Избор на спининг за Черно море

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Denisd
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2021 15:28
Риболов: Морски

Избор на спининг за Черно море

Мнение от Denisd »

Здравейте колеги,

знам, че има доста теми на сходна тематика, но не успях да намеря това което ме интересува. Наясно съм, че няма т.нар. универсална пръчка, но моля за Вашето мнение възможно ли е да се използвва един спининг за риболов с изкуствени примамки на зарган, чернокоп, но и на лефер?
През последната година използвах спининг 2.40, акция 5-25, с който имах добри резултати при риболова на пилкер и воблер/блесна, но и доста откачени заргани при риболова с пилкер.
Примамките с които разполагам са:
Пилкери - между 12 и 20 гр. /целева риба зарган/
Блесни - Алба и други 15-18-22 гр. /целева риба чернокоп, лефер/
Воблери - между 10 и 23 гр. /целева риба чернокоп, лефер/

Считате ли че пръчка с долна акция 8-10 и горна около 30 грама би свършила работа за този разнороден риболов. Също така каъв строй би следвало да търся fast, extra fast или друго.

Подчертавам, че става въпрос само за риболов в Черно море.

Благодаря на отзовалите се колеги и пожелавам много позитивни емоции свързани с любимото хоби.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Избор на спининг за Черно море

Мнение от RAAZIEL »

Ако не си ограничен в бюджета,ти препоръчвам Shimano Lunamis S86ML-2.59/6-25
Купих си я зимата и на сегашния чернокоп,който се завъртя юни хвърлях почити всичко от посочените от теб грамажи...че и по-големи.Добре я сефтосах.Пръчката е разкошна за тази цел...
Миналата година лових с Тайлуолк Дагеки-2.50/3.5-24-И тя се представя прилично и хвърля всичко посочено и двойно по-евтина...
Denisd
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2021 15:28
Риболов: Морски

Re: Избор на спининг за Черно море

Мнение от Denisd »

Здравейте и благодаря за отговора. Още през април взех Mitchel Riptide 2.40, 10-35 и съм доста доволен. Успешен сезон на всички!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”