Въпрос за размер на макара

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
valioz
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 11:59
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Въпрос за размер на макара

Мнение от valioz »

Здравейте колеги, заръчах си Дагеки S822M с акция 3,5-24г. и сега се чудя какъв размер да е макарата за тази пръчка. Към момента ползвам по лайт версия Дагеки 1 и нещо до 11г акция и го използвам с Шимано Техниум 2500. За макара съм се спрял на Шимано Страдик, но въпроса ми е дали да взема 2500 размер отново или 3000. Ще съм благодарен да споделите мнение/съвет по този въпрос.

П. С. Това ще ми е универсалната тояжка.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Въпрос за размер на макара

Мнение от PAMPASA »

Между 2500 и 3000 размер - разликата е само във формата на кнобчето..............

Може би 4000 ............. :D
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
valioz
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 11:59
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за размер на макара

Мнение от valioz »

3000 я гледах в ютуб и ми се стори видимо по голяма от моята. А 4000 дори не съм проверявал защото предполагам, че е доста голяма.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Въпрос за размер на макара

Мнение от bat.galin »

Попитай собствениците на тази въдица с какъв размер макара се балансира най-добре.
...и след като ти отговорят, си вземи тази
valioz
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 11:59
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за размер на макара

Мнение от valioz »

bat.galin написа: Съб Авг 28, 2021 14:40 Попитай собствениците на тази въдица с какъв размер макара се балансира най-добре.
...и след като ти отговорят, си вземи тази
Тоест, да разбирам, че тази тояжка масово се потребява с 4000 размер. Иначе точно към по старата версия Страдик съм се насочил, но съм леко узадачен относно размера. В крайна сметка наистина целта ми е да я ползвам за щукарски и риболов на бяла, та предполагам по големия размер ще е оправдан при щуките(белите в повечето случаи са ми излизали като препарирани, без бой), та ще го имам в предвид като вариант.

П. С. bat.galin по грешка пратих горното на лично.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”