Избор на мач

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Избор на мач

Мнение от DYNO »

Поздаави на всички майстори на мач риболова :)
Аз съм още новобранец в тази област,така че ще съм ви много благодарен ако ми помогнете със съветите си!
Итака,на въпроса:
Искам да си поръчам триделен,карбонов мач с дължина до 3.90м. с който смятам да ловя предимно шаранови риби около 5-те кила на язовир.За целта разполагам само с 90лв. Проблемът е,че не знам точно какво да избера,като марка,акция и така нататък. За момента съм се спрял тези три модела:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6383" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7800" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7797" onclick="window.open(this.href);return false;
Кажете ми кой от тях е най подходящ за целта или ако не са подходящи,ме насочете към някой друг модел или марка.
Благодаря предварително за съветите!
ribarcheto72
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 12:28
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от ribarcheto72 »

Здравей,колега.

Tica - Excel Match TC2....това е чудесен избор за първи стъпки в мачовия риболов,имам я точно на 3,90,справя се без проблем със шарковци 3-5 кила.По нататък ако ти хареса този риболов ще минеш на по висок клас вудица и те така :) .

Успех в покупката.
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

ribarcheto72 написа:Здравей,колега.

Tica - Excel Match TC2....това е чудесен избор за първи стъпки в мачовия риболов,имам я точно на 3,90,справя се без проблем със шарковци 3-5 кила.По нататък ако ти хареса този риболов ще минеш на по висок клас вудица и те така :) .

Успех в покупката.
Благодаря :)
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

DYNO написа:
ribarcheto72 написа:Здравей,колега.

Tica - Excel Match TC2....това е чудесен избор за първи стъпки в мачовия риболов,имам я точно на 3,90,справя се без проблем със шарковци 3-5 кила.По нататък ако ти хареса този риболов ще минеш на по висок клас вудица и те така :) .

Успех в покупката.
Благодаря :)


А някой може ли да ме посъветва какво влакно да избера за случая?Благодаря предварително:)
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1720
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 173 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от PAMPASA »

DYNO написа:
DYNO написа:
ribarcheto72 написа:Здравей,колега.

Tica - Excel Match TC2....това е чудесен избор за първи стъпки в мачовия риболов,имам я точно на 3,90,справя се без проблем със шарковци 3-5 кила.По нататък ако ти хареса този риболов ще минеш на по висок клас вудица и те така :) .

Успех в покупката.
Благодаря :)


А някой може ли да ме посъветва какво влакно да избера за случая?Благодаря предварително:)
Задължително влакното трябва да е потъващо :wink: Това не е лошо - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=219" onclick="window.open(this.href);return false;
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

Поздрави на всички!
След много лутане и питане реших да взема една от тези две въдици за Match-риболов с ваглер на шаранови риби от порядъка на 3-6 кг. по язовирите.
Tica Exel Match TC2 http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6383" onclick="window.open(this.href);return false; и
Browning Ambition Tele Strong http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6561" onclick="window.open(this.href);return false;
И двете са с еднаква дължина от 4.20м. и цена около 80лв-която е максималната за възможностите ми.Това че Browning-a е теле-мач а Tica-та 3-коленен не ме притеснява много.Въпросът е че са с различна акция.Моля ви да ме посъветвате коя от двете е по удачна за мен , като акция и качество защото това ще бъде първият ми мач.
Благодаря на всички които ще ми обърнат внимание :)
Аватар
dundurma
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 20:26
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на мач

Мнение от dundurma »

Пич, не си вкарвай авто гол, а вземай Тиката. Имам я същата, ловил съм и с други сопи, но като Тиката втора няма. Поздрави !!! :fish1:
ribarcheto72
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 12:28
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от ribarcheto72 »

Приятелю DYNO,

Ти май не знаеш какво точно искаш,и аз ти казах и другите колеги,за тия пари грабвай тиката и ги почвай рибите...триколенна пръчка и телемач нямат нищо общо,ма в крайна сметка ,ти питаш,ние ти отговаряме,а избора си е твой.


Поздрави.
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

dundurma написа:Пич, не си вкарвай авто гол, а вземай Тиката. Имам я същата, ловил съм и с други сопи, но като Тиката втора няма. Поздрави !!! :fish1:
А може ли някой да ми каже дали е карбонова и точно какво означава /акция 5-25?Извинявам се за невежеството си по отношени е на термина "акция" :roll:
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

ribarcheto72 написа:Приятелю DYNO,

Ти май не знаеш какво точно искаш,и аз ти казах и другите колеги,за тия пари грабвай тиката и ги почвай рибите...триколенна пръчка и телемач нямат нищо общо,ма в крайна сметка ,ти питаш,ние ти отговаряме,а избора си е твой.


Поздрави.
Благодаря приятелю!Тиката ми е най на сърце,но понеже още съм новобранец в тази област толкова питам и разпитвам :) Извинявам се ако досаждам с въпросите си :) Още веднъж благодаря на всички ви!Без вас нямаше да се справя.

Поздрави на всички,и хубав ден. :)
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1720
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 173 пъти

Re: Избор на мач

Мнение от PAMPASA »

DYNO написа:
dundurma написа:Пич, не си вкарвай авто гол, а вземай Тиката. Имам я същата, ловил съм и с други сопи, но като Тиката втора няма. Поздрави !!! :fish1:
А може ли някой да ми каже дали е карбонова и точно какво означава /акция 5-25?Извинявам се за невежеството си по отношени е на термина "акция" :roll:
:) Въдицата е карбонова - с тънка бланка в основата :idea: Колкото до акцията 5-25гр. -тя показва диапазона , в който е препоръчително да са използваните ваглери,слайдери и т.н. :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

Благодаря (да не казвам колега че още съм начинаещ така да се каже;) От скоро съм във форума но от съветите които получих от вас,по опитните риболовци,за кратко време научих много неща за мач риболова. Признателен съм на всички ви и най вече на МариаН!

Поздрави!
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от DYNO »

Здравейте приятели
Днес писах по Скайпа на pike че почти бях събрал за Tica ExelTC2 и се оказа че точно днес и изтича промоцията.(умрех на мъка..)Тръгнах да ровя за втора ръка и намерих един колега писал че продава Winner-4.20 на четири излета за 60 лева.Обадих се веднага......... вчера я бил продал :lol: Двете въдици дето най ми легнаха на сърце,за момента са мираж :cry: Да се смееш ли ,да ревеш ли... :D Ама то е така като "няма въздух". Та въпросът ми е,можете ли да ми препоръчате нещо в същия клас за около 90 лева?
Много се навих за Tica,но уви..

Поздрави и благодаря още веднъж за подкрепата :)
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на мач

Мнение от marinko7 »

Добре де тя тая Tica без промоцията си е на 88.40 . Защо не се обадиш на директният вносител на Tica за България за видиш той какво ще ти каже относно цената http://fishermanbg.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cazini
Мнения: 282
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 13:59
Местоположение: sofia

Re: Избор на мач

Мнение от cazini »

той ако се почуди още малко те ще я спрат и от производство
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”