Коя кадастрална карта на населено място е меродавна ?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Коя кадастрална карта на населено място е меродавна ?

Мнение от Докера »

Здравейте и за много години !
Имам питане по един въпрос , свързан с предстоящ спор с общината .
Преди време ни възстановиха по давност отнета за разширение на улицата част от имота . корекцията на квадратурата е нанесена в Агенция по кадастъра - Варна , но не и в общинската техническа служба . Не сме коригирали и нотариалния акт , което е наша грешка....
Сега започват ремонт на улицата и ми излизат с номера , че по техните скици тази част от имота не е връщана и не ми дължат обезщетение ...
Та въпросът ми към запознатите е - Чии карти са меродавни и с "предимство" , тези на агенцията по кадастър или тези на общинската техническа служба ?
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Коя кадастрална карта на населено място е меродавна ?

Мнение от Д-р Дулитъл »

Доколкото съм запознат , при всяка промяна в състоянието на имота / в случая е имало промяна на площта/,трябва да уведомите общината.Най-малкото заради факта да могат да ви променят начисляваните местни данъци и такси.В техническа служба се ходи със актуална скица на поземленият имот , издадена от местната служба по геодезия,картография и кадастър. Та в твоя случай , документа от кадастъра си е с предимство.Според мен трябва да подадете за заверка актуална кадастрална скица в техническа служба,после от там декларация за промяна на обстоятелствата в ,,местни данъци и такси ", след това може да ви изчислят някакъв недобор по данъците,заради по-голямата площ на имота ,после да вземете данъчна оценка за имота и накрая да си направите констативен нотариален акт.И това ще е документа,който ви дава право на собственост върху тези възстановени квадратни метри.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Коя кадастрална карта на населено място е меродавна ?

Мнение от Докера »

Поразучих междувременно и общо взето е така , както казваш . Със скицата от кадастъра се отива при нотариус и се издава " Акт за поправка на нотариален акт " , който се прилага към стария и е неделима част от него . Трябва да присъстват и двете страни по сделката от стария нотариален акт .. Ще отида да извадя заверена скица и първо ще се консултирам с адвокат или нотариус за реда и нужните документи , ако трябват още някакви ...
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”