Препоръка за спининг пръчка

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
noriaga
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:20

Препоръка за спининг пръчка

Мнение от noriaga »

Колеги решил съм да си взимам спининг пръчка за малко по-тежък спининг. Насочил съм се към St. Croix - 2,93 MH 10-28 мисля и е акцията.
И все пак според вас има ли друга подобна с тези качества и характеристики в ценовия клас до 400лв ? Все пак не бързам и мога да поразгледам и други. А ако предложите и нещо по евтинко с хубав строй и акция, което да си заслужава парите няма да ви се разсърдя :D
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

Shimano SpeedMaster 3mh 50-100gr. около 360лв.!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
noriaga
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:20

Мнение от noriaga »

Godfather написа:Shimano SpeedMaster 3mh 50-100gr. около 360лв.!!!
WOW мерси колега ама не чак толкова тежък спиниг ще правя :) Това 50-100 акция ми звучи като дънна пръчка. Ще мятам примамки до 30гр. Клатушки, кастмастери, някой друг по едър воблер. Пробвах на Кроа - 2,74 M 10-21 акция и ми хареса... но искам да е една идейка по стегнатка
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

Твоя воля, но нека да видим и другите колеги какво ще ти препоръчат???
За Шиманото мятка без проблем примамки от 14-15гр.(Хорнети на Салмо) нагоре,(Ъгли, Сторм, Рапала, клатушки, туистери) пробвал съм с такава пръчка на колеги при риболова на сом по р.Марица.
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Колега здравей! И аз имах същата дилема като тебе. Явно не си видял темата ми малко по-долу от твоя пост :wink: . Можеш да погледнеш и на Leo питането в подфорум въдици. Има интересни неща..
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от valeri hinkov »

noriaga написа:Пробвах на Кроа - 2,74 M 10-21 акция и ми хареса... но искам да е една идейка по стегнатка
Еми взе ми си тогава същата до 28 грама.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Здравей..

Ако си я пропуснал,то зачети тази тема:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... sc&start=0

Мисля,че все би могъл да намериш нещо полезно от казаното за себе си..

По отношение на цитираният модел на Major Craft..Въдицата е ,,бърза,, отвсякъде,лека е,грифа й е неопрен,цената около 240 лв... Ако имаш път към Варна или Силистра ,би могъл да я опиташ в ръка..

Нека добавя и малко ОФФ.. Прави ми впечатление,че много хора не умеят обективно да оценяват строя на въдиците.. Вярно,че от ,,бърз,, до ,,бърз,, е възможно да има някаква разлика,но тя би трябвало да е минимална.. Затова е добре първо да сме наясно какво точно ние разбираме и очакваме като подходящ строй за нас-за нашият стил на риболов и използвани примамки ,и после да правим сравнение между строевете на различни модели,още повече такива,които не сме опитвали поне в ръка.

Поздрави !
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Димитър Тодоров написа:
Нека добавя и малко ОФФ.. Прави ми впечатление,че много хора не умеят обективно да оценяват строя на въдиците.. Вярно,че от ,,бърз,, до ,,бърз,, е възможно да има някаква разлика,но тя би трябвало да е минимална.. Затова е добре първо да сме наясно какво точно ние разбираме и очакваме като подходящ строй за нас-за нашият стил на риболов и използвани примамки ,и после да правим сравнение между строевете на различни модели,още повече такива,които не сме опитвали поне в ръка.

Поздрави !
Колега Митко,от 2 дена ги има мейджърите при Сунай във всички ценови диапазони,250-до 550 лв,бяха тръскани от цялото спинингово братство в Русе,което се събра за 15 мин. след новината ,с макара ,без макара и т.н.бяха обсъдени водачите,макародържача,строя,акцията и извода беше......бе най добре сестрата да ти каже.....че аз не съм капацитет :)
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Ще допълня Митко с впечатлението си от думи на колеги, търсещи "бърз, много бърз строй" и налитат на арматура с тест 50-100, която като друснат ги кефи, че не се гъне ама хич.
За сведение, аз примерно имам 3 бр. 4 либрови шаранджийки на 3.90 м, които са абсолютно стегнати и мятат на 100 м 150 грамови тежести, но са си "ПАРАБОЛИК НАТЮРЕЛ" :mrgreen:
Тоест, нека не бъркаме строя с теста на изхвърляне. 15-40 може да изглежда много твърда и стегната с леки примамки, но да не е "бърза" и при замятане или водене на примамки близо до горната граница на теста да се гъне къмто дръжката.
Сега искам да споделя впечатлението си от 4 пръчки на Major Craft, които пристигнаха тази седмица в Русе и имахме възможност с колегите, Green Bug, Shaman, Bad Boy и Marcony_RS да подрусаме.
Моделите бяха от серията SeaBass - една Salthya 10-30, Triple Cross на 10-30 и 15-42 и една Crostage 10-30, всички с дължина 2.93.
Общото впечатление беше, че очакванията бяха по големи. Пръчките са маркирани с акция "Regular", което преценявам по-скоро като параболик. Добре изработени, но не ни допаднаха. В магазина имаше и подобна St.Croix 10-28 /тегло 160 гр/, която очевидно ги превъзхождаше.
Изненадващо на мен лично ми залепна Triple Cross на 15-42 /тегло 210 гр./, но още имам вътрешно колебание. :roll:

п.п. Колкото и невероятно да прозвучи, но дръжките на всички Крафт бяха по-къси от тази на Кроа - забелязано от присъстващите.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Този модел на Крафт ,който има Дидко и аз опитах е ,,Crostage,, с тест 15-40 и дължина 2,93м. Да,наистина е ,,бърза,,..Не бих използвал думата ,,твърде,, ,защото знам,че човек свиква с доста неща..Веско например ,лови с модел на Мавър,който също е доста ,,бърз,, ,докато моят фаворит ,,Ексклуспин,, е ,,средно-бърз,, по моята класификация..Има и доста голяма доза ,,лично усещане,,
и навици в предпочитанията ни относно строевете на въдиците..Това не подлежи на оценка,а по-скоро на споделяне..

Колегата Нориага не е обозначил много параметри на търсенето си и затова по-нататъшно умуване от моя страна ,считам за безполезно за момента..

Поздрави!

п.с.Извинявам се..Сега виждам,че е посочил най-често използвани примамки..
По отношение на тях,аз не бих си купил модела на Крафт,за който говоря.
Той подхожда в голяма степен повече ,,под джиг,, и значително по-малко за изброените примамки.

п.п.с.Понеже съм претенциозна твар и все намирам в някоя въдица недостатъци,съм решил въпроса като си купувам много и различни такива.. :)
В момента,мисля,съм ги докарал до 8 работни и 1 ,,перспективна,,.. :roll: :)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Твърдите пръчки са аристократични и подлежат на много дресура в задвъдичното устройство. :wink:
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от didaka »

Здравейте! Няма да оставя моето магаренце в калта - Major Craft Crostage 2,93 , 15-42 гр. Цяло лято го експлоатирам и мнението ми е , че е доста стегната въдица, добре си "работи" въдицата в доста широк спектър от примамки. Очарован съм от нея, отличен избор за парите си.
Поздрави!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

bai ves написа:Твърдите пръчки са аристократични и подлежат на много дресура в задвъдичното устройство. :wink:
Звяр!! :D Нима мога да не харесам подобна мисъл.. :lol: :wink:

Обичам да работя с различни въдици..Това ме прави гъвкав и отворен към непознатото.. :roll:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Дидак, не съм пипал Crostage на 15-42, но имайки предвид, че на 10-30 беше два пъти по твърда от Triple Cross на 15-42, си представям за какво става въпрос. Иначе е с Fuji SIC new concept водачи и макародържач, добра изработка. Все пак Трипълкроса на 15-42 е далеч по-добър. По-дъбър дори от по-скъпия Салтия. :idea:
Сега обаче ще се изцепя в полза на Шимано, ама няма да ми се обиждат някои хора. За мен Major Craft като качество отстъпва на Шимано. Спийд Мастера 10-30 ги слага в малкия си джоб всичките Крафтове които друсах завчера.
Според мен други са истинските японски пръчки.
Мерак ми е да пипна Дайко, Тенрю, Мегабас...

п.п. Веско, бих перефразирал мисълта ти така:
"Обичам твърдите пръчки да са аристократични - с тях задвъдичното устройство подлежи на дресура"
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Владимир
Мнения: 10396
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Препоръка за спининг пръчка

Мнение от Владимир »

noriaga написа:Колеги решил съм да си взимам спининг пръчка за малко по-тежък спининг. Насочил съм се към St. Croix - 2,93 MH 10-28 мисля и е акцията.
И все пак според вас има ли друга подобна с тези качества и характеристики в ценовия клас до 400лв ? Все пак не бързам и мога да поразгледам и други. А ако предложите и нещо по евтинко с хубав строй и акция, което да си заслужава парите няма да ви се разсърдя :D
Вземай,казвам го от опит :wink: :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”