Миджит

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
daniel4O
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 14:10

Миджит

Мнение от daniel4O »

Здравейте пичове.Някой може ли да ми каже дали Миджита става да се маринова както трицоната солена.И ако може как се прави,тоест какво се слага в маринатата и колко време стои с марината.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 956 пъти
получил Браво: 180 пъти

Мнение от Златев »

Привет, Колега!
Първо /и най-вече/ наименованието на съответния вид риба е "меджид". Едно е всекидневната реч на кое как казваме наедно с наречието и диалекта, но когато става дума за писане нека бъдем точни ;)
Относно качествата на меджида, които те интересуват - като предтсавител на тресковите е първи братовчед с хека, мерлузата и естестрвено треската. Това са все риби с бяло и сравнително постно месо. Докато за мариноване е добре, да не кажа задължително, рибата да е богата на мазнини - например всякакви селдови риби /трицона, хамсия, шпрот, херинга и т.н./ или сафридът.
Естествено нищо не ти пречи да опиташ ;) Ако се разровиш малко из форума под ключовата дума "хамсия" ще откриеш рецепти за мариноване, в които си е описано кое как и по колко.
Успех и чакаме отзиви дали маринования меджид върви с мастика или е по-вкусен с гроздова ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 956 пъти
получил Браво: 180 пъти

Мнение от Златев »

П.П.

Барбунята също има качества които я правят подходяща за мариноване ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
daniel4O
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 14:10

Мнение от daniel4O »

ае пичове аре някой да ми напиши тука няква рецепта че немога да намеря е .
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 956 пъти
получил Браво: 180 пъти

Мнение от Златев »

Пич, а ти убеденли си, че си търсил? Още на втората страница в тема озаглавена "Аншуа" има разни хитринки. Започни да си помагаш сам, защото с тооолкова много въпроси по всички теми скоро никой няма да ти отговаря.
Аре, нали съм добряк ;)

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=11879

ПП
Никой не се е родил научен и не е срамно да се пита, ама... опитай и сам :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”