Бърза смяна на монтажи на плувка

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
zafirovp@yahoo.com
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Дек 03, 2020 17:06

Бърза смяна на монтажи на плувка

Мнение от zafirovp@yahoo.com »

Привет,

Нов съм и експериментирам с мач и различни монтажи на плувка, слайдери и ваглери. Има ли как лесно и бързо да сменям монтажите, без да трябва да развалям старите и да правя новите от нулата? Мислех си да си направя 4-5 монтажа на влакна по 5 метра и на язовира просто да ги сменя като свържа основното влакно с монтажа чрез възел, например Blood или FG knot? Четох, че те минават през водачите спокойно и са здрави, но никъде не пише дали се навиват/развиват на макарата свободно?
Leviatano
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 27, 2020 21:05

Re: Бърза смяна на монтажи на плувка

Мнение от Leviatano »

И на мен ми е интересно, мислил съм си същото, но се притеснявам да не загубя от здравината на основната линия заради възела. Следя!
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Бърза смяна на монтажи на плувка

Мнение от stoik »

Като тръгнат експериментите сигурно винаги има начин. Възела, ако е добър не би трябвало толкова да пречи. Съвсем друг е въпроса доколко функционално е цялото упражнение. Един монтаж на мач ми отнема 10- тина минути, на вода. Моят стремеж е към максимално опростени монтажи. Другото е сравнително добра преценка на конкретната ситуация на гьола. Ако имаш пет готови монтажа и решиш творчески, че ти трябва шести си в начална точка, май !
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Бърза смяна на монтажи на плувка

Мнение от outsider »

stoik написа: Вто Дек 29, 2020 8:12 Един монтаж на мач ми отнема 10- тина минути, на вода. Моят стремеж е към максимално опростени монтажи. Другото е сравнително добра преценка на конкретната ситуация на гьола. Ако имаш пет готови монтажа и решиш творчески, че ти трябва шести си в начална точка, май !

Хм...донякъде си прав. Обаче ситуацията на водоема има склонност да се променя. Обикновено се променя веднага щом намериш работеща комбинация. :lol:
Примерно , духва вятър , и ти трябва по-тежък ваглер. Тъпо и банално чупиш ваглера. Заплиташ и губиш монтажа. Късаш. Антената не е с правилния цвят.... :wink:

И да , не се губи кой знае колко за един монтаж - а ако е студено , или вали като из ведро?
Tака , без да се опитвам да преубеждавам никого : моите монтажи са навити на совалки , като линиите за щека или директен телескоп. Метър и двайсе до метър и педесет влакно - няма нужда от повече , по един вирбел от всяка страна , на совалката пиша за коя плувка е монтажът , колко грама е, и каква е дебелината на влакното.(Пр: Колмик Виктори 12 гр , 0.18) Совалките в една кутия , плувките в тубос , и така...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”