Не беше нужно ама на...

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
WaterMan
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 18:58
Местоположение: Sofia
дал Браво: 129 пъти
получил Браво: 11 пъти

Не беше нужно ама на...

Мнение от WaterMan »

Баси, не стига че пиша толкоз невъзможно редко ми сега и тва...Явно истината боли! Няма друго обяснение за това, че мнението ми е изтрито от тук :http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 0&start=30!!!
pike написа:
...правилата да са максимално либерални и да не засягат свободата на лично мнение и писане...
и ако този цитат продължава да е валиден, бих помолил модератора сътворил това, да бъде така добър да посочи причината или по-скоро да ми подскаже, коя точка от форумните правила не беше спазена!!! - за да мога за в бъдеще да съм още по-коректен. И то при факта, че се поместват снимки на които има натръшкани един куп риби и то точно преди размножителния им период, нещо твърде маловажно може би?!...

Ако спинингов риболов е друг подфорум, а модератора толкоз принципен, то т.10. Не се допуска пускането на една и съща тема в повече от един подфорум... то това ми прилича малко на двоен стандарт.
И нещо друго. Не беше ли редно потребителя в чиято тема пуснах мнението си, да сподели, дали му харесва или не написаното от мен. Или модератора трябва се прави на "ощипана госпожица", предварително!?

Не бих си правил труда да бръщолевя, ако не беше важно!!! Може би не само за мен!?
Некакси е много тъпо, да се мрънка постоянно, че рибата повсеместно намалява, а на места напълно я няма, да се обвиняват бракониерите затова, или ИАРА, че не си върши работата, или че министъра не знае на кой свет е и какво подписва, че селяните, па и "гражданите" ползват реките за клоаки! А когато става въпрос за нас самите, като че ли не ни засяга. Много пъти съм чувал репликата "с въдица не може да се обезриби един водоем"
Да така е, ама не съвсем!!!-обезрибява я не въдицата или мрежата или генератора за ток или парашутчето, а душманското ни отношение и безхаберието. И самозабравата че риболова би трябвало да е само хоби, а не начин за прехрана или средство за избиване на комплекси и пари вкарани в оборудване.
Колко от вас са си задали въпроса: Аз какво направих за да може поне част от всичко това, да не е така?
Знам, че има хора направили много! Но те обикновено не бият тъпана за това. А останалите си казват: "ми то какво зависи от мен"!!!
Мисля че, Всеки би могъл да направи много. Като започне първо от себе си!!!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Aз лично съм съгласен с много от нещата които си написал. Само че със забележки като тия които си написал в другата тема нищо няма да промениш. Популяризирай релийза. Пиши репортажи и снимай как даряваш живота на рибите. Разни тъпанари ще те наричат природозащитник или незнам какъв си ама ти не им обръщай внимание. Пак пиши и пак снимай, защото има и доста млади и интелигентни хора, които не ходят на риба за да се прехранват, а защото наистина обичат самия риболов, рибите и природата.
Пиши свои теми и изказвай убежденията си и мненията си в тях. Там месарите ще са безсилни, защото ще бъдат пришълци и ти можеш да им покажеш, че са нежелани в твоя репортаж.
Успех
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

naso написа:Разни тъпанари ще те наричат природозащитник или незнам какъв си ама ти не им обръщай внимание.
:D

Всеки има право да си задържи рибата която закона определя.

Ако някой я пусне това е по негоа преценка и не го поставя в кой знае колко по-висока категория освен ако не допуснем че закона е неправилен и чрез него не може да се поддържа естествен баланс в природата.

Ако закона наистина е неправилен нека адресираме протестите към съответните места, а не към колегите в този форум.

Няма смисъл да си търсим недостатъци, когато реките ни са останали без вода, затрупани са от битов боклук, изтровени са и продължават да се правят вецове, язовири и предполагам яка сеч.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”