Надуваема лодка

Минава, големият кораб минава ...
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Надуваема лодка

Мнение от iturtev »

Колеги,
От известно време обмислям варианта да си взема една надуваема лодка, която да ползвам за захранка и за вкарване на въдиците. Поразгледах по магазините, почетох из форумите и ето какво изпъкна:
http://shop.fishing-mania.com/viewboating_3.php?id=7507 и http://www.balkanboats.com/productdetai ... =20&id=121. Та върпосът ми е коя е по-добра и едно много важно нещо (това, което ме е спирало досега и подозирам, че ще продължи да ме спира) - какви са размерите в сгънато състояние, защото карам седан и както се сещате мястото е силно ограчено. Имам планове за по-голяма кола, но за момента разполагам само с това.
uldo
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:23

Мнение от uldo »

Моето скромно мнение е да заложиш на втория вариант,определено е доста по здрава.Севилора съм го ползвал и изобщо не е добър вариант.А иначе в сгънато състояние едва ли ще има голяма разлика едната от другата.
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

За сгънато състояние ме интересуват приблизителни размера, а не разликата между двата модела. За да мога да преценя дали ще я събера в колата с жената и малко багаж :)
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

С тези наистина тябва да се внимава,инъче са доста леки и малко място заемат
http://www.toytownbg.com/?toy=10.2.82.0.0.0.591

http://www.bgbazar.com/cat.php?cid=139
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

iturtev написа:За сгънато състояние ме интересуват приблизителни размера, а не разликата между двата модела. За да мога да преценя дали ще я събера в колата с жената и малко багаж :)
вземи си истинска надуваема лодка с транец за мотор и стабилни гребла - събира се на задната седалка дори в опел корса... а и ще имаш извинение, че не взимаш жената с теб :wink:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

От тези двете лодки втората е по-добра със сигурност!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

Tedo написа:
iturtev написа:За сгънато състояние ме интересуват приблизителни размера, а не разликата между двата модела. За да мога да преценя дали ще я събера в колата с жената и малко багаж :)
вземи си истинска надуваема лодка с транец за мотор и стабилни гребла - събира се на задната седалка дори в опел корса... а и ще имаш извинение, че не взимаш жената с теб :wink:
Колега, какво имаш предвид под истинска? Би ли ми дал някой линк или модел.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

iturtev написа: Колега, какво имаш предвид под истинска? Би ли ми дал някой линк или модел.
Това например е истинска: http://www.plodex.eu/pm_330ah.html

А това e разумен компромис: http://www.plodex.eu/pm_285ib.html
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Подкрепям разумният компромис за евтина лодка.Тъкмо щях да показвам това и аз :)
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

Благодаря за помощта, колеги. Истинската лодка определено не ми е по джоба, поне засега, но ще помисля за компромисния вариант. Вече имам представа горе-долу за какво става въпрос.
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Tedo написа:...вземи си истинска надуваема лодка с транец за мотор и стабилни гребла - събира се на задната седалка дори в опел корса... а и ще имаш извинение, че не взимаш жената с теб :wink:
Послушай Тедо, вземи си истинска лодка :idea: . Така ще можеш да разпъваш на 700 метра.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Двигател ще се ползва ли на лодката?
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

Предвид бюджета лодкта ще е само с гребла като начало, а за двигател ще мисля в бъдеще време.
yavor9999
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 17:27
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от yavor9999 »

Колега и аз така подходих, когато си взех първата лодка гледах да е по-икономичен вариант и после съжелявах за избора си. Тези лодки които не са от хипалон или анологичен материал се износват за два-три сезона при интензивен риболов / 10-15 пъти и нагоре на сезон /. Моята има вече поне 6 лепенки за три сезонз въпреки че я пазя много. Също така почва да издиша леко на места където е многократно сгъвана, просто материала се "умаря". Щом си тръгнал да купуваш лодка по-добре събери пари и със сигурност си вземи такава с транец и надуваем кил, за да може да сложиш нормален мотор. Малкия мотор 2,5 PS ще искаш да го смениш много бързо и няма да можеш поради много причини като, обръщане на лодката например. Лодките тип "дюшек" имат ужасна плаваемост и се държат много зле при вятър и дори леката вълна е проблем, като имам предвид, че и ти като мен ще гребеш първоначално.
Електическия мотор е евтин, но сложи към цената тягов акумулатор и добро зарядно, като прибавиш и малката скорост...
Не влизай в моя отбор където имаме евтини лодки, после купуваме по-скъпи и не можем по обективни причини да продадем старата лодка.
Във форума има много полезни теми, които е добре да се прегледат и засягат плаваемоста на гумените лодки, както и теми сврзани със смяна на двигатели за повече конски сили. Нищо, че първоначално само ще разпъваш и захранваш. Кой знае после какво ще ти дойде на ума. Само ще загатна, че има язовири с по-тихи и труднодостъпни от брега места, където се ходи с лодка и палатка и после кеф.....
Риболова с лодка е голям филм в който като влезеш няма начин да не ти хареса и няма отърване. За сравнение сега имам моторница 5.30м. и 135PS мотор и мисля за нещо още по-сериозно, а започнах с лодка за 300лв.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Подкрепям колегата в казаното по-горе. Ако все пак поради някакви причини се спреш на бюджетния вариант, по-добре си вземи лодка Промарин вместо Интекс. Носи по-голям двигател и има кил. Имам Интекс и не мога да кажа, че това е лодка кой знае колко по-различна от плажната. Няма кил и се мята като налъм из водата, а дори и с 2.5 коня се огъва поради некадърната си транцева дъска или по-скоро закрепването и.
Макс. скорост на Интекс-а е 11 км/ч с 2.5 к.с. двигател, а в клиповете на Плодекс има един Промарин, който се движи доста по-бързичко поне на око...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”