Моля за мнение за моторна косачка

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, идва момент в който трябва да се разделим с неща, които са ни служили добре. Та налага се си купя нова моторна самоходна косачка. Изискванията ми са да е с обхват на ножа поне 46см., мощност над 2,5кс, с функция за мулчиране и събиране на трева в кош и цена до 500лв. Интересува ме мнението Ви за марки и модели, които може да се видят на нашия пазар.

Някой има ли понятие на какво може да се дължи обратното дърпане на въженцето при палене на старата ми косачка? При положение, че от сервиза в който се опитаха да я ремонтират казаха, че не е превъртяла и не е разцентрована.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от BOROOO »

Тези дни и на мен ми се наложи да правя този избор и ми се запали главата. По форумите само общи приказки, разтягане на локуми и нищо конкретно. Само за някои марки се споменава, че не били нещо добри косачките, но какво точно не е наред и какво дава дефект не се казва, затова взех решение да взема нещо, което е марково поне да знам, че няма да ми прави ядове.
Докато проучвах в ценовия клас около 500 лв. най-добро впечатление ми направи Gardenia 18, погледни и Gardenia 20, която е малко над бюджета.

П.С. Аз си взех Husqvarna, на почти двойна цена със същите функции като споменатата Гардения, но още не съм я ползвал и не мога да дам отзиви.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от bat.galin »

що не си вържеш две козички там ?
всичко ще свършат...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от баш майстора »

bat.galin написа: Пон Май 24, 2021 20:01 що не си вържеш две козички там ?
всичко ще свършат...
Може и някое пекорино, че да дава и вуна за калцунки за да не мръзнат джумуците зимъска...
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от Iso »

За сега информацията, която набрах е доста разнопосочна. От пълно отричане на Щил и Хускварна до мнението "всички са един дол дренки, вземай нещо по-евтино и като се скапе хвърляй и купувай нова".
За сега заглеждам тези два модела:

Самоходна моторна косачка за трева Gardenia 18" / 2900W - 499лв.;
Моторна косачка Texas Razor 4610 / 139 cc , 46 см, с мулчиране - 499лв.;
Бензинова самоходна косачка с комплект за мулчиране Hecht 547SXW, 5 в 1, 3.4 к.с, 46 см, 65 л. - 529лв.;

Марката Hecht ми е напълно непозната и нищо не съм чувал за нея. Другите две марки съм ги чувал, но нямам информация от отзиви за тях.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от Павел Иванов »

От доволният ми опит с косачки за домашна употреба разни съм останал с впечатлението , че когато иде реч за бензинови такива съществува само Хонда а за електрически само Макита .
За съжаление няма как да намериш нова оригинална Хонда на тази цена , та мнението ми нещо като спам се явява :oops:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от maslinkata »

Хубавите моторни косачки на Щил и Хускварна са доста над цената която си поставил. Останалите са за асортимент в този ценови клас .Хубавото е ,че имат читави сервизи .
Hecht е чешкия Rider и ако случиш на съвестен китаец ще си доволен.
Аз купих от тази марка мини фреза но я върнах защото буталото беше като заварено, и не можеше коляновия вал да превърти.
Каквато и да си купиш, гледай да има читав сервиз на близо.
Успех.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от Iso »

maslinkata написа: Сря Май 26, 2021 10:26 Хубавите моторни косачки на Щил и Хускварна са доста над цената която си поставил.


Прав си Илияне, хубавата техника струва пари, и една от причините за това е продължителността на живот на съответния продукт. Ако предположим си купя косачка за 1500лв. тя ще има ли три пъти по-дълъг живот на експлоатация от косачка за 500лв. при положение, че двете имат съизмерими характеристики - обем на цилиндъра, мощност, обороти, диаметър на ножа, използвам ги по предназначение при едни и същи условия и т.н.? Всички знаем, че това не е така. Цената е по-висока заради "екстрите" при по-скъпия продукт и в повечето случаи, а това е малко свързано с коментирания критерий.
И за друго си прав:
maslinkata написа: Сря Май 26, 2021 10:26 ... ако случиш на съвестен китаец ще си доволен...
Косачката, която ми прави проблеми, на втория месец след като я купих от магазина и бях я ползвал 2-3 пъти се скапа. От корпуса на двигателя се "отдели" едно парченце около 20х30мм. и гаранционно смениха двигателчето. Да поясня кося около 800 - 900 кв.м., теренът е подравнен и е косен почти редовно от 1984-1985г. След смяната на двигателчето то ми служи вече повече от 14г. интензивно кося от м. Април до началото на Август и след това още от два до четири пъти през м. Октомври - Декември. Естествено всичко зависи от валежите.
maslinkata написа: Сря Май 26, 2021 10:26 Каквато и да си купиш, гледай да има читав сервиз на близо.
И тук си много прав. Думата "читав" е ключа към "загадката". След като се скапа косачката ми обиколих доста провинциални "сервизи" и в повечето случаи ме уведомиха, че могат да ми обърнат внимание, ама "друг път". В крайна сметка от компетентен специалист бях уведомен, че "смъртния Акт се отлага".

Ще го бъде или не ще видим?!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от maslinkata »

Цената е по-висока заради "екстрите" при по-скъпия продукт и в повечето случаи, а това е малко свързано с коментирания критерий.

Високия клас на Щил , Хускварна и други реномирани производители е по-скъп, и поради много други причини- повече инженерна мисъл, по-качествени материали, повече изпитания и др..
Житейския ми опит ме е научил, че скъпото не винаги е хубаво, но хубавото винаги е скъпо.
При това косене аз лично бих дал пари / ако ги имам / за хубава косачка.
П.П. Не съм Илиян, но ако живота ни срещне ,ще те почерпя като кръстник.
Успех и да се похвалиш какво си купил.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от bat.galin »

...ще те почерпя като кръстник...
и нова риза си искай !
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от Iso »

Извинявай за грешката. Ризата е едно на ръка! :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от BOROOO »

:P :P :P
...
IMG_20210526_131859.jpg
IMG_20210526_131859.jpg (521.71 KiB) Преглеждано 9645 пъти
IMG_20210526_200923.jpg
IMG_20210526_200923.jpg (443.67 KiB) Преглеждано 9645 пъти
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от BOROOO »

Снимките са на една страна, защото са изпратени от телефона. :!:
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от Iso »

maslinkata написа: Чет Май 27, 2021 10:45 ... Успех и да се похвалиш какво си купил.
Няма да купувам нищо. Още веднъж казвам, че си прав за сервиза. Старата косачка мина през четири сервиза. В три се оплакаха от много работа и отказаха да ми обърнат внимание. В четвъртия след 4-5 дни ми казаха, че двигателчето е повредено, но не могат да установят каква е причината пък и нямат части за него, защото било старо. След справка в мрежата и кратък телефонен разговор с "подходящ човек от читав сервиз" сам поправих машинката и за сега е като оса, пали на четвърт и вероятно още доста години ще ми върши работа. За сетен път се убеждавам, че има много сервизи с гръмки реклами, но по-важно е кои работи в тях. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Моля за мнение за моторна косачка

Мнение от RUNNING WILD »

Вземи си тример,тренираш докато работиш!1! Не скучаеш да буташ неква количка пред тебе,!2!няма никакви насекоми и оси около тебе,модерен си ходиш с антифони и очила,винаги по тебе има всичко което го има около тебе ама на малки парченца,тва с тия колички е като несбъдната мечта да си баща в парка да дондуркаш детето,иначе повредите по тия машинки по добре хвани някой дето прави мотоциклети или коли двигатели щи каже веднага какво се случва,тия с сервизите ще те насочат да купиш ново от техен човек а старото да се хвърли,проблемите най често са свещи,филтри,стопирано гориво поради разлагане и запушване на маркучите който смучат от резервоара гориво,в някой има съединителна тапа и те като се отъснат от нея едните парчета маркучите падат вътре и като напомпаш работи и гасне после не ще че не смуче....в някой има защита една сонда дето като падне нивото на масло ако е 4 такта гасне защото при високи обороти на пълна газ гори маслото по малко,за двутактовите има старт спрей който се пръска в въздушният филтър,и ей такива неща дето докато стигнеш до тях се обикаля и полудява,не е извънбордов на Ямаха или Тохацу ....от майстор до майстор заеби...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”