СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Мнение от macaka »

Охооо, с по тъничко конецче и под тритях метра.
Аватар
petukingdom
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:23
Местоположение: Herne Bay UK скоро и на ТИЧА

Мнение от petukingdom »

Emo-83 написа:Аз пък как си карам колата и скивах едно бездомно куче....некъв миндил беше.Хвърлих му камик и глей кво пусна квичейки.....некви 6см. двуделки.Пише,че газят до 2м.,но с тая голяма лопатка съм сигурен за тритяхто метра. :roll: :oops: :lol:
Изображение
Тез не са ли R2S?Залагам на мат грийн тигъра.И куките им са добри
http://m.youtube.com/user/petukingdom" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

Тия са в кутията от много време,и Салмото на Бейс също,ама не съм ги разкарвал на конец изобщо,особено тия двуделните,само ги возя в кутийтеИзображениеИзображениеИзображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

LVitchev написа:Тия са в кутията от много време,и Салмото на Бейс също,ама не съм ги разкарвал на конец изобщо,особено тия двуделните,само ги возя в кутийтеИзображениеИзображениеИзображение
Опа,тука имаме колекционер. :lol: :lol:
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Мнение от macaka »

Крайно време е Любо , особено единият е трепач.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

тони котев написа:
LVitchev написа:Тия са в кутията от много време,и Салмото на Бейс също,ама не съм ги разкарвал на конец изобщо,особено тия двуделните,само ги возя в кутийтеИзображениеИзображениеИзображение
Опа,тука имаме колекционер. :lol: :lol:
Ъхъ,имам Три чанти Плано и около шест кутий дюкме до горе с воблери,ама чак колекционер,не съмИзображениеПросто ги купувам за проба но не се знае,кога ще ги пробвам всичките ИзображениеИзображение Изображение Павел Иванов е по колекционирането,аз съм по разхождането им с кутийте - Опознай Родината за да я обикнеш ИзображениеИзображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от fn1p »

LVitchev написа: Ъхъ,имам Три чанти Плано и около шест кутий дюкме до горе с воблери..........
:shock: :shock: :shock: :shock: бат Любо ти май доста сериозно си пазаруваш ,аз ако ви кажа,че имам общо около 17 воблера :oops: :D
Ама ,те ми стигат така или иначе няма как да ги хвърлям всички .
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

max написа:примамката е основно за тролинг, в нея се поставя таблетка която се разтваря при досег с вода и може да се заненя до безкрай. в момента не се продава, предстои пускането и на пазара
Същият ефект се получава , ако си потопите преди това примамката в олио от черен дроб на треска или друга риба . Миаля че някой го беше споменал по горе , но този метод е ефективен само за лято и есен !
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

50cent написа:
max написа:примамката е основно за тролинг, в нея се поставя таблетка която се разтваря при досег с вода и може да се заненя до безкрай. в момента не се продава, предстои пускането и на пазара
Същият ефект се получава , ако си потопите преди това примамката в олио от черен дроб на треска или друга риба . Миаля че някой го беше споменал по горе , но този метод е ефективен само за лято и есен !
Не се ли отмива бързо това масло,няма как да се задържи на тия пластмасови воблери,дето почнаха да ги правят Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

LVitchev написа:
тони котев написа:
LVitchev написа:Тия са в кутията от много време,и Салмото на Бейс също,ама не съм ги разкарвал на конец изобщо,особено тия двуделните,само ги возя в кутийтеИзображениеИзображениеИзображение
Опа,тука имаме колекционер. :lol: :lol:
Ъхъ,имам Три чанти Плано и около шест кутий дюкме до горе с воблери,ама чак колекционер,не съмИзображениеПросто ги купувам за проба но не се знае,кога ще ги пробвам всичките ИзображениеИзображение Изображение Павел Иванов е по колекционирането,аз съм по разхождането им с кутийте - Опознай Родината за да я обикнеш ИзображениеИзображение
:lol: :lol: :lol: По добре в чантата , отколкото в магазина. :lol:
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

fn1p написа:
LVitchev написа: Ъхъ,имам Три чанти Плано и около шест кутий дюкме до горе с воблери..........
:shock: :shock: :shock: :shock: бат Любо ти май доста сериозно си пазаруваш ,аз ако ви кажа,че имам общо около 17 воблера :oops: :D
Ама ,те ми стигат така или иначе няма как да ги хвърлям всички .
Пич,преди нброй години когато за пръв път отидох на Ивайловград ,бях с 14 воблера и за 6 дена имах извадени около 50 мерни бели риби,пропуските не се броят.Обаче тогава се разминавах с 2(две)лодки през цялото време.Сега верно не е така ,но ако държиш проверени воблери в чантата,нищо,че са малко ,със сигурност ще хванеш мн.повече риба от повечето лодководители,така ги наричам аз туристите.Прави си кефа и като видиш някой работещ воблер,бутай го чантата.Успех :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

yankosan написа:
http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... c_id=46646

Емо тези ъглита ги намерих залежала стока в един магазин до нас.Има и друга разцветка мисля бяха по 12лв.Ако искаш мога да взема и да ти ги дам на збора.
Този пост не го бях скивал....вземи ми брат ми един брой за адет....имам Ъглита доста и ги харесвам,като воблери. :wink:
Цената му не е мн.добра......но тоя не съм го виждал.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

тони котев написа:Сега верно не е така ,но ако държиш проверени воблери в чантата,нищо,че са малко ,със сигурност ще хванеш мн.повече риба от повечето лодководители,така ги наричам аз туристите.Прави си кефа и като видиш някой работещ воблер,бутай го чантата.Успех :lol:
Колега,колко воблери е нормално да имаш според теб във днешно време :!: :?: Въпроса ми е зададен сериозно. :wink:
Според мен на всеки язовир вървят различни модели.Насочил съм се към плитките воблери до 5м.Но ако отида на Цонево трябва да мисля основно за дълбоки такива.
Наистина е ценно да имаш приятел разбиращ от тролинг.Избягваш грешните модели и разцветки.Все пак съм тръгнал на война и макар новобранец,не ми се ходи без пушка.
Ако при кльонка се правя на отворен,тука само питам........но то мое ли да вярваш на всеки с неговите истини и воблери. :wink:
Кажи ми как да постъпя,като синия Шадрап на Кроки го нямам.Но имам костура,естествения цват и оранжевия.Еееееееееее те точно така воблерите стават 3 куфара. :evil: :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

Emo-83 написа:
тони котев написа:Сега верно не е така ,но ако държиш проверени воблери в чантата,нищо,че са малко ,със сигурност ще хванеш мн.повече риба от повечето лодководители,така ги наричам аз туристите.Прави си кефа и като видиш някой работещ воблер,бутай го чантата.Успех :lol:
Колега,колко воблери е нормално да имаш според теб във днешно време :!: :?: Въпроса ми е зададен сериозно. :wink:
Според мен на всеки язовир вървят различни модели.Насочил съм се към плитките воблери до 5м.Но ако отида на Цонево трябва да мисля основно за дълбоки такива.
Наистина е ценно да имаш приятел разбиращ от тролинг.Избягваш грешните модели и разцветки.Все пак съм тръгнал на война и макар новобранец,не ми се ходи без пушка.
Ако при кльонка се правя на отворен,тука само питам........но то мое ли да вярваш на всеки с неговите истини и воблери. :wink:
Кажи ми как да постъпя,като синия Шадрап на Кроки го нямам.Но имам костура,естествения цват и оранжевия.Еееееееееее те точно така воблерите стават 3 куфара. :evil: :idea: :arrow:
Купувай,Емо нека има,докато ти се дават и пари.
А като видиш че нема да имаш време да ги пробаш всичките,за какво са приятелите,да помагат,всека седмица се ангажирам да тествам по 10 тина от най новите ти(може и йозуритата,нищо че са евтини). :D :D
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Мнение от beis »

Те една част от снаражението с което сьм се подготвил.
Шад рап 7ци.Сигурен сьм че доста от колеги са наблягали на този модел и са имали успехи.Мисля че затова е този форум да споделяме,всеки да научи по нещо от всеки.Едни разбират от едно други от друго.В този ред на мисли,бих се радвал ако някои колеги споделят собственият си опит в тьрсенето на сома.Аз като спинингист сьм сигурен че и тук максимата е една и сьща,определени воблери на даден язовир са по успешни от други.Би било интересно на всички да научим кои воблери са успешни на някои язовири.Не искам някои колеги да остават с погрешно впечатление и да си кажат тоя иска всичко на готово. :lol: Винаги това което го научавам го споделям и с други.Не чакам на готово а винаги експериментирам,но би било интересно на всички да научим малко повече за нашите примамки. :)
Изображение

Изображение

Изображение
Ето и едно подарьче което получих от колегата Узуна.
Лимитирана серия на шад рап 7ца,с фосфорисираща боя която
свети в тьмното.
Изображение

Изображение

Изображение
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”