Как мислите наистина ли е така?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Как мислите наистина ли е така?

Мнение от Iso »

Не познавам в детайли руската история, но това което казва професора се припокрива със познанията ми и съм склонен да приема тези разсъждения. Ако някой може да направи съпоставка между историческото, икономическото и дори научното развитие на страните в Европа от ХVІ век до сега вероятно това, което казва г-н Дайнов може да се потвърди.
В никакъв случай не подценявам научният принос на Руските и т.н. съветски учени към световните научни открития, но те са се случвали или без приноса на държавата или в повечето случаи с нейното съдействие за постигане на користни цели. Някъде четох, че научните открития се правят в името на прогреса, веднага се прави анализ приложими ли са в отбранителните технологии, следва анализ за приложимостта им и в какъв вид оръжия да бъдат използвани. Още преди да приключат анализите или бъдат направени заключенията, съответните открития и свързаните с тях технологии се експериментират от престъпниците. Ако научните открития и технологии са стойностни и значими те започват да придобиват практическа приложимост в живата на хората. Но това е след опреден (дълъг) период от време в зависимост от откритието и/или технологията.

https://frognews.bg/novini/evgenii-dain ... achka.html
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Коментарът е направен за DW - тази медия е изключително финансирана от държавният департамент на САЩ. Журналистите в медията са над 60% англосаксонци или по точно англичани, лесно се познават по акцента. Brainwashing machine!

Ako му провериш биографията на този неизвестен професор по ПолитологиЯ веднага ти става ясно, че мнението му не е релевантно. Статията не е случайна по- скоро платена. Англичаните от векове си прокарват интересите чрез академичните среди, през хора завършили всякакви видове колежчета и университетчета в Англия.

Това къде ни е мястото в този многополярен свят който е във възход в момента, само времето и бъдещето ще покаже. Само да не закъснееме и да се окажеме в последният вагон на влакът!

Откритията и индустриалните революции се случват когато има ресурси (включително и човешки), искане и търсене. Голяма част от това е било източвано от колониите от тези които са колонизатори.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от bat.galin »

Ще изброите ли полюсите, колега ?
Поне като число, за да сме сигурни, че сме на една и съща планета.
А за полюсите в отделните сфери на общественото развитие - някой ден , по-нататък...
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от itzo »

Интересно, че дори и “посписва” на английски “многополюсния колега”… Предвид полюса му се предполага друг чужд език…. който може би скоро ще е “областен” в Китай :D
успехи за цялото риболовно воинство
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

bat.galin написа: Чет Юни 29, 2023 14:54 Ще изброите ли полюсите, колега ?
Поне като число, за да сме сигурни, че сме на една и съща планета.
А за полюсите в отделните сфери на общественото развитие - някой ден , по-нататък...
В момента някои от центровете все още се формират. Полюсите са както икономически така и воени.

1. NATO
2. BRICS
3. Aukus
4. EEU
5. 5 Eyes alliance
6. EU
7. Russia - China no limits
8. SCO
9. Global South
10. China Belt and Road Initiative
11. Middle East
12. Latin America
13. Transatlantic partnership
14. CUSMA
Последно промяна от tommy12 на Чет Юни 29, 2023 20:31, променено общо 1 път.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

itzo написа: Чет Юни 29, 2023 18:41 Интересно, че дори и “посписва” на английски “многополюсния колега”… Предвид полюса му се предполага друг чужд език…. който може би скоро ще е “областен” в Китай :D
Какъв е проблемът, че пиша от време на време на английски? Обясни ми?
Аватар
outsider
Мнения: 2671
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4573 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от outsider »

bat.galin написа: Чет Юни 29, 2023 14:54 Ще изброите ли полюсите, колега ?
"Многополярният свят не е проект , или нещо което се очаква да се случи в близко бъдеще. Той е реалност , и се налага да се съобразяваме с него"
(Изявление на министър - не си спомням дали външния , или финансовия , на Саудитска Арабия , съвсем наскоро. :wink: )

Препоръчвам на всички любопитни да проверят кои са държавите , изявили интерес да се присъединят към BRICS - рязко отваря очите на тема "на коя планета живеем"
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от bat.galin »

...15.
Само за уточнение :
Говорейки за полюси - респективно : многополюсност- се очаква съвпадение на принципи и мироглед, които обединяват ( усилията на) няколко държави в повече от една области на човешкото развитие.
Подобни обединения формират полюс.

А газопровод, наречен "Силата на Сибир" или "Северен пАток" - не е полюс.
Защото ако да - то БГ също е полюс.
(Разбира се,че пилонът на Рожен ще е полюс, ама пусто още не е готов...)
Накратко : търговските отношения не са полюс, макар и да са лесен начин за прокарване на влияние.
Също както не са полюс ядрените програми на Иран и С. Корея, BRICS, EEU & ect.
Сори, ама не са полюси - особено след като сте се съгласили с първото изречение.

И :
Латинска Америка какъв тип полюс е - икономически или военен ?
Средният Изток какъв тип полюс е - икономически или военен ?
И какъв тип полюс е китайската железница - икономически или военен ?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

По надолу ти отговарям на всеки въпрос който си задал.

1. "Говорейки за полюси - респективно : многополюсност- се очаква съвпадение на принципи и мироглед, които обединяват ( усилията на) няколко държави в повече от една области на човешкото развитие.
Подобни обединения формират полюс" - Уточнението не ти е правилно. Не знаеш какво е "Многополюсен свят" и това което си написал е далече от истината!

2. "А газопровод, наречен "Силата на Сибир" или "Северен пАток" - не е полюс" - Къде видя газопровод в поста ми?

3. "Накратко : търговските отношения не са полюс, макар и да са лесен начин за прокарване на влияние" - Накратко, също така не знаеш, аз не говоря за търговски отношения, а за търговски съюзи.

4. "Също както не са полюс ядрените програми на Иран и С. Корея, BRICS, EEU & ect." - Къде съм написал ядрени програми?

5. Латинска Америка какъв тип полюс е - икономически или военен ? - икономически

6. Средният Изток какъв тип полюс е - икономически или военен ? - това са страните от Арабската лига, икономически с възможности да стане и военен след като приеха обратно в лигата Сирия, и Иран и Саудитите възстановиха дипломатичиските си отношения

7. И какъв тип полюс е китайската железница - икономически или военен ? - За каква китайска железница говориш, аз не съм писал никъде за китайска железница!
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

Искам да те попитам според твойто разбиране за полюси, България към кой полюс я определяш? Какъв е мирогледът и принципите на България? Това ми е интересно много!
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от itzo »

Предвид, че сме член на ЕС, ЕЕА, НАТО и в очакване най накрая да се присъединим към Шенген и Еврозоната… мисля, че е ясно към кой полюс сме... /пу-пу да не ни е уроки/ :lol: А това, че някакви полуидиоти, ползващи се от народната глупост и държейки се като истински фашисти си мислят, че ако “изприпкаме” в Евразия ще цъфнем и вържем са “приказки за лека нощ”, барабар с кемтрейлс, украинския нацизъм и въвличането ни във война….Баничката никога няма да стане пак 30ст и бензина 90… и докторите да дават болнични на поразия-факт :D Приемете го
успехи за цялото риболовно воинство
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

Теб не те попитах за баничката и бензина, а те попитах.
Какъв е проблемът, че пиша от време на време на английски? Обясни ми?
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от itzo »

Предвид изразената ти ненавист към “англосаксонците и по точно англичаните”, звучи малко не на място, та затова :D Аз лично съм учил и поразбирам “бъдещия областен китайски”, но по убеждение не бих го ползвал, trust me :wink:
успехи за цялото риболовно воинство
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от tommy12 »

Няма ненавист, има факти! Даже ми е чудно как разбра, че е изразена ненавист. Значи да казваш истината или фактите е ненавист. Човече според мен си доста объркан и за това трудно приемаш истината и фактите.
Не ти вярвам че си учил езика, снимай дипломата и я покажи тука. НЕ ТИ ВЯРВАМ.
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как мислите наистина ли е така?

Мнение от itzo »

Какви дипломи, какви 5лв, бе момко :lol: Едно време беше задължително да се учи този език в училище. Не настоявам да ми вярваш, ама ИЧ.Виждам, че вече имаш в какво… :wink: Но пък някой сме го и виждали, може би затова не му вярваме
успехи за цялото риболовно воинство
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”