най-добрия воблер за кефал

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор

най-добрия воблер за кефал

Yo-Zuri L-minnow 44
45
12%
Smith Camion Magnum SSR (SR, DR)
16
4%
Megabass Baby Griffon
5
1%
Jackall Cherry
2
1%
Jackall Chubby 38
18
5%
Jackall Diving Chubby 38
1
0%
Jackall Tiny Fry
3
1%
ZipBaits Rigge 35
13
4%
Salmo Hornet
47
13%
Salmo Tiny
16
4%
Calypso F4
2
1%
Ugly Duckling
37
10%
Goldy vibromax
81
22%
strike pro baby pro
22
6%
antrax
7
2%
vidra (бомбърчето)
12
3%
vidra (жабката)
10
3%
моята самоделка (снимка)
4
1%
друг (инфо за него)
24
7%
 
Общо гласове: 365

b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1475 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от b_lomsky »

Мунчо написа:Двойно и тройно - едва ли, но ще ловят всичките без забележки. Стига да не си внушиш, че някой не лови, защото точно така ще стане. :D

п.с. Аз бих ти препоръчал и някое дребно, плиткогазещо кранке за топлите периоди от годината, когато леките намаляват дебита си и плътно обрасват с водорасли. В тези моменти подобни примамки просто размазват рибата, като изобщо не коментираме удобството да си спестиш чепкането на водорасли след всяко водене...
Направо го казвай кое е, ама да е премиум :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от Мунчо »

Ако ще е само един, препоръчвам горещо и без каквато и да е доза преувеличение този мъник във вариант 22S:
http://www.panthermartin-fishing.bg/bg/ ... i-area-man
Няма друг, който така многопластово да се представя в подобни ситуации.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от MapuaH »

Мунчо написа:Ако ще е само един, препоръчвам горещо и без каквато и да е доза преувеличение този мъник във вариант 22S:
http://www.panthermartin-fishing.bg/bg/ ... i-area-man
Няма друг, който така многопластово да се представя в подобни ситуации.
Най-добрият за кефал от всякакъв калибър.
Както един приятел се изразяваше - слагаш го, писва ти да ловиш и го махаш, защото ти става скучно от дърпане :) Лови перфектно, както в тиха, така и в бърза вода. Препоръчвам всички цветове.

Поздрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
dobrikk
Мнения: 667
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от dobrikk »

Мунчо е много прав за маловодието. За там също ти препоръчвам задължително си вземи и някой друг миноу - екогиър мх или тайни фрай - естествена окраска. Полудява.
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

Привет колеги... След двумесечно четене за воблери,за клен,(вече почнах и да ги сънувам)
стигнах до няколко извода,но искам да попитам вас,какво бихте си купили,като воблери,за
Минималния бюджет от 300 лв. И като питащ, аз ЩЕ СЕ ПРОБВАМ, на база прочетеното от мен,
да напиша какво съм разбрал като марки,модели и цветове.
1 Yo zuri l minnow 44 - М37 и BL--30лв
2 Zip Baits Rigge 35F - 050--28лв
3 Smith Camion SR - 01--36лв
4 ECOGEAR CK 40F-332 и 330--36лв
5 Jackall chubby 38f SR - HLGB-AYU--48лв
6 Jackall Area Man crank 22S salmon roe--30лв
7 Jackall Tiny Fry 38 SP - HLGB i MT--42лв
8 PONTOON 21, Red Rag 36F-SR, 36 мм - 001--17лв
9 Salmo tyni GRH i GGT HC--24лв
10 Goldy vibro-max-2.8-cm-MCC GB MBS--21лв
11 Salmo lilbug 20mm GBG LB--18лв

Това са горе доло фаворитите на база четеното от мен,като съм наясно,
че са в два вида диапазон,повърхностни и плитко газещи.
реките около Плевен са такива...
Като резерви мога да спомена малко:

Angler`s Republic Bug Minnow IK , GB , MY
PONTOON21 hypnose 005 , 050 , R10 , R22
JACKALL CHUBBY MINNOW 35SP HLGB
MEGABASS-BABY GRIFFON ZERO (Aka Tora) AT
Kosadaka ion 32 xs GT i GTR
Kosadaka roger surf MHT I NT
Yo Zuri Snap Beans M92 i M167
Kosadak araven xs 40 f NT

Проблема,обаче идва от там,че повечето цветове и модели са трудно намираеми,
понеже повечето коментари и мнения са на база минали години.
Вие колеги,какво бихте си купили,за 300лв ако сте начинаещи спинингисти.....?
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

Абстрахираики се от горе посочените диаманти ,искам да кажа, че на Strike Pro BABY PRO 2,5 627Т цвят взиман още на 7.80лв имам ТОН клен на вита.Разбира се взел съм си 5-4 бр, че не се знае какво щте става тая година.
рекорда на малкия звер е 2.4кг без смяна на троики,но Вярвам ,че купувайки горепосочените ,ще вдигна левела поне по 10. :fish15:
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от freeman.bg »

Добави си и l- minnow 44 m92, Smith Camion magnum ssr. Към Jackall добави и цвят Nokie gill, много добре работи в мътна и средно мътна вода. Chubby minnow 35sp го махни от резервите и го пусни в титулярния състав. От Ck40 си добави 375 или 358 даже аз ги предпочитам пред тези които си споменал.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от freeman.bg »

garsias написа:Абстрахираики се от горе посочените диаманти ,искам да кажа, че на Strike Pro BABY PRO 2,5 627Т цвят взиман още на 7.80лв имам ТОН клен на вита.Разбира се взел съм си 5-4 бр, че не се знае какво щте става тая година.
рекорда на малкия звер е 2.4кг без смяна на троики,но Вярвам ,че купувайки горепосочените ,ще вдигна левела поне по 10. :fish15:
Може и да не стане баш така, но поне три от всичките ще ти паснат. Другите най-вероятно ще те разочароват. При всеки е различно.
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от aphala »

garsias написа:...искам да кажа, че на Strike Pro BABY PRO 2,5 627Т цвят взиман още на 7.80лв имам ТОН клен на вита ... рекорда на малкия звер е 2.4кг без смяна на троики,но Вярвам ,че купувайки горепосочените ,ще вдигна левела поне по 10. :fish15:
Дай-боже :tup: , но все пак имай предвид, че вдигане на левъла поне по 10 си е сериозно предизвикателство, дори и с горепосочените примамки :fish15:
Temperata fortuna optima.
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от tntcom »

b_lomsky написа:... Все пак подходих и практично, с някои от примамките съм се прицелил и в мъздругата - с един изстрел две риби :)
Имате ли наблюдения за някои кефалски воблери да стават и за мъздруга и какви характеристики трябва да притежават, кои от тях визирате за подходящи?
Аватар
Slavv
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 1003 пъти
получил Браво: 52 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от Slavv »

Никой не споменава нищо за lucky craft cra pea, при мен е в топ три, през всички сезони :tup:
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

Slavv написа:Никой не споменава нищо за lucky craft cra pea, при мен е в топ три, през всички сезони :tup:
колега,прекрасен воблер, ма те много прекрасни останаха и които несъм споменал. Идяата беше да се отсее каймака в сферата,
аз и PRO-то несъм споменал кето за мен лови много прилично. :tup:
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

freeman.bg написа:Добави си и l- minnow 44 m92, Smith Camion magnum ssr. Към Jackall добави и цвят Nokie gill, много добре работи в мътна и средно мътна вода. Chubby minnow 35sp го махни от резервите и го пусни в титулярния състав. От Ck40 си добави 375 или 358 даже аз ги предпочитам пред тези които си споменал.
Повечето колеги имат големи резултати на мат тайгари, по яарки цветове, силно контрастни цветове и горе доло в тая гама,обяснявам си го с по замътения цвят на реките им(тунджа марица....) там хората имат и вода и риба. ние тука в плевенско сме много пре...ни. С :tup: ъгласн съм с цветовете посочини от теб даже по-добри от тези посочени от мен спицялно при нашите реки. за гиарите ги погледнах даже и 313 за вита ще е супер. Проблема с доставките обаче остава. Кат при бай Тошо пари има няма какво да си купиш. 2/3 от горепосоченото от мен е кът или спряно от производство като цветове. Ние пак ще намерим начи да ги поломваме , ама не е там работата
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

tntcom написа:
b_lomsky написа:... Все пак подходих и практично, с някои от примамките съм се прицелил и в мъздругата - с един изстрел две риби :)
Имате ли наблюдения за някои кефалски воблери да стават и за мъздруга и какви характеристики трябва да притежават, кои от тях визирате за подходящи?
https://www.youtube.com/watch?v=TitZLwOFOuM Salmo Tiny..... eш момчеаата ка я бият. за мен това е риба с неяасни хранителни навици за спининг. на Божурица преди години я ловяхме на булодо но само за една година и от тогава не е влизала.жалко е че бяха наистина големи от полвинка до едо и полвинка. удължавахме мухите с около 50см, защото при дължината която предлагаха имаше удари само на последната муха.Малка корекция и беше страшно представете си три риби на веднъж по кило на булдо..... пълна ерекция. ама за спининг :roll:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от Димитър Тодоров »

tntcom написа:
b_lomsky написа:... Все пак подходих и практично, с някои от примамките съм се прицелил и в мъздругата - с един изстрел две риби :)
Имате ли наблюдения за някои кефалски воблери да стават и за мъздруга и какви характеристики трябва да притежават, кои от тях визирате за подходящи?
Мъздругата е чок тарикат и затова ми е любима сред рибите,които не са отявлени хищници!
При нея успеха зависи силно от две неща - сезона (месеца) и моментната й настройка (хранителен режим)
и дали водим воблера правилно. Класиката е кренкове с SR газене от 30 до 45 мм,
но има момент през октомври, в който я ловя успешно на миноу 7 см (Rapala Countdown 7) и шадове (Рапала X-rap Shad shallow 6).Говоря за риби 700.0 - кило- кило и пОлвина.
А най-добрите ми мъздруги (1.5 -2.300 ) са на тейлспинър. :)

:tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”