Избор на първа спининг въдица за един млад риболовец

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
de_marco
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 9:58
Риболов: на плувка и дъно
Местоположение: Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Избор на първа спининг въдица за един млад риболовец

Мнение от de_marco »

Здравейте,
Имам един 7 годишен ентусиаст, който реши че иска да практикува спининг риболов, след няколко слуки. Та, на кратко, търся бюджетна спининг въдица, която да не го откаже от това хоби, но и да не съжалявам, когато я счупи ( неминуем момент, предвид възрастта му). Търсените (ориентировъчни) характеристики са 2,20 - 2,40 дължина, 5-25 акция, медиум бърза. Ще се ползва по открити реки (Янтра и Дунав), за замятане на от малки кефалски воблери и въртящи блесни, до джипове и клатушки по 15-20 грама (за щука и смадок). Под бюджетна, имам предвид в диапазона 30-50 лева. Знам, че звучи, като спортна кола с ремарке, ама това са възможностите. Ето го и него, с последният улов, от предната неделя:
IMG_20211002_122502_3~2.jpg
IMG_20211002_122502_3~2.jpg (328.06 KiB) Преглеждано 1217 пъти
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Избор на първа спининг въдица за един млад риболовец

Мнение от Асти »

Не е ли много за неговия ръст 2,20-2,40?
de_marco
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 9:58
Риболов: на плувка и дъно
Местоположение: Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа спининг въдица за един млад риболовец

Мнение от de_marco »

Идеята на тази дължина е по-дълъг каст при нужда от дистанция. Иначе, тази която държи е 2 метра и му идва къса при замятане и водене на примамката.
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Избор на първа спининг въдица за един млад риболовец

Мнение от stoev »

Леко над бюджета, но такава бях купил преди време на моя младеж и знам, че ще му върши работа. Въдицата е доста бърза. Ако се търси универсалност...и за кефали, тази с тест до 15гр е по подходяща.
https://filstar.com/bg/vaditza-finesse-spin-10183/
Моя младеж загуби интерес и въдицата му събира прах. Ако бюджета е фиксиран, мога да предложа моята. Състоянието и е като ново. На търсената цена има доста предложения на пазара. Риска от грешен избор при онлайн покупка е голям. Препоръчвам да му изберете нещо в магазин на място.
Поздрави и успех!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Избор на първа спининг въдица за един млад риболовец

Мнение от stoik »

Имам преки наблюдения на Филстар номад спин на 2.40 за около 40 лв. и ми се струва, че ще свърши работа на малкия.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”