Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Докера »

Налага се единия мъдрец на племенника ми да се вади , защото расте странично и притиска съседния зъб . Днес е ходил на хирург и са му казали , че ваденето ще става при пълна упойка ....
На мен ми вадиха преди години развален мъдрец , като се наложи и пилене на костта заради големите корени , но всичко беше с местна упойка . Неговия , като гледам снимката , си е с нормални корени и е здрав - не би трябвало да е проблем ваденето , но хирурга е настоял за пълна упойка - може би за да не мърда .
Щял да присъства и анестезиолог .
Чувал съм , че по принцип пълното упояване е рисковано , затова съм притеснен.

Ако някой има опит , моля да сподели ....
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Коце »

това са пълни глупости! - л.с.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от бай Мецан »

Споредд мен театро ще е повече от манипулацията.

П.С. Не съм специалист все пак
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Мунчо »

След като ми вадиха единия в продължение на близо час с местна упойка(на три пъти), а самата "екстракция" биде извършена без тази екстра на финала, гласувам с всичките си израстъци за пълната такава... само не знам кога ще събера смелост да ида... Присъствието на анестезиолог е гаранция, че нещата няма да бъдат съвсем самоделни.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Станимир »

Пълна упойка без "присъствие на" анестезиолог няма как да стане така или иначе :!: :!:

"Приспиван" и "събуждан" съм вече 14 пъти, така че от опит да ви кажа -- сериозна процедура е, и не се прави с лека ръка от съвестни лекари :!:
Правени са ми две сложни травматологично-ортопедични интервенции с частичен блок на крайник, точно защото пълната анестезия е сериозна травма и шок за организма :!:

Съветвам да вземете ПОНЕ второ мнение! За София мога да ви насоча към хирург-стоматолог, но за съжаление за Варна не знам...

Желая успех!!!
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от babydoctor »

Ако е за мен, не бих се дал - ама все пак съм физиотерапевт, а не анестезиолог...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Коце »

Чакай чакай! Сетих се за един интересен случай с мен преди няколко години! :lol: :lol: :lol:
След едно повръщане започнах да хълцам. Няколко часа хълцане. Един ден.....Отивам на джи-пи, а тя като и казах започна да се смее! След 5 мин вече не се смееше. Нямах сили от хълцане. Прати ме при еди-коя-си-лекарка, която каза - "Мумче, нямам зелен талон, сори!" Демек оправяй се. Отивам аз в Окръжна болница, разказвам аз, ония се смеят. След малко ме включват на системи с някакви упойващи и т.н. лекарства....и "О, чудо"! Спрях да хълцам. Прибирам се у нас, на 500 м от болницата, лягам си.....и след малко пак започнах да хълцам! Смешно, а? Да, ама не!
Върнах се пак при тях, и като ме видяха отново директно казаха - ще прилагаме тежката артилерия - инжекция Хлоразин. Вляха я със система. Малко след това започнах да чувствам лека топлина и сънливост. Естествено ме прибраха и дома и такова спане не сте виждали. Абсолютен рестарт на нервната система. Събидих се чисто нов....като лаптоп без операционна система.

п.п. пълната упойка изобщо не е ташак работа! Имах случай, в който 6 месеца след нея ми се виеше свят!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Павел Иванов »

Хълцах веднъж едно поне 40 часа без да спра . Кът при тебе всички доктори гледаха и вдигаха рамене . По неква си случайност си бях забравил цигарите в къщи докато си метках на Хераково за каракуда и ми се наложи да пробвам от на колегата .... спрях да хълцам !!! Така на около три - четири години с една марка и почвам да хълцам , сменям я и баш :D

Също не бих се дал на пълна упойка за некъф си мъдрец а поставянето на месна такава там си е по-болезнена от ваденето му , не че са ми вадили и един заб за 40 години освен млечните ама така си го представям де 8)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от Д-р Флекс »

@Докеpа


Колега, както сам си написал, пълната упойка изобщо не е ташак-pабота. Аз го знам на собствен...корем :wink: Нека му сложат местна упойка - на мен ми правиха такава екстракция, с усложнения както твоите, само с местна упойкар знам много добре за какво иде реч - тормоза за пациента е голям, верно, но го няма шанса да не се събудиш. А той не е малък, деба...
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от konsulov »

Докера, изпратил съм ти на л.с. един много добър хирург-стоматолог за Варна.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от joro_olyмпус »

Пълната упойка при вадене на мъдрец саде пълни джобовете на лъжливи дентисти. Това е в пълна сила вярно, ако случая наистина не изисква непременно такава. Възможно е хората да са прави. Препоръчвам независима експертиза - т.е. посещение и в друго зъбодерско заведение при ортодонт с цел припокриване на епикризите. Тогаз лъжата, ако има изобщо такава ще лъсне.

П.П. При съвременните пропофоли и т.н. медикаменти всички повръщаници и хълцания са отдавна останали в миналото. Единствено опасни са спиналните упойки и алергичните реакции. Впрочем Докер, във Варна всичко е опасно, при вас мрат кат мухи от сливици, раждания и прочие.
marliacha
Мнения: 433
Регистриран на: Сря Дек 22, 2010 14:47

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от marliacha »

joro_olyмпус написа:Пълната упойка при вадене на мъдрец саде пълни джобовете на лъжливи дентисти. Това е в пълна сила вярно, ако случая наистина не изисква непременно такава. Възможно е хората да са прави. Препоръчвам независима експертиза - т.е. посещение и в друго зъбодерско заведение при ортодонт с цел припокриване на епикризите. Тогаз лъжата, ако има изобщо такава ще лъсне.

.
Ааа, Жорка , не тъй , мога и наистина да лекувам ако съм в настроение :D
Много зависи от случая, ако екстракцията не предвижда да продължи дълго време, не е прекалено трудна, пациента е близък до нормалното, не е разлигавен, хистерик и пр.При всички случаи ако позволява случая локалното обезболяване е за предпочитане. Автора на темата ако желае подробности да пише на ЛС, състоянието на пациента, профил, заболявания и пр. Имам добър приятел зъболекар във Варна, те са тоест двама :wink: , не са хирурзи обаче, но могат да дадът оценка.
MULTIVERSE or MULTI VERSE

риболовен клуб „НЕ Госпожо ! „ или „ Н Е Г „
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от joro_olyмпус »

Това ти е първият градивен пост, с който аз няма как да не се съглася! Напълно си прав! Ама нещо ме загложди, то и аз не съм доктор - ама ти не беше ли офталмолог? Не, че има значение, диагнозата ти напълно точна.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от joro_olyмпус »

Превивах се през уикенда от гадна болка в зъб. Вчера ми го отвори моята стоматоложка и много остана озадачена, че не искам упойка. Днес вече ми измъкна нервите без нерви - кандисах на локална упойка. Дорде седях с тръбата на аспиратора в уста гледах и се чудих, това крехко същество, което познавах едно време как е развило масивен гъз, мустаци и в същото време ми шепне в ушето - Жорка, нали не те заболя много...... перверзия направо. :wink: :D
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Вадене на мъдрец с пълна упойка - мнения ?

Мнение от GREEN BUG »

joro_olyмпус написа:Това ти е първият градивен пост, с който аз няма как да не се съглася! Напълно си прав! Ама нещо ме загложди, то и аз не съм доктор - ама ти не беше ли офталмолог? Не, че има значение, диагнозата ти напълно точна.
Жоре,бръркаш двата щата Англия и Лапландия,ма за тоз късен час ти е простено.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”