Milo PROXON 2000 ???

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Go6o
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 21:36
Местоположение: Велико Търново

Milo PROXON 2000 ???

Мнение от Go6o »

Здравейте колеги, купих си макаричка на MILO модел PROXON 2000 на 10 лагера; 5,5 оборота; преден аванс с три шпули, едната от които е алуминиева-плитка, та питането ми е следното: някой от вас ползвал ли е такава и доволен ли е? Питам защото ми прави малко въртели. Благодаря ви предварително!
Изображение
Аватар
Marcolinno
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 20:39
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Marcolinno »

какво имаш предвид с "прави малко въртели"?
Igraite BRIDGE
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Marcolinno написа:какво имаш предвид с "прави малко въртели"?
И аз това питам :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Изглежда перфектна, а и с 10 лагерна, едва ли е лоша?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

vikik написа:Изглежда перфектна, а и с 10 лагерна, едва ли е лоша?
И аз това казвам, ама ни пише човекът от къде я е купил, ни колко струва, ни той от къде е самият той, ни проблемът какъв е. :roll: :roll: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

1 Познат има точно същата преди няколко месеца си я купи, имаше следния проблем: Напълнил е шпулата до около 2мм от края, обаче при обиране на влакното много често му влизаше под капачката за аванса. Не знам на какво се дължи това, иначе макарата си я бива.
Fish friendly
Аватар
Go6o
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 21:36
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Go6o »

Извинете ме за неточностите. 1.Макаричката си я купих от Велико Търново,от където съм и аз,от магазин "СТОН"(фирмата е вносител на марката MILO в България от няколко години), цената и е 60 лв.

2.На плитката шпула навих монофил 0,16 SUFIX (тествал съм влакното и преди и съм много доволен от него); на шпулата пише че събира 200м влакно 0.15, а за 0,16 нищо не пише и аз по моя преценка навих 0,16, та понякога като прибирам влакното и линията е отпусната, малка част от влакното се навива извън шпулата-от долната и страна,но не влиза под нея.

3.Когато се опитам да затворя бигела чрез завъртане на дръжката ми е необходима особено голяма сила, дори е невъзможно (това става сравнително рядко), а когато го затварям с ръка никакъв проблем няма.

Три пъти ходих за риба с нея от както съм я купил.
Засега за това се сещам. И мерси за отговорите.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Go6o написа:.....3.Когато се опитам да затворя бигела чрез завъртане на дръжката ми е необходима особено голяма сила, дори е невъзможно (това става сравнително рядко), а когато го затварям с ръка никакъв проблем няма. ......
Туй си го има при много макари. Връщаш леко надзаде и тогава затваряш с дръжката.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Тая макара няма назаде доколко си спомням - има иглен лагер
Fish friendly
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от plamen_lv »

abe chovek po dobre si zatvarqi bigela s ruka ili te murzi :lol: :wink:

a za problema s navivaneto Nz .. :roll:
Аватар
Go6o
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 21:36
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Go6o »

Колеги благодаря ви много за вниманието!
Да макарата няма ход назад.
И последно питане-има ли значение как затварям бигела-чрез завъртане на дръжката или с ръка.
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от plamen_lv »

Ami spored men pak ti kazvam q zatvarqi s ruka a ne s zavurtane za6toto ,kakto sam razbira6 e nujno usilie i moje da si precaka6 bigela :!: :!: :wink:
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Не се излагайте бре хора, бигела от години не се прибира със завъртане на дръжката а РЪЧНО, така както се отваря, в противен случай пак се прибира, но макарата се разбива. Съвременните макари не са като онези "Стабил" и "Делфин", на които т.н. скоба седеше под напрежение закачена на пружина и не можеше ръчно да се прибира.
АБЕ КЪДЕ Е ГЕЛЕТО С КЕПА...
ОТБОР: HOPELESS
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

bobsana написа:Не се излагайте бре хора, бигела от години не се прибира със завъртане на дръжката а РЪЧНО, така както се отваря, в противен случай пак се прибира, но макарата се разбива. Съвременните макари не са като онези "Стабил" и "Делфин", на които т.н. скоба седеше под напрежение закачена на пружина и не можеше ръчно да се прибира.
Боби е прав. Имах предвид именно за макарите с моментален стоп! Уж е моментален, но като върнеш назад съвсем леко, и после пак напред - бигела се затваря. Може хода назад да е половин милиметър или по-малко, но го има. Макара без никакъв заден ход, аз поне не съм хващал. Да не говорим че повечето се клатят от лош механизъм на дръжката!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тва, дето макарата навива върху "полата" на шпулата, хич не говори добре за нея. :? Ако няма начин да я върнеш в магазина и да вземеш нещо друго, следват два варианта:

1) Ако макарата, освен че навива влакно отдолу, оставя и празно разстояние в горната част, то има някакво решение - малко "побългаряване", което обаче е рисковано. Махаш шпулата, и леко изпиляваш дъното й - имам предвид точно там, откъдето шпулата се нанизва на оста. Друг начин е да се смъкне ограничителят, който е върху оста на макарата и определя колко ниско да слиза шпулата по нея /тва Мило не съм го виждал и не знам как точно изглежда в тази си част/. Идеята е цялата шпула да се смъкне малко по-ниско.

2) Ако макарата не оставя празно място отгоре, а в същото време реди влакно и върху гладката част на шпулата, значи не е преценен правилно ходът на възвратно-постъпателния механизъм, или пък самата шпула е направена по-ниска, отколкото би трябвало да е.

К'ъв е извода?! Фирми като Milo да си гледат пръчките, с тях поне се справят добре...

--------

Колкото до затварянето на бигела - отдавна съм отвикнал да го правя посредством блъскане на дръжката на макарата. Затваряйте си го на ръка - така, както го отваряте - не е трудоемко. :wink: :D
Последно промяна от Майстор Саки на Чет Мар 31, 2005 7:44, променено общо 1 път.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”