Развален върхов водач на Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
papadodo
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 21, 2021 14:12
дал Браво: 5 пъти

Развален върхов водач на Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г.

Мнение от papadodo »

Здравейте,
Днес видях, че върховият водач на прачката ми Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г. е развален.
Липсва вътрешния кръг. (Прилагам снимка).
164.jpg
164.jpg (106.21 KiB) Преглеждано 859 пъти
Вероятно трябва да се смени.
Някой може ли да ми кажи дали е възможно, как и какъв водач да си купя?

Благодаря предварително.

Поздрави.
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Развален върхов водач на Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г.

Мнение от gergi762 »

Нагряваш основата на водача внимателно със запалка и го издърпваш от пръчката. Мериш диаметъра на върха на пръчката,отиваш с водача в риболовния магазин,вземаш си същия и с моментно лепило го залепяш. Това е.
Testis unos, Testis nullus
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Развален върхов водач на Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г.

Мнение от PAMPASA »

За лепене на новия водач , ползвай епоксидна смола - позволява, ако няма съосие с другите водачи - да го коригираш :wink:

Моментното лепило оставя неприятни бели следи , когато изсъхне...........

Като цяло, смяната на върхов водач е елементарна......
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Развален върхов водач на Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г.

Мнение от rap66 »

На пръв поглед елементарно, но има тънки моменти. Нагряването със запалката трябва на е откъм върха ( ринга). Не е нужно да местите запалката, просто нагрявайте на върха на тръбичката, като за начало 4 с. Приготвили сте си парче хартия, с нея хващате ринга и дърпате напред, без да се върти и суче. Ако не излезе веднага, нагрявате за още 2-4 с. и пак.

Ако има остатъци от лепило, с ножче или финна шкурка се зачистват. Ако ще купувате от магазин, мерите на място. Иначе с шублера се мери диаметъра на върха и се поръчва.

Лепене. Става с моментно лепило. Една -две капки на върха, до 2-5 мм от върха са достатъчни. Пъхате с бързо движение. Ако в последствие се окаже че не ви харесва, леко нагряване (тоя път 1 с. ще е достатъна) и пак.

Циркониевите водачи, които продават Филтар, са ми любими.
https://filstar.com/bg/Vodachi-TIXLLST-5756/

Размерите са вътрешен диаметър на тръбичката и външен диаметър на керамичния ринг.

По същия начин може да се смени и обикновен водач, един добър човек от ГоФиш ми го показа. Нагрява се крачето и се вади. Пробва се дали и как влиза новия водач в дупката от стария под смолата. Ако да, капка моментно лепило на върха на крачето и пъхаме.
papadodo
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 21, 2021 14:12
дал Браво: 5 пъти

Re: Развален върхов водач на Daiwa SILVER CREEK 1.80 м - 3 -14 г.

Мнение от papadodo »

rap66 написа: Съб Фев 26, 2022 8:26 На пръв поглед елементарно, но има тънки моменти. Нагряването със запалката трябва на е откъм върха ( ринга). Не е нужно да местите запалката, просто нагрявайте на върха на тръбичката, като за начало 4 с. Приготвили сте си парче хартия, с нея хващате ринга и дърпате напред, без да се върти и суче. Ако не излезе веднага, нагрявате за още 2-4 с. и пак.

Ако има остатъци от лепило, с ножче или финна шкурка се зачистват. Ако ще купувате от магазин, мерите на място. Иначе с шублера се мери диаметъра на върха и се поръчва.

Лепене. Става с моментно лепило. Една -две капки на върха, до 2-5 мм от върха са достатъчни. Пъхате с бързо движение. Ако в последствие се окаже че не ви харесва, леко нагряване (тоя път 1 с. ще е достатъна) и пак.

Циркониевите водачи, които продават Филтар, са ми любими.
https://filstar.com/bg/Vodachi-TIXLLST-5756/

Размерите са вътрешен диаметър на тръбичката и външен диаметър на керамичния ринг.

По същия начин може да се смени и обикновен водач, един добър човек от ГоФиш ми го показа. Нагрява се крачето и се вади. Пробва се дали и как влиза новия водач в дупката от стария под смолата. Ако да, капка моментно лепило на върха на крачето и пъхаме.
Здравей,
Благодаря за съвета.
Извадих стария водач, но успях да счупя и около два сантиметра от върха. Уж нагрях малко. Новобранска работа :D . Адски ме доядя, че се беше прецакал водача, за малко да хвърля пръчката. Изкара само двайсетина риболова.
Но както и да е, сега диаметърът на върха е 1,2 мм.
Водачите от горния модел не са налични при Филстар в размер 1,2 мм, но ги намирам на други места и ще си взема.

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”