собственият ни СПАМ - крачка назад !?

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Абе Камене, ти не разбра ли че ТЕБЕ имаха предвид преждеговорящите, спамер такъв! :lol:

*Аз имам идея как да се намали драстично спама. Всеки пуснал тема да има модераторско право върху нея. :idea:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Мнение от pux »

sestrata написа:*Аз имам идея как да се намали драстично спама. Всеки пуснал тема да има модераторско право върху нея. :idea:
Тази идея е много добра! Понеже всеки пуснал тема логично е заинтересован дискусията да върви по същество. Единствената опасност тук е, че може да се модерират мнения, които не са спам - базирано на личностна основа, различно и неприемливо мнение и други подобни.

Поздрави.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

покорно Ти благодаря за оценката, щом така мислиш, давам личен пример и си слагам срок до Нова година, да не пиша, па дано се оправи форума...........за мене е спам и пускането на много и безсмислени теми. Много хора станаха по големи майстори и от световно признатите такива.....въпроса е какъв е критерия за оценка и кой държи ножа....последен се смее, който стреля пръв
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

И в думите на еко-то има много истина...... както и в изокването на Митко Тодоров разбира се.

Както и навсякъде в живота, всяка крайност е вредна.
От една страна често направо се губи съдържанието на иначе интересни теми, като започне "разговор" между 2-3 участници, игри и закачки. От друга страна обаче, какво би бил форума без емоциите, които споделяме, без езика на много от списващите......
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

ecoplast написа:за мене е спам и пускането на много и безсмислени теми.....въпроса е какъв е критерия за оценка и кой държи ножа....
Ами баце, това е риболовен форум и тук се пише за риболов. В "гепиме.цом" се пише за други работи и там риболовните постове са спам. Какво неясно има? Виж си последните 100 поста какво общо имат с риболова. :lol: За това че хвана най-големия распер на "Синия Дунав оупън" - евала, ама първо - още не си почерпил и второ - това не ти дава право да цвъкаш навсякъде. :idea: И хич не ми се сърди, ами си вземи бележка и се извини. :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Ухх, малей, и тая тема я оспамихте, айде моля по същество :lol:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

sestrata написа:*Аз имам идея как да се намали драстично спама. Всеки пуснал тема да има модераторско право върху нея. :idea:
Напълно съм съгласен с това предложение ако има техническа възможност. Според мен трябва да се предложи за гласуване.
Така мисля защото за едни спам е едно, а за други друго. Освен това този, който прави тема или репортаж трябва да има право и да го защити от спам според свойте виждания. А и мисля, че доста ще се облекчи работата на модераторите.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4516 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Няма как да се направи, всеки пуснал тема да може да модерира темата, но доразвих идеята до вариант, който е приложим и ще има същия ефект.

Бутон "Спам" - кликнете ли на този бутон постът се маркира като спам. От това следва:

-> всички постинги маркирани като "Спам" се листват в прозорец видим от модераторите и мен с мигащ линк "Модерирай", съответно аз или някой от модовете като се логне във форума и си види "Спам екрана" много бързо ще се ориентира къде има нужда от намеса и респективно ще модерира

-> освен, че ще влезе в модераторския "Спам екран" е възможно и самия постинг да се маркира в някакъв различен цвят във форума, за да си личи явно, че е спам и предстои да бъде модериран и надявам се този, който го е пуснал да има едно наум, когато пуска следващия си постинг.

Освен този "Спам екран" за модераторите и мен, мисля да направя още един екран, който в табличен вид, с целия текст да показва последните 30 постинга за съответен подфорум. Например мода на "Зимен риболов" влиза във форума и отива си на админските екрани и освен този с неотложните спам маркирани постинги ще може да види какви са били последните 30 постинга в подфорума му, без да се налага да ги рови тема по тема.

Мисля, че това е златната среда, за която говорим и с общи усилия ще направим форум бонбон ;)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Pike, май се стигна до някакво решение. Действай по техническата част и пусни една две седмици тестово разиграване в реален формат, пък ще видим :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Да уточниме нещо. Бутон "Спам" ще излиза само при пусксщия репортажа или темата. Така ли
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Мили приятели, другари, борци за чистота на форумния изказ и радетели на "витиеватата" спартанска словесност,
Ще си позволя да се изразя алегорично, доколкото позволяват ограничените ми писмовни и интелектуални възможности. Та така:
Имало едно дебело черво. Неговата екзистенция се точела съвсем пълноценно и безметежно от анатомична и физиологична гледна точка - усвоявало последните останки от полезни за организма вещества, изхвърляло посредством перисталтиката непотребните такива и така кротко си вървяли дните в обновяване на чревния епител... Но (в приказките винаги има едно "но") собственика на този intestinum crassum в пристъп на зле премерена лакомия изконсумирал няколко руски салати, които прекарал с "Бургас 63" и минерална вода, която се оказала не съвсем минерална. Ракията повече няма да я коментираме, тъй като за нея няма какво лошо да кажем, но като резултат от консумацията на твърдата храна, в организма влезли и купонджийски настроена група весли амеби и салмонелни вибриони. Същите жизнерадостно се пързулнали по хранопровода, направили пълен лупинг, подобно на екстремно влакче, жизнерадостно се изхлузили през пилора, преминали на бегом през тънките черва, където вече каталясали поврщали, акали, пишали и като резултат вапцали пейзажа. Накрая купона завъшил сред власинките на дебелото черво(което прдължавало с дебилска безметежност да помръдва мързеливо в коремната кухина) със страстни танци и грандиозен групов секс, а после каталсяли започнали отегчено да подръпват чревния епител с псевдоподите си. В резултат дебелото черво започнало за свое удивление да не изпълнява пълноценно функциите си , което дало конфузни външни проявления за собственика му... Затова той, съвсем естествено се насочил към д-р Ох Боли, който назначил енциклопедично лечение с "сулфагванидин" и "хлорквиналдол" и отначало всичко било отлично. Всички нахални вибриони и амеби благополучно предали богу дух. Тъкмо нещата се върнали в старото си русло на финално храносмилане и дефекация, когато дебелото черво и неговия хазяин били връхлетени от нова и още по-силна смрадлива и дискомфортна вълна. Защо, ще попитате вие, при това съвсем основателно? Много просто, мили приятели, другари, борци за чистота на форумния изказ и радетели на "витиеватата" спартанска словесност - заедно с всичките чревни "спамъри", медикаментите "баннали" и полезните микроорганизми от чревната флора, които подпомагали незабележимо и безвъзмездно работата на червото(за което то дори и не подозирало и егоцентрично си мислело, че правело всичко само), като облекчавали хранисмилането на сържанието му и неутрализирали токсините от физиологичните процеси. Последвала нова среща при добрия д-р Ох Боли(който работел с НЗОК и не бива да се бърка с д-р Фауст) и се оказало, че възстановяването на това, което лекомислено било загубено при медикаментозната терапия е дълъг и продължителен процес с неопределен край и съпроводен с редуващи се периоди на диария и запек(казано на прост език). Освен това, този който бил свикнал да си похапва добре, се наложило да мине на дълга и досадна диета, в която фигурарли само ужасно полезни и гадни за ядене неща...
Та така. Това исках да ви кажа, както и да обърна внимание на факта, че за мен риболова не е занимание, свързано с аналитичност, дълбокомислени изводи и прочие тънки моменти, в резултат на които човек рискува старостта да го свари в стойка тип "Мислителят" от Роден, а просто общуване и размисли. Когато съм за риба сам, не мисля за това занимание и резултат, а просто съдържанието на кратуната ми се рее свободно и на съвсм други места, като риболова е просто средството за отпускане. И ако усетя, че го приемам насериозно, веднага ще го зарежа, за да се запиша на спортни танци. И без това Вероника ме кани отдавна, а тя има разкошни цици...
Единственото конструктивно мнение, спред мен беше не Павката (Сестрата) - всеки да може да модерира собствените си теми. Другото е схоластика - лично на мен рейтинга ми е през епидермиса, не отдавам дан на общественото мнение в неговата съвкупност, тъй като(нека да не звучи грубо) разликата между мен и болшинството на тези, които го формират, е един малък шлеп книги... Та в тази връзка сигурно стана ясно и мението ми за еБентуална комисия от "цензори".
И още нещо - ако безумни теми на потребители, като radoslav_m(която още виси със страшна сила в един подфорум) се изрязват отначло и из основа, както подобава на новообразувание, това ще се спести много лаф и нерви...


п.с. Споделям напълно казаното от моя приятели Лекопласт... какво да се прави - харесвам го като мъж... :lol:
Последно промяна от Мунчо на Пет Ное 06, 2009 20:24, променено общо 3 пъти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

:lol: Това беше най-дългия спам, който съм чел някога.
Мунчо. Това за дебелото черво е ясно. Само не разбрах какво ти пречи да съчетаеш риболова със спортните танци и циците на Вероника. Особено ако наистина са толкова разкошни.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Трябва и бутон *СТАН* да избачкате :!:

Ако някой безчинства в "ПЪСТЪРВАТА" :idea:

Хер Станилио добре си пази неговото и ето такъв тип теми смятам че са полезни и приятни за четене, но като цяло подфорум "Спининг риболов" се е заринал с теми, които не са за там. На първа страница има 40 теми и сигурно 1/3 са савеРти за пръчки и макари.

Смятам, че ако има повече модератори и се сигнализира навреме при появата на спам всичко ще е наред.

Ице замириса ли ти докато го писа т'ва бе :roll: Голем.. :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Действително, темата на Бат стан е грижливо пазена - досущ парникова леха с орхидеи. Но май интереса му свършва до нея.
Не мога да се сдържа и да не отбележа обаче, че с тези идеи за нови бутони, рискуваме в един момент потребителския панел да замяза на електронната арфа на Жан-Мишел Жар...

п.с. Всеко, аз съм с притъпено обоняние - имам алергичен синуит знаеш... :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Кхъм ! Чета и се чудя да се смея ли да ривъ ли ! Значи личното ми мнение че определена доза спам е солта на всеки форум докато без него стигаме до варианта първото мнение на Муня ( второто си го оставих да го чета по после че много дълго ) като налице имаме точно определини форуми и болшинството пишешти тука се сещат за кои иде реч . Та тъй ! За какво идеше реч в първото ми изречение ? Ами двама от най-големите спамери навремето ( а имаше време когато форума бе по-млад ) , единят по-плътен а другият с доста пооредела кичара изведнъж са преспали и са решили че ако форума не е строго тематичен то нема или поне мега редко ще пишат в него :lol: :lol: :lol: А осъзнайте се малко де ! Какво е това авто модериране , какво е това суха тематика когато иде реч за хоби ?!? Подчертавам ХОБИ !!! Ако на някой не му е известно хобито е за разтоварване и разпускане след скучното и пренатоварено ежедневие :idea: Лично на мен в момента форума ми харесва такъв какъвто е . Модераторите си вършат работата ( с едно две изключения как наименуван бутон по-горе примерно ) точно както трябва а именно да не допускат да се хване народа за гушата или да не изпростее до ниво форум к`во ш пра`им кат съм бегал от у`ще и скукаааааааааа ....... Батковци , а да не изпростеваме от без нищо , а ? Тва че тия дни препръска суграшица не значи че зимата е напъплила :idea: Няма нужда да се съсипва хубавият форум !
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”