Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

Някой лови ли с този нов модел? Изглежда обещаващо. Интересува ме ултралайт варианта, който ще се използва за лайт. Едва ли теста по примамки е коректно заявен, но ако има вече ползватели на китайския флагман, моля за мнение.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от yuri todorov »

Здравей,
До преди питането, нямах идея че има и такива въдици....то какво ли няма вече....
Разгледах в нета и така.
На пръв поглед а и без физически опит, нищо не бих могъл да коментирам.
Леко обаче ме ,,смущава,, ето този текст, който присъства в описанието,
"Пръчката може да се използва за риболов с разнообразни изкуствени примамки и дава възможност да се улови мечтания трофеен екземпляр.

Предлага се в широка гама от дължини и акции, покриващи разнообразни риболовни ситуации и позволяваща ни да сме подготвени за всякакви условия и за всеки противник."
Успех в избора на следващата! Която и да е тя.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от petur »

Заявен най-висок клас карбон Торей,както при Графитлидера...но!на половин цена! Дръжки като на Ксеста...постарал се е китаеца...
Интересно,че една руска фирма-Азура скокна със същите модели(поне от това,което се вижда на клиповете),като Силвър сянката и Веном....
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от баш майстора »

petur написа: Чет Дек 10, 2020 9:44 ...Интересно,че една руска фирма-Азура скокна със същите модели(поне от това,което се вижда на клиповете),като Силвър сянката и Веном....
Какво толкова му се чудиш. Китайците така започнаха с воблерите, колко му е да приложат същата схема и с други видове такъми. Заделяш някоя кинта у джебата, намираш съответния производител от поднебесната империя, пишеш му един мейл от типа "Диар френд, ай уонт ту бай уан таузънд фишинг родс...", уточнявате какво да пише на тях, примерно "Петър супер мега фишинг" и почваш да продаваш. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

petur написа: Чет Дек 10, 2020 9:44 Заявен най-висок клас карбон Торей,както при Графитлидера...но!на половин цена! Дръжки като на Ксеста...постарал се е китаеца...
Интересно,че една руска фирма-Азура скокна със същите модели(поне от това,което се вижда на клиповете),като Силвър сянката и Веном....
И аз забелязах, че е подобна на една много хвалена при руснаците Azura X Game. Там обаче водачите са торзитни и има малка разлика в дизайн на дръжката.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от petur »

Аааа...що да се чудя,хич даже.
Точно за този и още един модел на Азура говоря.
dansho
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 14, 2019 1:07
Риболов: спининг 1
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от dansho »

Здравейте имам няколко въдици на Flagman и съм доволвн от тях.Очаквам Azura Fortran neo :tup:
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от angel81 »

И мен ми е интересно някой от знаещите да даде адекватен коментар за силвър и веном, понеже си закупих силвър 1-12 и си ми допада като цяло.
Последно промяна от angel81 на Чет Дек 10, 2020 20:15, променено общо 2 пъти.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Асти »

Наймайсторе, описаната от теб схема мнооого отдавна се прилага от нашите търговци. Но Филстар може да са имали и някакви свои изисквания за въдицата, знаеш ли... :roll: Може пък да кажат.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Д-р Флекс »

Аз изобщо не искам да си меря познанията с дотук писалите гран-познавачи, щото съм един блед аматьор в сравнение с тези титани в спининга, но като професионален търговец си направих труда да погледна цените на отделните компоненти на въдицата, която обсъждате тук, и видях, че само комплекта водачи струва осезаемо над 100 лв... и не е китайски. Бланката не пада под цените на водещите модели на Graphiteleader. Не зная, къде е сглабяна конкретно Filstar Venom, но квалитетните руски марки въдици със същата бланка и компоновка се правят в Корея - не Северна. Апропо, Filstar, по произход, e корейска, не китайска марка :)
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от bat.galin »

...
пп.
процедурно : не е ли по-добре настоящата тема да се обедини с темата "кой-какво от алито" ?
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

bat.galin написа: Чет Дек 10, 2020 20:36 ...
пп.
процедурно : не е ли по-добре настоящата тема да се обедини с темата "кой-какво от алито" ?
Хахахахахаха :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от petur »

И като търговец теб ти е сметката,надценката да е по -изгодна...говорим ,като потребители,иронията ти е глупава....и що не викнеш Графитите да си премерят компонентите.. да видим кво става с тоя Торей т1000 дето вече го лепят,кой къде му падне...
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

petur написа: Пет Дек 11, 2020 8:26 И като търговец теб ти е сметката,надценката да е по -изгодна...говорим ,като потребители,иронията ти е глупава....и що не викнеш Графитите да си премерят компонентите.. да видим кво става с тоя Торей т1000 дето вече го лепят,кой къде му падне...
Сравнението ми се струва неуместно, защото тези Графити са към хиляда лева. Тава са си друг клас въдици. В този сегмент са по-скоро Crazy Fish и Taiwalk.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от petur »

Що аз им гледам каталожната цена, нали един вид карбон,кое не е уместно?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”