За пъстървовия подфорум

Книга за препоръки и оплаквания.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Мисля, че вече не остана нищо скрито-покрито! Маските са свалени! Но какво ми оставаше - аз съм едно завистливо копеле, което просто не можа да понесе факта, че не е автор на тази общественополезна идея! Същевременно се притесних, че хора, които са най-свидливи в споделянето(което не им пречи да надават най-драматични вопли), ще пишат в новия подфорум, като по този начин ще спечелят всефорумната любов, от която аз се нуждая "както от слънцето и въздуха"...
Няма какво друго да сторя, освен като един Дон Базилио, да подритвам под масата изранените глезени на правдата...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 251 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Мунчо написа:Мисля, че вече не остана нищо скрито-покрито! Маските са свалени! Но какво ми оставаше - аз съм едно завистливо копеле, което просто не можа да понесе факта, че не е автор на тази общественополезна идея! Същевременно се притесних, че хора, които са най-свидливи в споделянето(което не им пречи да надават най-драматични вопли), ще пишат в новия подфорум, като по този начин ще спечелят всефорумната любов, от която аз се нуждая "както от слънцето и въздуха"...
Няма какво друго да сторя, освен като един Дон Базилио, да подритвам под масата изранените глезени на правдата...
Хахах,абе Мурджеев,абе мили приятелю!Каква се впрягаш?Да ти е на еня.Все едно аз дето съм пуснал репортажи от 50 излета последната година да се ядосвам,че имат 50 пъти по-малко внимание обърнато ,отколкото тук на някакви теми с безмислени и безполезни спорове.Нали си пурист,да ти е през пурата!Поздрави! :wink: :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Мунчо написа: Няма какво друго да сторя, освен като един Дон Базилио, да подритвам под масата изранените глезени на правдата...
Мунчи, приятелю, па това е под фором ни ти сака ни вода ни леб.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ха, много знаеш ти как разсъждава болната психика...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Мунчо написа:Ха, много знаеш ти как разсъждава болната психика...
Представям си кво е - сички пъстървови реки в Габровско забранени! Ама ела към Казанлък, там забрана нема, а пъстърви има.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

[quote="Gaspoud d"Ankh"]btw - ако не се лъжа, точно ти бе пуснал в една от заключените теми доста "добър" пример за "аристократизма" на някой хора :lol:[/quote]

Колега, знаеш за какво бях пуснал темата :!: Бях тръгнал за клен на типично кленски места, когато неочаквано хванах пъстърви... Ти как мислиш... ходил съм да бракониерствам и после съм пуснал репортаж?!? Аре нема нужда... Май не ме познаваш добре.

И изобщо за какъв аристикратизъм ми говориш??? А за какво ли говориш изобщо?!? Знаеш ли въобще?

Всичко хубаво
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Имах предвид мнението ти на 3та страница от тая тема:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=28136
Какви кленове, какви бракониерствания?
Както и да е - или по монтански - заеби :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Аз честно казано нещата ги виждам по следния начин.

Наистина може би голяма полза или вреда от един нов пъстървов подфорум във ФишингМания нямаше да има.

Но това не означава че не може да се направи примерно един отделен Български форум за пъстървата, правилника за риболов на пъстърва, маршръти из планините, за туризъм и за опзване на околната среда както и за координация на зарибителни акции, еко-протести и още много неща.

Видях изказвания че пъстървата е по-шарена риба, може би по-интересна за ловене, но ако имало подфорум за нея, защо да няма и за скобара.

Защото, в случая става въпрос за началото на реките, където природата трябва да е най-запазена, за да има някакъв живот и по-наолу, и защото пъстървата може да служи като индикатор за качеството на водата и нивото и през сушите, както и за резултатите от дърводобива и прокарването на нови пътища из планината.

Поради това че реките в България са малки, то повечето от тях трябваше да са само за "Улов и Пускане", защото не могат да издържат на голям риболовен наплив. Може би с общи усилия нещата ако не в перфектна форма, може поне малко да се подобрят от сега.

Предполагам че и за теб Станиле пъстървовия риболов е по-интересен от туристическа и еколого-съобразна гледна точка, защото стари кучета като нас едва ли имат нужда да разберат каква блесна/муха/воблер да ползват за да хванат нещо на следващия излет. :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Cougar написа:...
Видях изказвания че пъстървата е по-шарена риба, може би по-интересна за ловене, но ако имало подфорум за нея, защо да няма и за скобара.

Защото, в случая става въпрос за началото на реките, където природата трябва да е най-запазена, за да има някакъв живот и по-наолу, и защото пъстървата може да служи като индикатор за качеството на водата и нивото и през сушите, както и за резултатите от дърводобива и прокарването на нови пътища из планината.
...
Това не са аргументи, Жельо! С какво са виновни рибите, че Майката Природа им е определила дадена жизнена среда? Освен това има и не малко изключения - много кефали, скобари и мрени живеят в чисти планински реки, а пъстърви - в септични ями!
И за да поддържаме схоластиката - всички те са божии създания и имат еднкаво право на живот и изява! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Cougar написа:
Предполагам че и за теб Станиле пъстървовия риболов е по-интересен от туристическа и еколого-съобразна гледна точка, защото стари кучета като нас едва ли имат нужда да разберат каква блесна/муха/воблер да ползват за да хванат нещо на следващия излет. :wink:
Ами ако не по-интересен, то поне еднакво интересен. В смисъл че на пъстървовия риболов приключенския елемент му е много силен, освен всичко останало.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Цялата дандания се получава, щото живеем в леко сбъркана държава. Личните качества на Бат Стан и Ицето нямат никакво отношение в случая. Ако имаше контрол по водоемите и нарушителите на това или онова правило си носеха последствията, пъстървовият би бил един много приятен подфорум. Всеки би споделял маршрути и хубави места, където човек да отиде и да се разтовари. Но при сегашното състояние на нещата, единственото на което можеш да разчиташ ако споделиш някое твое си любимо място е самосъзнанието на четящите тук. А те в по-голямата си част са говеда. Примери бол. И край с любимото ти място за разтуха. Така че един пъстървов подфорум е абсолютно ненужен, щом никой не би споделил информацията за местата. Всъщност пъстървов подфорум си има, ама той е на лични. Та така. Не сме узрели още.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Bobo написа:...самосъзнанието на четящите тук. А те в по-голямата си част са говеда.
:roll: :twisted: :roll: :twisted: :roll: :twisted: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Лично аз гласувах ПРОТИВ, не заради Ицето или Бат Стан, не защото няма какво да се каже, а защото подфорумите се прекалено много (от моя гледна точка), скролваш-скролваш-скролваш и все едно, че нищо не си скролнал. :oops: Размиване, размиване и пак размиване. Все едно си няма тема за споделяне на излетите (където пишат 2-3 човека като цяло), или пък такава посветена на спининга, или на ... всичко си има, че и повече :oops:

ПП. Жалко, че няма опция за виждане само на желаните от всеки един потребител подфоруми. Или аз не съм я открил. Бих я ползвал с удоволствие :wink: :D Спасете Уили! :P
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Четох... Четох... Още веднъж прочетох...
Ами никъде не видях наистина доводи, поддържащи евентуалната нова пъстървова тема.
Колкото и да е титан Бат Стан, много съм съгласен с Маркони. Колкото и да са добри пъстърваджиите - много съм съгласен с Деско... С казаното от Муня пък се асоциирам стопроцентово!
Аз съм от новите в Манията. Прохождащ спинингист. Е, или съм много тъп, или наистина никой не обича да пише за царицата и тайните се предават от баща на син едва ли не на смъртно ложе /пази Боже!/.
Та така, драги ми смехурковци, нека има някакво засилено коментиране на стратегия и тактика в съществуващата тема "Спинингов риболов", тогава новата тема сама ще се предложи, но докато там продължава да цари гробно мълчание, единствените доводи за нея ще продължават да бъдат "Щот Бат Стан е пич!"
Ай със здраве...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
POPOV
Мнения: 1145
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: София/Ябланица
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Бат Стан написа:
Мунчо написа:Ха, много знаеш ти как разсъждава болната психика...
Представям си кво е - сички пъстървови реки в Габровско забранени! Ама ела към Казанлък, там забрана нема, а пъстърви има.
Да бе, немало :? Я отиди на Лешница или Габровница :evil:
В Балкана около Казанлък само за 1-2 се сещам частично разрешени.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”