Пъстърва на яз.Доспат ?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Saint P
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 23:47
Местоположение: SF
дал Браво: 3 пъти

Пъстърва на яз.Доспат ?

Мнение от Saint P »

Може ли да се лови пъстърва в момента(през забраната) на яз. Доспат. И ако не, ако знаете да кажете къде в този район може (говоря за т.нар. "пъстървови зони" които само съм ги чувал и не са ми много ясни има ли ги, къде са и какво представляват точно) :D

Питам, за да съм подготвен "хипически" и физически, тъй като сме си резервирали места там, сега за празниците, още преди да ни изненада така неприятно забраната тази година, а да си вися до този прекрасен язовир 4 дни и да не мятам пръчката си е чисто мъчение(още повече че вътре плуват рибки които са разрешени за риболов) :)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Пъстървова зона като понятие в БГ вече не съществува ! Можеш да си ловиш насекъде стига да - извършваш рибоуловното си дело само през викендите и официалните празници ! в кошчето ти ако има улов докат си рибоуловстваш то той на сека цена требва да бъде само и изключително пъстървов от различните под видове и законно определени норми :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Мнение от Denis »

Може да се лови по целия язовир, само трябва да е в събота и неделя или официални празници. Тоест сега тези почивни дни не би трябвало да е проблем. Но през седмицата определено ПРАВЯТ проблем тези от ИАРА ако те видят там :?
Аватар
narzan
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 17:01
Местоположение: София

Мнение от narzan »

Нещо не схващам,ами ако работя в събота и неделя,а в понеделник и сряда ми е почивен ден, това означава ли че да си "заравям въдиците"???кой ги пише тия закони,или това е по причина,че от ИАРА хората си почиват през почивните дни? :?
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Мнение от Denis »

Едно добро предположение за причината си направил, колега :lol:
Доста е изписано по темата в този форум... Доста хора са против това, но каквото и да си говорим, такъв е закона и който иска да го спазва трябва да се съобразява и с глупостите в него :?
jororib
Мнения: 277
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 14:28
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от jororib »

Язовира е разделен на две области откъм Доспат и от към Сърница.
Информацията ми е от миналата или по-миналата година .Ходихме един ликенд на Сърница трима бяхме. Бяхме с мухарка ладка въдици с монтирани воблери.
1 Дойде горския резултат 25 минути пререкания и си тръгна .
2 Дойде някакъв главен горски с един горски стражар и с тях 1 час скандали: Взимани билетите връща ни ги поне 5 пъти тръгва да ни пише акт, завира ни една заповет /в общи линии като сегашната/ и спори че язовира е забранен.ю
Набрахме ИАРА сифия викат няма проблем ловете,дадахме му телефона спори и с тях .
Накрая се уморихме и го питаме къде може да се лови,
Той отговори откъм Доспат.
Питам язовира е един ?
Той - РАзделен е на две нашта половина не може.
Мисли и накрая каза че от към Сърница била шаранова зона.
Резултат метнахме лодката на багажника и на Доспат- там никакви проблеми.
Който минава да знае, че пътя от Сърница до Доспат беше ама много много зле.
Март бях на Доспат и хората ми казаха че от Към Доспат през забраната няма проблем да се лови Съб, Неделя и през Празниците.
Надявам се информацията да е полезна.Поздрави.
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Мнение от Denis »

Тъй като го минавах пътя Доспат-Сърница преди 2 седмици, мога да потвърдя, че нищо не са оправяли и състоянието му е просто трагично ...
Saint P
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 23:47
Местоположение: SF
дал Браво: 3 пъти

Мнение от Saint P »

Много благодаря на всички отговорили! Утре заминавам и ще си мятам с чиста съвест, а дали ще хвана не е от чак толкова голямо значение :wink: Ние ще сме срещу Сърница, но в краен случай ако ни направят проблем ще отидем от към Доспат, въпреки че и на мен ми се губи смисъла от това делене на един и същ водоем на разрешени и забранени зони. А между другото, днес във в-к Стандарт имаше статия точно за Доспат и там пишеше, че може да се лови!
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Това деление на един язовир на забранени зони и на разрешени е същото като разделянето на заведенията на пушачи и непушачи или иначе казано-ВСЕ ЕДНО ДА РАЗДЕЛИШ ЕДИН БАСЕЙН НА ПИКАЕЩИ И НЕПИКАЕЩИ :D
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
k1
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 18:32

Мнение от k1 »

какъв ви е проблема да го оставите за 5 седмици язовира д апочине? големо важно.. доспатските пастърви. маломерки дето после половинаа умират от разпорени джуки, други прибрани че немали откачане. мен ако питат напълно да го забранят та поне да знам че има тамо у балкана еидн красив язовир с риба, па макак и забранен.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”