Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Колеги, дали някой има впечатления от tailwalk troutia feerique s411l/g?

Не можах да намеря никакви ревюта или коментари за пръчката в конкретната разновидност.
Разбрах че е дълга 1.5м. и до там. Ще се радвам ако някой има някакви впечатления от конкретната пръчка или от подобни пръчки със стъкло в банките.

Търся си къса пъстървова пръчка.
Сега ловя с изцяло стъклена пръчка, atec crazee joy stick, която обаче е доста НЕ чувствителна пръчка.

Към тази съм се насочил, надявайки се да е по-чувствителна от сегашната.

Ще се радвам на всякакви мнения и препоръки.
Търся възможно по-къса пръчка до метър и тридесет, метър и петдесет макс.
Аватар
debono
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2020 21:27
Риболов: Spining
дал Браво: 1 път
получил Браво: 21 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от debono »

Аз бих Ви препоръчал ето тази - https://www.fishingland.bg/bg/vaditsi/m ... 502ul-3612
Чудесна въдичка за пъстръвки по малки рекички, а цената е много конкурентна.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Интересно предложение определено, не можах да намеря някакви по подробни ревюта или описания на бланка, строй и тн. А по стара традиция в нашите сайтове не пише особено много за продавания продукт.
Щеше ми се да пробвам въдица със стъклена бланка или по скоро такава със съдържание на стъкло.
Имате ли преки впечатления от пръчката?
Аватар
debono
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2020 21:27
Риболов: Spining
дал Браво: 1 път
получил Браво: 21 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от debono »

Имам, да! Ловя редовно от една година с нея. И аз исках нещо около 1.50 м. и се спрях на Major Craft Troutino. Много добре изработена въдица (в Китай, където правят и Tailwalk) - малки водачи, лека и удобна за боравене, чудесна дръжка от корк. Мисля, че беше Fast строй. При снадките двете части влизат плътно. Балансира се добре с макаричка до 180- 190 гр. (ако е по-лека, още по-добре). Ползвам я за пъстърви и кефали, като има потенциал за трофейни екземпляри(здрав гръбнак). Туичва много добре воблерчета и разни повърхностни дребни попери.
Вижте в spinningfish.bg и въдиците на PALMS - EGERIA NATIVE и PALMS SYLPHER (по-скъпият модел), но не знам какви модели са останали и с какъв строй. Най-добре, ако имате възможност, отидете на място в магазина.

Поздрави и успех с избора!
Аватар
debono
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2020 21:27
Риболов: Spining
дал Браво: 1 път
получил Браво: 21 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от debono »

Тези са със стъкло и мисля, че са налични в spinningfish.bg:

Palms Egeria ETVS-411XUL
A basic model of glass spinning that produces a sophisticated game.This
is recommended for anglers who use spoons, spinners, surface type lures, and lures that emphasize riding. It should be reassuring for anglers to be able to reliably pick up short bites and reduce the amount of dispersion until landing. The lightweight weight characteristic of glass rods provides a comfortable casting feeling that supports next-generation anglers and female anglers.
4ft.11inc. 2pc. Power:XUL 1.5-5g Lures 1-4lb Line Rod Wt.86g

Palms Sylpher:
SYCVi – 53UL: lure 2–6g, line 2-5lb, rod weight 74g. Модел, с добавка на нов стъклен материал, с подобрено усещане за гладък кастинг и гъвкава способност да контролира примамките от бавна до висока скорост.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Благодаря за насоките.
Ще мина през магазина, за да ги погледна.

Живот и здраве, ще пиша какво съм взел и какви са ми впечатленията, не знам защо но след сегашната ми стъклена въдица поведението на стъклото ми харесва доста
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от Владимир »

Препоръчвам ти да погледнеш тази!!!
Налична е в БГ,но е в частно лице и една добра цена!
...
20240109_192732.jpg
20240109_192732.jpg (154.14 KiB) Преглеждано 979 пъти
20240109_192737.jpg
20240109_192737.jpg (187.07 KiB) Преглеждано 979 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от баш майстора »

Владе,
Загледах предложението ти (от чисто любопитство), даже свалих снимките за да ги zoom-на повече и, бога ми, нямам никаква идея какво си предложил на човека. Ама може и от ЕГН-то да е.... :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от Владимир »

баш майстора написа: Нед Яну 14, 2024 10:40 Владе,
Загледах предложението ти (от чисто любопитство), даже свалих снимките за да ги zoom-на повече и, бога ми, нямам никаква идея какво си предложил на човека. Ама може и от ЕГН-то да е.... :wink:
Tenryu Rayz 410 UL
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Здравейте Владимир, на снимки пръчката изглежда чудесна.
Погледнах и цената й като нова, над бюджета ми е определено, но хубавите неща струват пари.

Все пак дали бихте ме ориентирали в цената на тази пръчка или евентуално да ми дадете координати на собственика й, който предполагам е склонен да се раздели с нея, може и налично, ако прецените.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Между другото от чисто любопитство, взех една доста непретенциозна пръчка.. :P

Atec Crazee Trout 432L
-Дължина: 1.29 m / 4'3''
-Двуделна
-Транспортна дължина: 67.5 cm
-Тегло: 60 g
-Диаметър на върха: 1.1 mm
-Диаметър в края: 6.5 mm
-Работен диапазон: 1 g - 7 g
-Тест по влакно: 2 lb - 6 lb

Не е стъкло, а си карбонова или нещо подобно :roll: . Определено е по-чувствителна от изцяло стъкления atec crazee joy stick.
Беше ми ясно, че няма да намеря това, което търся в новата си въдица... Да е къса, да е "жива", да изхвърля примамките, и да поема поривите на рибите, като стъклена, а от друга страна, да е чувствителна, като карбонова пръчка.
Ясно ми е, че подобно съчетаване на качества, би могло да се съчетае само в далеч по-скъпа бланка, но реших да я взема, като основно дължината й ме подтикна да го направя.

Не лоша въдица определено, по мои наблюдения е средно бърза, към бърза, при натоварване бланката сработва с две трети от дължината си.
На тръскане изглежда малко колеста, но при натоварване нещата се променят.
Изхвърля добре примамки между 2-4 грама, добре предвид дължината й разбира се.

Като изработка ми харесва, като дължина ми харесва много :lol: .

Пробвах я на Марица и един колега минавайки покрай мен ми казва - Счупи ли я...? :lol:
Отговарям -Не, защо? , Ти вика, нормален ли си, 2 метра човек... с половин въдица да ходиш за риба :fish6:

Обясних му, че той от риболов не разбира :P , той ми се посмя и така.

Може някой ден, като събере малко впечатления от пръчката да драсна някой ред, за съжаление във форума вече малко се пише, за да остава информация, а във фейсбук групите, някой каже нещичко, ама после няма намиране и всичко е само една говорилня.

Да е жив и здрав човека или хората, които поддържат форума, това наистина е една безценна информация!
Даже препрочетох някои теми от 2007г.

Търсенето на новата пръчка продължава! :fish5:
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Колеги, Пръчката се намери :D

Tenryu Rayz 410 UL

Благодаря на колегата Владимир, за връзката.

Реално още нямам впечатления, как работи въдицата, надявам се до няколко седмици и това да стане, но на първо хващане съм впечатлен.

Изработката е чудесна. Финиша ТОП, сега дали е толкова по-добра, колкото е по-скъпа е въпрос на лично усещане и честно казано едва ли... Въпреки, че тайно се надявам и тук да се изненадам, както когато за пръв път видях тази въдица.

Поне в мен пръчката оставя едно усещане, което много ми хареса, не знам как да го обясня, но по някакъв начин в тази пръчка все още се усеща, че е правена с мерак и с внимание към детайла. Някак си в нея е вложен и занаят :roll: Или поне така ми се вижда на мен.

Сега, все повече започвам да се замислям как точно би се комбинирала с

shimano cardiff ci4+ c2000ss

Изображение

Даже знам как би се комбинирала, правени са една за друга, но тази глезотия, ще оставя за след лятото, до тогава ще се ползва с наличната макара shimano vanford c2000s.

Още веднъж благодаря и на Владимир и на колегата, който ми продаде пръчката.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Вече мога да дам и впечатления от пръчката :P
Кастинга е супер, заради дължината могат да се правят доста по разнообразни кастове, а и е доста по маневрен в затънтени места.
От друга страна, бланката изхвърля чудесно примамките. С примамки от два до шест грама работи отлично.
Като чувствителност смея да кажа, че е отлична, не отстъпва на tailwalk silverna lago 65 crank.
С риба въдицата работи отлично! Правно се сгъва и гаси поривите и скоците на рибата, но в никакъв случай не е макаронеста и няма и момент в който да си мислиш, че нямаш контрол. Бланката е като жива.

Мисля, че пръчката отговори, на всичко което търсих. Доволен съм!
IMG_20240204_124618.jpg
IMG_20240204_124618.jpg (480.96 KiB) Преглеждано 474 пъти
IMG_20240204_124454.jpg
IMG_20240204_124454.jpg (536.21 KiB) Преглеждано 474 пъти
Успешен сезон на всички?
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от Владимир »

sharko54 написа: Нед Фев 04, 2024 17:37 Вече мога да дам и впечатления от пръчката :P
Кастинга е супер, заради дължината могат да се правят доста по разнообразни кастове, а и е доста по маневрен в затънтени места.
От друга страна, бланката изхвърля чудесно примамките. С примамки от два до шест грама работи отлично.
Като чувствителност смея да кажа, че е отлична, не отстъпва на tailwalk silverna lago 65 crank.
С риба въдицата работи отлично! Правно се сгъва и гаси поривите и скоците на рибата, но в никакъв случай не е макаронеста и няма и момент в който да си мислиш, че нямаш контрол. Бланката е като жива.

Мисля, че пръчката отговори, на всичко което търсих. Доволен съм!

IMG_20240204_124618.jpg

IMG_20240204_124454.jpg

Успешен сезон на всички?
И аз взех от Валери ,нещо приятно,скоро ще дам отзиви!!
...
20240203_160637.jpg
20240203_160637.jpg (418.07 KiB) Преглеждано 426 пъти
20240203_160659.jpg
20240203_160659.jpg (356.12 KiB) Преглеждано 426 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Мнение за tailwalk troutia feerique s411l/g

Мнение от sharko54 »

Пръчката нищо не ми говори, надписа BORON, обаче обещава да е някак си много интересна :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”