СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от magare »

Над километър бракониерски мрежи са иззети от инспектори на ИАРА Стара Загора, Монтана и Плевен при проверки на реки и водоеми през уикенда

София, 8 юли 2013 г. – През почивните дни, инспектори на ИАРА Стара Загора, Монтана и Плевен са извършили проверки по реки и водоеми в страната. В резултат на акциите е хванат един бракониер и са иззети общо над километър бракониерски мрежи /1040 метра/. Съставени са и 10 акта на нарушители за любителски риболов без билет и за улов на маломерна риба.

Инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на ИАРА Стара Загора са извършили проверка на язовир Пет могили – Кайлъка. Там е хванат бракониер, извършващ незаконен стопански риболов. На нарушителя са съставени 2 акта за нерегламентиран стопански риболов и улов на маломерна риба. Контролните органи са извадили от водата бракониерски мрежи с обща дължина 400 метра. Уловената 32 кг риба /30 кг. маломерен шаран и 2 кг. сом/ е върната обратно във водоема.

Инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на ИАРА Монтана през почивните дни са извършили проверки на участъци от река Лом съвместно с РУ “Полиция” Лом. Проверени са 37 любители риболовци. В хода на проверките са открити 5 лица, извършващи риболов без билети, както и 4 лица, извършващи улов на маломерна риба /щука и шаран/. На нарушителите са съставени 9 акта, съгласно Закона за рибарството и аквакултурите, а риболовните им уреди са иззети. Уловената от тях риба е върната обратно в реката.

Инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на ИАРА Плевен са извършили проверки по река Дунав от р.км. 599 до 560, както и на язовир “Горни Дъбник”. От язовир “Горни Дъбник” са извадени 550 метра бракониерски мрежи, а уловената в тях около 15 кг. каракуда и бяла риба е върната обратно във водата. На река Дунав в района на остров „Магарец” са открити и извадени 2 бр. мрежи без марки с обща дължина 90 метра. Уловената в тях около 7 кг. риба /платика и скобар/ е върната обратно във водата. Всички риболовни уреди са конфискувани и са съставени констативни протоколи срещу неизвестен нарушител. Инспекторите са съставили и един акт на риболовец, извършващ любителски риболов без билет.

Последно промяна от magare на Вто Юли 09, 2013 7:59, променено общо 1 път.
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от magare »

Инспектори на ИАРА Бургас са хванали две лица, извършващи нерегламентирана продажба на риба в района на Аркутино

Общо от нарушителите е иззета близо 40 кг риба, която в последствие е дарена

София, 8 юли 2013 г. – Инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на ИАРА Бургас през почивните дни са извършили проверки за нерегламентирана продажба на риба в община Приморско. На 6 юли 2013 г. /събота/ в района на Аркутино на главен път, контролните органи установяват лице, извършващо нерегламентирана продажба на риба на пътя. Рибата с общо тегло 25,400 кг. /сайра – 3,900 кг.; лефер – 4,200 кг.; аула филе – 1,800 кг.; сафрид – 6,900 кг.; скумрия – 4,800 кг. и ватос – 3,800 кг. / е била без каквито и да е документи. На лицето с инициали О.А.И. от гр. Бургас е съставен акт за нерегламентирана продажба на риба, съгласно Закона за рибарството и аквакултурите. Рибата е иззета и в последствие след органо-лептична оценка е дарена на Дом за стари хора в Ясна поляна.

На 7 юли 2013 г. /неделя/, инспекторите от ИАРА Бургас предприемат нова проверка за нерегламентирана продажба на риба в района на Аркутино. Пак на главен път е хванато друго лице, извършващо продажба на риба без документи. От него са иззети 14,070 кг. риба /сайра – 5,400 кг.; сафрид – 1,800 кг.; скат – 4,070 кг. и хек – 2,800 кг. /. На нарушителя с инициали М.А.А. от гр. Бургас е съставен акт за нерегламентирана продажба на риба. Рибата отново е дарена на Дом за стари хора в Ясна поляна.
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от magare »

..........................БАЧКАТ , Бачкат а тук няма и кой да ги похвали....................



Помня как се разписвахме за петициата,какви ентусиасти бяхме.Чувам едни се появили с искане на СОЦИАЛЕН ДОХОД там пред Министерски Съвет що не се появим да се направят по достойни социалните придобивки на служителите.
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от magare »

По първия въпрос.Лев на Мобилната група те няма и да посмеят да бутат и даже и не си го помисляй,бъди сигурен щото са СВЕСТНИ.
По втория въпрос.Те като дойдат идват бая здравеняци има и по на 55 години ама да знаеш как ДЪРМОНЯТ Ум за ти зайде гледал съм ги чак мен ме хвана ШУБЕТО студена пот ми изби да не ти казвам къде.А и санкциите са подобаващи туй да не ти е проблем.
По третия въпрос.Има контрол Вече ИМА бъди сигурен но на магическа пръчка не се надявай довери ми се позвъни на този телефон и някой ден ще се чуем с теб дали си доволен.

И за послеписа да така става,но като си сам не Афиширай нещата а виж този телефон там по нагоре.

Помисли,не отричай веднага след като прочетеш.
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от magare »

Вчера от ИАРА са минава ли по един язовир и са вадили живарниците на риболовци за проверка на маломерна риба.Та един приятел днес ми каза и него проверили ТИНТИРИ МИНТИРИ няма та трябва да бъдем доволни и браво да кажем.

Работят няма лабаво.
st_anger
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 9:04

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от st_anger »

Здравейте!
Досега бях кротък гост на вашия форум. Не искам да подавам сигнал, а по-скоро да разбера дали това, което се вижда на снимката, е нормално и да чуя, ако е възможно, вашето мнение.
Като любител-риболовец се старая да спазвам законите и най-вече неписаното правило за catch and release.
Уловът е от еднодневен излет някъде по Дунав.
Не разполагам с повече подробности, но колкото и да съм любител, какъвто и лаик да съм, все ми се струва, че тези 20-ина щуки е невъзможно да се уловят с една въдица, за един ден.
Попаднах на снимката случайно. Публикувана е публично в един профил във facebook.
Изображение
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от shaman »

Това не са щуки, а щуклета.

И си е съвсем възможно да се уловят за ден (даже и по-малко) с една въдица !!!

Иначе си е грехота да се задържат такива писалки, а още по-голям грях е да се хвалят с това :(
--------------
http://www.starividri.org
st_anger
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 9:04

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от st_anger »

shaman написа:Това не са щуки, а щуклета.

И си е съвсем възможно да се уловят за ден (даже и по-малко) с една въдица !!!

Иначе си е грехота да се задържат такива писалки, а още по-голям грях е да се хвалят с това :(
Явно съм се изразила неправилно и съм по-голям лаик, отколкото предполагах :)

Жалко, че човекът ще си остане само с единия неосъзнат грях... :(
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Fisherman66 »

колега, дай някакъв линк към този профил във фейсбук.... има начини да опитаме да откажем тоз брако ... или най-малко да му вгорчим животеца жалък .... :evil: :twisted:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от mitioto »

Егати ужаса...

Иначе заедин ден при активни рибки, можеш и три пъти повече да хванеш. Отгоре на всичко тези писалки са толкова лакоми и непредпазливи, че при голяма популация стават елементарни за улавяне.


Жалка работа...
st_anger
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 9:04

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от st_anger »

Fisherman66 написа:колега, дай някакъв линк към този профил във фейсбук.... има начини да опитаме да откажем тоз брако ... или най-малко да му вгорчим животеца жалък .... :evil: :twisted:
Не исках да прозвучи като вендета. Затова и публикувах само една снимка.
Но той продължава или поне ще продължи. Нищо против, нека хваща, дай Боже на всеки подобна слука, но аз изобщо не съм убедена, че тези риби са уловени с въдица.

Много търсех и доста се рових, за да открия съответните закони или поне нещо, което би могло да ограничи по някакъв начин хора като него или да ги стресне поне, но явно всичко е въпрос на съвест, която при някои изглежда липсва.

Това е профилът на въпросния ъъъ... човек :-) https://www.facebook.com/anton.georgiev ... 3489863265

Освен безотговорен риболовец, той е и кофти музикант, ако питате мен. Опитах се да му кажа културно, че така не се прави, но ме блокира..
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от minkata »

Плочките на мивката са 30х30, смятайте общо колко грама тежат тия бебета....
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от shaman »

st_anger написа: Освен безотговорен риболовец, той е и кофти музикант, ако питате мен. Опитах се да му кажа културно, че така не се прави, но ме блокира..
Хехе.. Просто му кажете културно, че е изключително слаб риболовец :)
Няма добър риболовец, който се хвали с маломерки !
Пожелайте му да задобрее и да започне най-после да хваща нормални риби ;)

Тогава сам ще разбере глупостите, които прави в момента...
--------------
http://www.starividri.org
st_anger
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 9:04

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от st_anger »

Хехе.. Просто му кажете културно, че е изключително слаб риболовец :)
Няма добър риболовец, който се хвали с маломерки !
Пожелайте му да задобрее и да започне най-после да хваща нормални риби ;)

Тогава сам ще разбере глупостите, които прави в момента...
:D Това ме развесели.

За него това са МНОГО риби и щом са МНОГО, значи е добър риболовец. Поне според собствената му елементарна логика. Просто ми е гадно заради самите риби. Има начин да ги снима, като толкова иска да се похвали, и след това да ги върне обратно в реката. Все си мисля, че времето на варварските изпълнения в риболова би трябвало да е отминало, но явно не е така...

Затова реших, че едно публично порицание може да свърши работа и току виж се замислил малко повече, преди отново да направи нещо подобно...
COMOB
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 15:07
Местоположение: София

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от COMOB »

http://www.youtube.com/watch?v=D7yHntv0 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Можете да им се порадвате! Никой не дойде да види аджеба какво правят там!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”