Проблем с лодка

Минава, големият кораб минава ...
Viktorlodkadjiq
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 05, 2023 18:25
Риболов: Въдица

Проблем с лодка

Мнение от Viktorlodkadjiq »

Здравейте, имам стъклопластова лодка собствено производство която купих и не ми харесва как върви. Лодката е 4.50м тежи 250кг и някаква е странна друга такава не съм виждал, с плосък нос, плоско дъно със кил. Лодката е със 25кс евинруд двутактов 1980 година. Със този двигател вдига 36км/ч с един човек. Исках да я докарам до 40км/ч щото като гледам в нета двигатели 25кс вървят 40-45 дори и на стъклопластови лодки. но неможах а пробвах какво ли не. Хидрофойл, тежести на носа, ъгъл на двигателя, втори човек. Веднъж я докарах до 38км/ч но тази скорост неможеше да се поддържа, Лодката цялата делфинираше и не можеше да се кара веднага трябваше да връщам газта. Както казах пробвах тежести и втори човек, и очаквах че като има тежест на носа няма да делфинира и така стана, но лодката много забави хода си и едва стоеше на глисаж. Макс 25 км/ч със двама :( а със трима според мен няма да може да глисира, както и да е мен не ме бърка много тва но останах малко разочарован. Аз исках поне 40 да вдигна с един човек но и това не стана. Най-високата скорост която докарах плавно да върви беше с хидрофойл, но не помогна само той, и сложих чувал 20-30кг на носа и не го махам и така върви макс 36км/ч, без тежест дори и със хидрофойла делфинира и в най-долния ъгъл на двигателя. Кажете ми имам ли някакъв шанс да я докарам до 40 със този двигател или просто съм пробвал всичко и няма как. И друго което бих искал да ми кажете дали не искам много с тази лодка или е нормално да вдига 36 с 25кс. Питам понеже повечето лодки които гледах с двигатели 25кс дори и стари като моя вървят 40 най-малко. Да не би те да им правят подобрения и така.
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с лодка

Мнение от Чичо Том »

Пробвай с витло с по-голяма стъпка.Може винта да е "лек".
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”