Eкоминистърът обеща риба в Перловската река в София

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Eкоминистърът обеща риба в Перловската река в София

Мнение от баш майстора »

Любопитна инициатива поде през уикенда министърът на околната среда Юлиан Попов. Той сподели, че колкото пъти преминава покрай Перловската река в столицата, толкова пъти се пита - "Защо в нея няма риба?"

Той продължи с риторичните въпроси и добави - "Защо не произвежда електричество?"

А на финала се зарече, че "риба ще има, за електричество ще видим".

Тепърва предстои да станат ясни конкретните действия по въпроса, които ще предприеме ековедомството.
https://www.mediapool.bg/ekoministarat- ... 55166.html
В частта покрай Южен парк съм виждал деца да ловят кленчета. А на Владайската бара какво й е, питам аз?!? :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Eкоминистърът обеща риба в Перловската река в София

Мнение от Драго »

Интересен материал относно замърсителите на Перловската река. Проблемите видимо са два и много лесно могат да бъдат отстранени.

Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Eкоминистърът обеща риба в Перловската река в София

Мнение от jagger1 »

Драгоооо, Драгооо, ти да не си решил да откриваш на Перловската сИзонья? ...🤣🤣🤣


Майтапът настрана.
Горе, колегата е споменал за Южния парк. Странно, налудничаво, или не, но преди доста години, поне преди 30-35, лично бях пускал в реката на Южния парк окпло 30 кленчета, с размер около 15 см. и 10 - тина щипока. Когато децата ми бяха малки. Заедно с тях ги пуснахме. За радост и живот на тази рекичка. И до днес, като си спомним, виждам радостните искрици в очите им.

Преди пет години, разхождайки се из парка, от едното мостче видях две кленчета. Нямам представа, дали са наследниците на онези кленчета, които бяхме пуснали с децата. Но и да не са, видях живот.

А колкото до Перловската, години съм мечтал да видя риба в канала. Като дете съм обикалял стотици пъти вътре в коритото на реката с бандата себеподони около Орлов мост. И въдици сме хвърляли дори ....🤣🤣🤣🤣

Познай, какво сме хващали ....... говоря за годините 1962 - 1965 ....🤣 .
Тогава го нямаше този бетонен канал при НДК и реката си течеше отгоре. Трамваят ходеше около Стрелбището ....
Ама си беше същата смрад.

А колко малко Й ТРЯБВА на реката ....... Само малко мисъл, малко парички и малко желание от страна на градоначалниците ни ........ ама кой ли изобщо се сеща, че пък и да го мисли ......

Мани. Я стягай шнура и бланката, че 1-ви ейго де го. Аз още малко ще пропусна, че са ме завъртели едни проблеми .... като в черна дупка съм, ама стискам ченетата .....пък ако мога да измъкна половин - един час, може и да открия .... демек само да потопя шнура нейде, че се разсъхна инвентара
20240125_183143.jpg
20240125_183143.jpg (215.31 KiB) Преглеждано 344 пъти
20240125_183903.jpg
20240125_183903.jpg (97.56 KiB) Преглеждано 344 пъти
Поздрави.

п.п.: Туй на снимката, AC-DCто не съм го налял от Перловската ...🤣🤣🤣🤣🤣
Едвам се сдобих с една бутилка от лимитираната серия. Свърши като нежен полъх в топла лятна нощ ....🤣🤣🤣
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Eкоминистърът обеща риба в Перловската река в София

Мнение от баш майстора »

Драго,
Владайска тече под прозорците ми, като знам какви клипове за риболов в подобни условия съм гледал от други държави в Европа и ми се плаче...🤔

Миро,
Не знам дали тая серия на Балантайнс е по-различна от обичайното им уиски, но днес видях прилични наличности от него, ако те интересува - драсни ми да ти кажа от къде можеш да заредиш.😉
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Eкоминистърът обеща риба в Перловската река в София

Мнение от jagger1 »

баш майстора написа: Чет Яну 25, 2024 20:42 .....................................
Миро,
Не знам дали тая серия на Балантайнс е по-различна от обичайното им уиски, но днес видях прилични наличности от него, ако те интересува - драсни ми да ти кажа от къде можеш да заредиш.😉
Привет.
Бе, има го още тук-там, но не е вече на промоционалната цена. Аз го взех за 18 лв./броя. Сега доста надвишава тази цена.
Иначе, добро е. Малко по-меко е, което ми харесва. Ама, то след втората чашка всичко омеква ... 🤣. Лимитираното в тази партида е етикета AC-DC. С малко музикален фон на групата, не го усетих как намалява 😁.

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”