Търся нова пръчка за джиг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
ValeoG
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 22, 2022 10:49
Риболов: Спининг, Фидер
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Търся нова пръчка за джиг

Мнение от ValeoG »

За много години момчета ....и момичета!
Четох, четох и реших,че намерих проблема в изпуснатите риби напоследък, а именно "мека" въдица , та.....
Сърби ме ръката за подходяща въдица за джиг предимно на затворени водоеми. Гоня костур, щука и бяла риба предимно. Силикони ползвам с тежести от 5 до 15гр макс. Чуденката след рисърча ми е между три марки/модела в бюджета 200лв. Надявам се да успея с Ваша помощ да заприходя една от тях.
1. Savage gear sg4 Medium game
2. Delphin Zandera XCS 40T 5-28
3. Favorite X1 702M/MH 5-21/7-28

В аванс благодаря на отзовалите се и се надявам на личния Ви опит и впечатления !!!
Последно промяна от ValeoG на Вто Яну 10, 2023 22:23, променено общо 1 път.
Tosho
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от Tosho »

Здравей колега!
От споменатите от теб съм ползвал favorite x1 и по-точно 762m 2.29m 7-24g.
Favorit x1 е прекрасна въдица за парите си, но за мен е отявлена щукарка и мн.далеко от спининг за костур.
Ако ще е една въдица, то по-добре определи коя от 3-те риби ще ти е приоритет.
И за да има поле за сравнение, каква въдица си ползвал до момента?
Поздрави!
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
ValeoG
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 22, 2022 10:49
Риболов: Спининг, Фидер
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от ValeoG »

Благодаря за мнението ти!
Досега със SG MPP2 обикалях по язовири, бързеи и реки. Заедно с един Hakuio Aviator 4-18 мисля беше по акция вървяха комплект заради строя на едната и другата, но за джиг за бяла риба нямат шанс. Съгласен съм с теб, че от изброените няма отявлена за костур, но той ще е косвена жертва ако се заинтересува от менюто ми 😁 С новата целя лесно пробиване на коравите усти и броене на зъби.
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от sandy »

Още един глас за черната сянка (black shadow).
Ползвам модела 3-15 в двете му дължини и е прекрасна въдица за парите си, като не отстъпва и на по-скъпи от нея.
ValeoG
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 22, 2022 10:49
Риболов: Спининг, Фидер
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от ValeoG »

Благодаря за мненията!
Посочената въдица надхвърля определено бюджета ми. Някак ме притеснява и акцията по примамки понеже често хвърлям 15гр глави + тежестта на силикона =20гр. Дълбочините на Жребчево и Копринка в които риболовствам са над 10м понякога и бавното пропадане с малки глави не ми отърва.
Сянката толкова ли превишава качествата на посочените от мен марки/модели!?
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от sleepwalker »

Здравей колега,

Погледни в секцията с обявите на форума, в момента има точно такyw Filstar за продажба като предложения по-горе.

Погледни и обявата за Gad Chaser - пак със същите параметри. Аз лично бих избрал нея. Чудесна въдица с доказани качества. При наличието на обяви втора ръка по-доброто решение за мен е да вземеш такава, като така за същите пари ще си доставиш по-високо качество. Отделно, тези въдици може да се каже, че не губят стойност, т.е. ако не ти хареса, след 1 година може да й вземеш горе-долу същите пари. Успех! ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
ValeoG
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 22, 2022 10:49
Риболов: Спининг, Фидер
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от ValeoG »

Благодаря sleepwalker!
Не съм се сетил за раздела "втора ръка", но и имам едно на ум от предишни опити заради мишоци продаващи въдици закупени "вчера" , а всъщност ремонтирани толкова калпаво , че,...
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от sleepwalker »

За да избегнеш такива ситуации, ползваш опцията, която всеки куриер предлага - "Преглед/тест" преди заплащане. Изискваш от продавача да ти я включи и като дойде я оглеждаш хубаво и тогава плащаш. Много хора не им се занимава да разопаковат в офиса на куриера, вземат пратката и после реват от некоректни продавачи, но вината си е изцяло тяхна.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
ValeoG
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 22, 2022 10:49
Риболов: Спининг, Фидер
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от ValeoG »

sleepwalker написа: Сря Яну 11, 2023 12:24 За да избегнеш такива ситуации, ползваш опцията, която всеки куриер предлага - "Преглед/тест" преди заплащане. Изискваш от продавача да ти я включи и като дойде я оглеждаш хубаво и тогава плащаш. Много хора не им се занимава да разопаковат в офиса на куриера, вземат пратката и после реват от некоректни продавачи, но вината си е изцяло тяхна.
Чудесно те разбирам..... ако обаче "коректния" продавач си вдигне телефона за да му кажа, че стоката му не става. В случая я зарязах в офиса , защото пък трябвало да поема и разходите по връщане. Слава Богу са рядкост такива индивиди, но пусти късмет .
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от bat.galin »

...толкова ли превишава качествата на посочените от мен марки/модели
да, толкова.
ValeoG
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 22, 2022 10:49
Риболов: Спининг, Фидер
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Търся нова пръчка за джиг

Мнение от ValeoG »

Трилемата е разрешена и избора падна върху Favorite X1 2.29 7-28. Дали и доколко е правилен ще покаже риболова и усещането в ръката след него. На всички отзовали се благодаря!
Здрави, щастливи и наслука пожелавам с любимото хоби!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”