Замислям се за болонезе

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
marto 85
Мнения: 183
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 19:06
Местоположение: Плевен,р.Искър

Замислям се за болонезе

Мнение от marto 85 »

Здравейте, колеги риболовци.
Едни мисли ме мъчат и се надявам да ме посъветвате.
До момента возя плувката по долното течение на р.Искър с един доста корав телемач с дължина 4м. и акция "up to 60гр".
Немога да се оплача от него, но и често ми се налага да изтичам в средата на реката, а това се оказва една доста прилична дистанция.
Дори и с тази дължина от 4м., пръчката ми върши работа, рядко дълбочината надминава 3м., що годе успявам да контролирам корема на влакното, но да задържам в повечето случаи се получава за кратко и непълноцено. Но и не винаги рибата иска да се задържа.
Изчетох доста от темите за бонезе, но ненамирам отговор за себе си.
Най-честия ми улов е кефал, морунаж и каракуда/таранка/.
Рядко шаран и още по-рядко мряна. Скобар изобщо не съм хващал.
Все още се колебая дали да се заимам с едно боло...

Да се ориентирам ли към една такава пръчка с дължина 6м.?
С каква акция да бъде, като за река Искър в долното течение? Ще използвам плувки тип буре от 2 до 5-6гр., най-големите, очаквани риби едва ли ще превишават тегло 2кг., не е изключено и 3кг.
Може да ми препоръчате конкретни модели с нужната акция, за условията в които ще ловя.
Не искам също да е като желе лигава, или пък да и виси върха в разпънато състояние.
Цената която съм си определил е до 200-250лв., в случай че надолу няма какво да ми препоръчате.
Готов съм да си купя и нещо от сорта на New hunter-a стига да ми върши работа.
Да ви кажа, тук в Плевен немога да пипна много болонези наживо.
Видях че има на Тика само Wonder, Ares; Globe-new hunter, Focus red bolo, Tubertini-незная модела какъв беше. Та и това също е проблем.
Благодаря на отзовалите се! :D
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

ето това е въдицата
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7099
естествено на 6 метра
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

Пръчката, която колегата предлага е страшна, но идва малко над парите, който си определил. Tica Wonder на 6 метра влиза в определения бюджет. Специално за wonder-а е изписано много и определно няма да сгрешиш ако си я вземеш. Единственият недостатък е че е малко по-тежка от другите, но за това пък е много здрава. Ако решиш да вземеш боло на 5 метра вече имаш доста повече избор за тези пари. Аз лично имам болонези и 5 и 6 метра, но ползвам предимно петицата за Струма и Искъра.
Успех в избора
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Колега, твоята пръчка е Tica Technium, 6 m. Няма да сгрешиш :) Повярвай ми !!!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
marto 85
Мнения: 183
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 19:06
Местоположение: Плевен,р.Искър

Мнение от marto 85 »

Дали е възможно и на мен 5-ца да ми върши добре работа?
Wonder-а е доста коментиран, предполагам е доста по мощен от всички други Тики. Но дали няма да ми дойде прекалено хард?
Technium тук в онлайн магазина не го видях. С какви показатели е?
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Мнение от vlado-ma4a »

6-цата Техниум имам и съм доволен. изпъната е не е лигава. Акция 5-20 гр. Най малката по грамаж плувка която мисля че е на границата да се замята е 1.5 гр Пръчката е лека и е може би нещо средно между здравите уондъри и някои от лигавите модели на тика. Смятам че е екстра пръчка.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

Ето Technium-а в сайта на вносителя http://www.fishermanbg.com/articledetai ... icleID=234
A колкото до дължината - на мен 5-цата ми върши перфектна работа за скобари и мрени, но може би 6м е по-добрият варинат.
Аватар
ma3xa1993
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 1:03
Местоположение: Sofia

Мнение от ma3xa1993 »

Focus-Gelato Bolo-около 130 лева е но за цената си е перфектно...Леко е,добър строй и се држи перфектно при ваднене на едри риби....

А ако си взимаш Тика Уондър,по добре се ориентрай към шаранджийските тоящки :lol: :lol: :lol: Тика техниум също е много добър вариант от този ценови клас
Team DAIWA and MAVER is the best of world...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”