.48 KiB) Преглеждано 3686 пъти
7332426A-85B7-4FFF-80D3-68287E32AA26.jpeg
7332426A-85B7-4FFF-80D3-68287E32AA26.jpeg (120.4 KiB) Преглеждано 3686 пъти
:)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Мунчо »

Юри, ти си прагматичен човек на резона и си абсолютно прав в мнението си, което знам. че е плод на опит, а не на бозаене от пръстите. Но приеми и моето огорчение,произтичащо от обстоятелството, че бай х*й създава перфектните въдици, а това е останало встрани от вниманието ми и като следствие на тази неосведоменост съм се набутвал и задръствал жилищното пространство със съмнителни артикули...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа: Нед Ное 03, 2019 20:07 Юри, ти си прагматичен човек на резона и си абсолютно прав в мнението си, което знам. че е плод на опит, а не на бозаене от пръстите. Но приеми и моето огорчение,произтичащо от обстоятелството, че бай х*й създава перфектните въдици, а това е останало встрани от вниманието ми и като следствие на тази неосведоменост съм се набутвал и задръствал жилищното пространство със съмнителни артикули...


Представям си, макар и в крайно недостатъчна степен, какъв шок за теб е осъзнаването на този факт, мили ми приятелю :D

Но повярвай, това още не е краят на света...
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от 1608 »

Преди да си взема тази Ямага изчетох доста и не намерих въдица до 15 грама и дължина до 2.20см. която да я бие по- нещо?! Съдържанието и на карбон е 99.3% , носи до PE 0.8 и тежи само 70 грама!
Много красива въдица която не е груба даже и за Пъстърви :tup:
B288A7E2-E522-44C5-9337-313E1C25B53B.jpeg
B288A7E2-E522-44C5-9337-313E1C25B53B.jpeg (375.1 KiB) Преглеждано 3617 пъти
DB096AB7-BF28-4F7E-A23E-00E3888475C7.jpeg
DB096AB7-BF28-4F7E-A23E-00E3888475C7.jpeg (260.59 KiB) Преглеждано 3617 пъти
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от freeman.bg »

В България нещо не го намирам JIG SPECIAL, има само Yamaga Blanks BLUE CURRENT 72/TZ NANO. Това една и съща въдица ли е, и цената от 960лв. дали е завишена? Гледам в плат jig special върви 38000 йени.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от MapuaH »

freeman.bg написа: Нед Ное 03, 2019 22:54 В България нещо не го намирам JIG SPECIAL, има само Yamaga Blanks BLUE CURRENT 72/TZ NANO. Това една и съща въдица ли е, и цената от 960лв. дали е завишена? Гледам в плат jig special върви 38000 йени.

Ако е 72 TZ/Nano е съшата.
Има и вариант 72 TZ до 7 гр.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Търсене на въдица за костур.

Мнение от 1608 »

Нямат разлика
https://yamaga-blanks.com/product/light ... nt-tznano/
В Япония ти дават да ги пипнеш само на изложение, а в магазин ако я пипнеш след това трябва да си я купиш! А тук във България можеш да си тръскаш всичко по- магазините и пак не сме доволни ,но тук е до култура всеки мисли да не се мине...
Който не е доволен от цените на търговците в България може да си поръча въдиците от всяка точка на света... вече е възможно! Иначе най-сигурно е хващате самолета за Япония отивате на щанда плащате 38 000 хиляди йени и обратно на самолета, а може и с кораб :tup:

П.п Погледнете двете най- губещи държави през Втората Световна Война къде са сега Япония и Германия и къде сме ние... само преди 1000 години сме приличали на тях, а сега сме един мързелив и завистлив народ! :idea:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”