За закрепването на объщача на бигела...

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

За закрепването на объщача на бигела...

Мнение от Мунчо »

Колеги, прави ми впечатление, че на два модела макари, които съм си харесал (Абу 501 Ф и ШЕкспир Катера) обръщача не е закрепен с винтче, което се навива в гнездо с резба в носача, както си е класическия вариант, а с некво щифтче минаващо през обръщача и носача и прихванато с пружинна шайбичка от другата страна на носача откъм шпулата. Този монтаж малко ме притеснява, защото е крайно опростен и съм го срещал при някои евтини модели (а освен това ми се вижда лимбизия), та се притеснявам в някой сюблимен момент да не каже "цък" и после да приказвам нецензурни приказки. Иначе и двете макари са ми симпатични и се каня да ги поръчам, още повече че за Катерата само хубави отзиви чувам, ама този монтаж много ме притеснява...
И още дали някой знае каква им е вътре механиката - червячен механизъм, осциларен, паразитно колело и т.н.?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Не само в тези двата, ами и в още доста други модели бигелът е закрепен по такъв начин. За две от моите макари съм сигурен, че са така, а пък не съм имал проблем с тях. Мисля, че няма от какво да се притесняваш.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Re: За закрепването на объщача на бигела...

Мнение от theater »

Мунчо написа:Колеги, прави ми впечатление, че на два модела макари, които съм си харесал (Абу 501 Ф и ШЕкспир Катера) обръщача не е закрепен с винтче, което се навива в гнездо с резба в носача, както си е класическия вариант, а с некво щифтче минаващо през обръщача и носача и прихванато с пружинна шайбичка от другата страна на носача откъм шпулата. Този монтаж малко ме притеснява, защото е крайно опростен и съм го срещал при някои евтини модели (а освен това ми се вижда лимбизия), та се притеснявам в някой сюблимен момент да не каже "цък" и после да приказвам нецензурни приказки. Иначе и двете макари са ми симпатични и се каня да ги поръчам, още повече че за Катерата само хубави отзиви чувам, ама този монтаж много ме притеснява...
И още дали някой знае каква им е вътре механиката - червячен механизъм, осциларен, паразитно колело и т.н.?
Ако не забравя утре ще си донеса схемата на катерата и ще я сканирам и ъплоад-на за да я видиш !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: За закрепването на объщача на бигела...

Мнение от Мунчо »

theater написа:Ако не забравя утре ще си донеса схемата на катерата и ще я сканирам и ъплоад-на за да я видиш !
Mersi много! Ще чакам с голям интерес!:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”