Калмари

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Калмари

Мнение от баш майстора »

Почистваш, старателно подсушаваш, нарязваш, овалваш в брашно или нишесте и пържиш 2-3 минути в горещо олио. Олиото трябва да е повече, като във фритюрник, и пускаш по няколко парчета (не много) за да не спада температурата на олиото. Стават жилави като ги пресготвиш.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
m.georgieva81
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 12, 2023 9:00
получил Браво: 1 път

Re: Калмари

Мнение от m.georgieva81 »

Здравей! Аз след като ги очистя ги нарязвам на кръгчета с дебелина 1 см, оставям ги в прясно мляко 30 минути , варя ги поне 30 минути след това ги овалвам с царевично брашно смесено с черен пипер. Може брашнотот и пипера в една торбичка и пускаш калмарите, аз така ги овалвам и после в нагорещено олио. Но ще опитам и по другия начин, по който са ти отговорили на въпроса. :) Лек ден.
marian.vladimirov
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2023 9:09
получил Браво: 1 път

Re: Калмари

Мнение от marian.vladimirov »

Здравейте! И моите калмари стават жилави. Не мога да ги направя както трябва. А така ги обичам. И по заведенията в които ги предлагат не могат да ги направят както трябва(не навсякъде, разбира се).
veneta.ivanova
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 05, 2024 13:42
Риболов: спортен
получил Браво: 1 път

Re: Калмари

Мнение от veneta.ivanova »

Здравейте! Аз ги кисна известно време и в прясно мляко. Някъде го бях прочела. И след това както казва Баш Мастойра.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”