от къде рибата напада воблера?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор

От каде рибата напада воблера?

от към главата
10
14%
от към опашката
29
42%
отстани
30
43%
 
Общо гласове: 69

Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Pedro написа:...но захапе ли воблера, разбира че е гризнала дръвцето и веднага изплюва ТАКА ЧЕ ЗАСИЧАЙТЕ ВЕДНАГА.
ВУобще нема спор... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Pedro написа: ТАКА ЧЕ ЗАСИЧАЙТЕ ВЕДНАГА.
===============================================
Да бе и Аз права така - ама найчесто засичам водорасли :oops:
ПС. добре че съм със плетено 8)
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Васил написа:Да бе и Аз права така - ама найчесто засичам одорасли :oops:
Попитали поручик Ржевски - поручик, как можахте да изчукате всичките жени в селото??? - Ми, много просто, приближавам се до тях и ги питам възпитано, дали не биха искали секс със мен...Но, поручик, така може и да ви бият??? :roll: - Е, и това се случва, но по-често чукам... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Pedro написа: ТАКА ЧЕ ЗАСИЧАЙТЕ ВЕДНАГА.

Е тука вече не те разбрах. :lol: :lol: :lol: :fish7:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

странично

Мнение от bai ves »

щуката си пада по сигурния лов от засада, атака и тя е слузеста риба, която прави страшен демараж, тоест има време да скочи и превари жертвата,слузта и дава по добър старт от всяка друга българска риба. Руснаците са отчели скорост 36 км,ч ,за щука, а за костура едва 18 км.ч. Сега, гледам в анкетата, че превес имат тези, които смятат , че гони и хапе опашката но не винаги е така реално. Хапи както си иска, това е вярно , но убива в гърба тоест гръбнака, или главата!
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Re: странично

Мнение от lorda »

bai ves написа:...Хапе както си иска, това е вярно , но убива в гърба тоест гръбнака, или главата!
Наистина това е най-точното определение което съм виждал.

Това че щуката е бърза е ясно, но има друго.

Разчита повече на устата си и затова лапа къдет и падне.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

БАСИ!!! Нямаше ме известно време и прочетох много небивалици. Пак ви казвам, пък кой ще да вярва - болните и по-големи риби винаги ги напада през средата. После, след атаката спира, обръща я и я поглъща Откъм Главата!!! Затова при лов на тапа задължително се пуши или чака една цигара време - за да я погълне, преди засичането. При спининг и Драшкович, засичането е моментално. Там не е важно как е нападнала, а да я извадим на брега. Тук повече няма да пиша. Казах, каквото имах да казвам.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

шега

Мнение от bai ves »

БАСИ , Жоре , нали за това точно говорим и аз спирам да пиша, а днес една беше лапнала цялата жертва- DAM - тракаща с падането я взе навътре на около 50 м от брега цяла целеничка цигарки пък сръчно пуша и не изчаквам че тапи нямам , шега
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

На този въпрос едвали може да се отговори еднозначно.Има значение вида и размера на хищника,вида на водоема-течаща или стояща вода,големината,проводката и играта на воблера.Абе става много сложно.Почти всички кефали които съм хванал на малки воблери са закачени основно на задната тройка.Много често съм наблюдавал и атаките на кефала-атакува най често с догонване на плячката и поглъщане отзад.При риболов на распер с продълговати воблери повечето риби са закачени основно за предната тройка и задна тройка която се закача впоследствие около главата и хрилете.Единствено когато расперите атакуват на къса дистанция вече излизащия воблер са закачени за задната тройка.
Щуките се закачат за тройките къде ли не.Това ме навява на мисълта,че атакуват плячката не с цел директно поглъщане а нараняване задържане и след това поглъщане.Напада по най късия път до плячката и захапва там където може а не където ние си мислим че и се иска.
Големите риби от всички видове обаче атакуват с цел директно поглъщане без значение дали отпред,странично или отзад.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Мнение от pi4a94 »

миналата събота ходих на пънча и кефалите (малки бяха) кълвяха ожесточено :shock:
бях сложил един ъгли 4 см плуващ и като ги вадех едни се бяха закачили на задната а други на тая на корема или и на двете :shock:
май тия на задната 3ка бяха повече.аз водя воблера с спирания и така ми удари тъкмо бях спрял да върта и оппаа... повечето гонят отзад затова се закачат на задната 3ка.
един въпрос:вярно ли е като се лови на блесна,воблер...и т.н.ако се закача за хрилете рибата не атакува а се назландисва и я закачаме?? :?:
нека другите да кажат дали съм прав :wink:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

ннн

Мнение от bai ves »

Ми, ни знаем, трябва да ги питаш :wink:
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Мнение от pi4a94 »

мерси за инфото колеги
сега и аз почнах даги разбирам :D
бяха закачили на задната а други на тая на корема или и на двете
:wink:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 249 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

pi4a94 написа: един въпрос:вярно ли е като се лови на блесна,воблер...и т.н.ако се закача за хрилете рибата не атакува а се назландисва и я закачаме?? :?:
нека другите да кажат дали съм прав :wink:
Пич,не мога да ти отговоря на въпроса,и едва ли някой може,но въросите са страшно забавни! :D :wink: Не съм казал глупави...! :P
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Мнение от pi4a94 »

просто питам :( щото са ми казавали така :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Хищникът,винаги атакува от долу и,когато наближи воблера може да се закачи на всяка тройка,просто зависи от обстоятелствата! :wink: Изключение правят воблерите от типа-Ратлин,които се водят по дъното и минават близо до хищника!Няма хищник,който да атакува от пред воблера! :roll: Ако имаше такива атаки,то производителите щяха да измислят начин да сложат кука и на лопатката! :D Звучи абсурдно,нали? :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”