Балчик иили по - на север?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
humen
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 18:07

Балчик иили по - на север?

Мнение от humen »

Здравейте колеги от този район. За Великден се очертава да бъда в Балчик и ми се иска малко инфо за местата където може да се полови малко. Аз през лятото и есента бях там, познавам буните на Балчик и едно място под Двореца където ходих за илария и някой зарган.
Въпроси
1.Какво излиза или се очаква в това време?
2.Къде да отида?
3. Чух за някакво място към Тюленово ?
4. Има ли стръв в Балчик ( бяла мида или скариди)
Благодаря на всички предварително
gecata_M
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 15:17
Местоположение: Dobrich

Мнение от gecata_M »

Здравей колега от друг район.Под двореца излизат дребни попчета но ако отидеш маалко по-на север към Тюленово наистина е по-добре.Стръв има всякаква но ако си вземеш от Варна октопод още по добре.Весели празници и много риба.
............................................................................................
humen
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 18:07

благодаря

Мнение от humen »

Благодаря колега, как да се ориентирам към Тюленово и къде има подходящо място ( дащно ) :)
humen
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 18:07

Забравих?

Мнение от humen »

:( , колега, а от къде да взема октопод? От рибарски магазин или.....
gecata_M
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 15:17
Местоположение: Dobrich

Мнение от gecata_M »

Колега между Каварна иШабла има много хубави места,просто когато стигнеш там трябва да попиташ някой от местните зада те опътят по пътеките.А колкото до октопода има го на рибния пазар там има и ловно рибарски магазин ,говорим за Варна. :fish3:
............................................................................................
rikitikitavi
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 17:10

Мнение от rikitikitavi »

за в момента има попчета и калкан. като бонус може да очакваш морски език, илария и пеленгас.
за стръв е добре да имаш морски червей, трицона, граца, скариди, миди.....бял червей
наслука
humen
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 18:07

Благодаря на всички отзовали се

Мнение от humen »

Благодаря на всички отзовали се :)
Ще кажа после каква съм я свършил :)
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Браво Хумен. Добре си го измислил.
И аз бях тази събота и неделя на морето - Созопол. Попчета си излизат на воля. За всеки случай си носи бял червей, та ако не намериш друга стръв мятай на него. И на пристанището на Балчик не може да не излизат :wink:
humen
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 18:07

Резултати от риболова

Мнение от humen »

Привет отново и благодаря на всички за съветите и мненията. Благодаря и на Данчо от Балчик.
Та три дни си беше голям кеф със съпругата ми на Балчик ( и тъста ми на 70 години го зарибихме). Като цяло на трета буна на Балчик два дни риболов, прекрасно време, но не много попчета. Аз се поведох по - всички рибари, че там ловеха щото всички ги вардеха досами буната или пред дупките т.е. на максиум 5 метра. Имаше резултати и добри екземпляри.Стъв бяла мида, осолена мида и прясна цаца.
Да си кага най - хареса на цаца.
Третия ден ( понеделник ) си беше един ветрилник и реших да намеря малко повече завет. Отидох на пречиствателната станция и реших да замятаме със съпригата малко по навътре на едно голямо петно чисто от камъни и водорасли. Противно на логиката там се разбихме от вадене около 3 - 4 кг за 2 часа. На обед почивка и следобед пак там. Вятъра беше утихнал и с тъста направихме много динамично вадене и пълнене на кофичката. За мен си беше кеф макар, че са само попчета.
Дойде ми една идея за следващия път да я пробвам да направя захранка от кълцана риба и мида и в един чорап да я метна на това място! Споделете вие, ако не ви звучи глупаво?
Ще кача и някоя снимка но по - късно.
Благодаря
Чао
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”