Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от Germana74 »

Здравейте колеги, като всички свободни хора и аз искам да изкажа своето мнение!
Мания ми е спортния риболов и го практикувам, имам не едно и две участия в състезания, но това е тема на друг разговор!
Не уважавам и не подкрепям така наречените бракониери, но защо не си зададем въпросът тези хора защо са сигнали до това ниво?!
Предполагам, че всеки един от нас има що годе добър бизнес или добра работа ОК, а какво правят тези които имат семейства,малки
деца, болни близки и на всичкото отгоре нямат работа. Защо в цивилизованите страни липсва този проблем?! Защо там хората не се
унижават да практикуват така наричаното бракониерство?! Отговорът се състои в това,че там правителство и управници мислят за
собствената си нация дори и в така наречената "криза" там живеят цивилизовано. Бракониерите унищожиха рибата в България, а
черните курморани станаха стотици хиляди да не бъда краен(милиони), пеликани- по същия начин...били защитени, а кой е най
висшата форма на живот?! Човека!!!!! На времето имаше отстрел на вреден пернат дивеч, на времето така наречените комунисти
зарибяваха всяка година. Къде отиват 25% от риболовните билети, които трябва да бъдат за зарибяване?! Къде стои всеки един от
нас и се спотайва за това,че държавата ни мачка?! Ако всичко беше нормално и живеехме добре,нямаше да има бракониери и щяхме
да се любуваме на богато разнообразие от риба. Най големите бракониери май не са бракониерите?!
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от ribata402 »

Ти данеси един от тях,че ги заштитаваш бре..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от Germana74 »

Братче не ги защитавам,нито съм от тях. Проблемът стои някъде другаде и наистина трябва сериозно да се замисли всеки един от нас! Много правилно ми зададе въпроса,
то човек да няма вяра на никой в таз държава м...а му стара.
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от babydoctor »

Не си прав, ама никак. Как ще реагираш, ако някой от същите тези "пролетарии", които защитаваш ти влезе в къщата и ти отнесе каквото си хареса? Ми - има нужда човека, държавата не се грижи за него...Или в градския транспорт ти измъкне заплатата от джоба? Що се отнася до кормораните и аз ги мразя, но след като светът ги защитава, не може една България да ги трепе - и без това сме бая изчекнати като нация. И последно, в развитите държави браковци няма, защото санкциите са зверски и по-важното - неизбежни.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от Germana74 »

Ако това стане, ще му гледам на кафе, ще му хвърля боб пък може и куршум да му лея!
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от sentinel »

Като стана дума за нацията ни ... Интересно ми е, колко процента от бракониерите са зле и за това бракониерстват, колко от тях са българи и колко от тях - роми? Като са зле, от къде пари за лодка с мотор, километри мрежи, коли /джипове/ и т.н. ? И защо при лова, бракониери почти няма? И ако имаше затвор за бракониерство и тлъсти глоби, и най важното - осъдени и глобени за бракониерство, дали щеше да има бракониери?
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от patter »

sentinel написа:И защо при лова, бракониери почти няма ....
Преди време като се беше чуло, че изкупуват еленски рога за германия що добитък изтрепаха ...

И при лова има бракониери, но там поне за сега нямат сериозна дистрибуция на месо. Някой да е виждал масово предлагане на дивечово месо ? Или да има термин 'стопански лов' ?

Истината е, че бракониерския лов няма далавера.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от Жеков »

patter написа:
sentinel написа:И защо при лова, бракониери почти няма ....
Преди време като се беше чуло, че изкупуват еленски рога за германия що добитък изтрепаха ...

И при лова има бракониери, но там поне за сега нямат сериозна дистрибуция на месо. Някой да е виждал масово предлагане на дивечово месо ? Или да има термин 'стопански лов' ?

Истината е, че бракониерския лов няма далавера.
Тук не съм съгласен с вас !
От доста години съм ловец и материята ми е позната.
Браконерския лов на дивеч е доста доходоносен ! При него месото не играе важна роля, там трофея/ рога, глиги,черепи и т.н. / е важен.
Има изградена мрежа от дилари , които изнасят/ и в момента / извън България трофеите и печелят много големи пари на черният пазар. Това зависи от големината на трофея.
А, що се отнася до стопанския лов, то в нашата страна го има, само че се нарича промишлен лов. За него се изисква специална заповед.
Браконерите са много и при ловците ! Но това е друга тема и мога да пиша доста по нея, както и да покажа снимки/ не мои /, от които ще се отвратите .

Поздрави !!!
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Е така се прави(Мандренско езеро)Тарзан в действие.

Мнение от Markony_RS »

ХВанахме един бабаит миналата седмица с 5 маломерни сомчета в торбата.Прибрахме въдиците ,разписахме се и питам между другото що не уважава рибите,живее на реката все пак.Отговора беше :"Аз работя в Германия,тук съм само за отпуската"
Питах там що не ловиш риби.....Бате ,шегуваш ли се?5 години затвор ако те спипат!
Те така,момчето знаеше за кво иде реч.Само закон ни липсва и криминализиране на бракониерството.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”