Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Булстарите »

Тази информация ми я дадоха от Lowrance, лично не съм ги замервал да видя колко харчат
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Marco Polo »

С едно акумулаторче от нормалните, 7 A/h, изкарах около 10-15 часа. Не съм стоял повече, за да знам дали и трети ден ще работи със същия акумулатор. Уви, няма мерене на волтажа, за да се ориентирам, но в къщи даде 11.9 без натоварване, а акумулатора ми е на бая години и километри. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Marco Polo »

Такааа... Чудя се откъде да почна.. Че отговори нямам, само въпроси.. Надявам се всеки, който има представа за какво иде реч, да се включи тук с някакви идеи!
Та три дни се мотах на вода - Крапец, Сопот, Стамболийски.. Риба не видях или поне така си мисля. ТУК има доста снимки, които съм правил тези дни и бих искал да поумуваме заедно върху тях..

На първо питане - единствената настройка, която излиза директно в менюто, е "чуствителност на повърхността", която идея нямам какво променя и как се отразява това на картината..

Разгледайте снимките и ако има идеи - ще се радвам да ги чуя! Предполагам и не само аз.
А който иска - да взима снимка и да казва нещо конкретно.

Термоклин, риби...?
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Булстарите »

Marco Polo© написа:Уви, няма мерене на волтажа, за да се ориентирам, но в къщи даде 11.9 без натоварване, а акумулатора ми е на бая години и километри. ;)

В режим Сонар натисни Menu Претрупани данни (overlay)->Настройки->Menu->Добави...->Данни на сензора->Волтаж

И ще ти ги искара.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от svetoslav7704 »

Колега, на повечето снимки наистина риби не се виждат, или ако ги има са малки.Това може да се дължи на факта, че рибите в момента са на плитко, а там се плашат по лесно.Освен това на плиткото виждаш много по малък периметър.Всички снимки ли са правени при запален двигател?
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от svetoslav7704 »

Относно настройката (Яснота на повърхноста) имаш Нисък, Среден, Висок и изключен.Като го оставиш на среден, повърхноста с относително еднаква температура започва да контрастира на фона на останалата част от водата.Поставял съм го и на висок, но ми пречи вече да виждам ясно рибата .
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от boababa »

Светльо,ако не виждаш рибите достатъчно добре,причината е в изборът на сонар! :wink: Това е сонар за дънно-сканиране=даун-скан-имаджинг и работи на високи честоти 455Кхц./800Кхц.!За детайлно показване на рибите се използва единственно 200Кхц.,като в сладки води му помага 83Кхц. за по-голям ъгъл и дълбочина на виждане,а в солени-морски-океански му помага 50Кхц. заради неговата пробивност в дълбочина!Пробивност,означава минимален шум от странични фактори,които не са риби! :idea:
Direktora
Мнения: 138
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 19:24
Местоположение: BG- Sofia тел .0888-555-105

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Direktora »

boababa написа:Светльо,ако не виждаш рибите достатъчно добре,причината е в изборът на сонар! :wink: Това е сонар за дънно-сканиране=даун-скан-имаджинг и работи на високи честоти 455Кхц./800Кхц.!За детайлно показване на рибите се използва единственно 200Кхц.,като в сладки води му помага 83Кхц. за по-голям ъгъл и дълбочина на виждане,а в солени-морски-океански му помага 50Кхц. заради неговата пробивност в дълбочина!Пробивност,означава минимален шум от странични фактори,които не са риби! :idea:

Точно така, много добре си го обяснил :!: Даун скан си е даунскан и нищо повече :shock: Фисшфаиндер е съвсем друго нещо , посказват го и самите имена :wink: Едното във превод на бг - ТЪРСИ РИБА а другото се превежда - СКАНИРА ДЪНОТО Тоест те са различни машинки :D Всеки може да си го преведе , ма никои неще да погледне дребните детаили , предпочита да чете и попива само това дето му се изка или харесва - но пропуска важните неща, а те са написани на кутията на играчката -която струва 1000 или повече лева :shock: Всеки да си прави сметка какво ще му е от полза...
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Шморхи »

Приятели, захванах се за думите ви и си направих една малка сверка.
Резултата е:
Lowrance® Elite-5x DSI Color Fishfinder
Ето и линка:
http://www.basspro.com/Lowrance-Elite5x" target="window.open(this.href);return false; ... 9/-1753761
Трака(следата):
Category >>> Boating : Marine Electronics : Fish Finders & Navigation
Та на въпроса, Баспро го предлагат като фишфайндър. Ако те лъжат...значи дрънкам глупости, но мисля, че не е така....
Вие искате да изкарате ДСИ технологията като...металотърсача едва ли не. Да видя дали няма коли, автобуси и трупове по дъното, но не и да търся риби.
Мисля, че Лоран или Хъминбърд са имали друго назначение, когато са проектирали тези...джаджи. :)
Ето и доказателство:
DownScan Imaging™ Elite-5 DSI Fishfinder/Chartplotter
Копирано от сайта на Лоран.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от boababa »

Шморхи,номера не е да ми копираш нещата,които съм прочел,а да мислиш правилно с тиквата! :idea: Купи си даун-скан-имаджинг,па после ела да ти сипя сол на тиквата! :wink: Щот едно е да четеш,а друго е да разбереш! :wink: Имаме дънно сканиране и между другото,намиращ-риба! :mrgreen: :mrgreen: С три пиксела на монитора,ще ти требва голема лупа и пак бая ще се кьоравиш!Вервай ми! :wink: :wink:
Аватар
Husky Jerk
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 14:15
Местоположение: София

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Husky Jerk »

Ето решението - 83,200,455 и 800 kHz. Мисля че ще забележите и разликата.
Изображение

За храстчетата -ги показва точно.
Изображение

За моделите DSI , дайте да ги коментираме тук: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 34&t=44620" target="window.open(this.href);return false;
Всички риби плуват,само пържените не!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Marco Polo »

bulstar_nikolov написа:
Marco Polo© написа:Уви, няма мерене на волтажа...
В режим Сонар натисни Menu Претрупани данни (overlay)->Настройки->Menu->Добави...->Данни на сензора->Волтаж

И ще ти ги искара.
Ето такива постове обичам да виждам - точно, кратко, ясно и ПОЛЕЗНО! Благодаря! :D
Ще се пробвам следващия път на вода, предполагам в "симулатор" няма да е добре да си играя.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Husky Jerk
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 14:15
Местоположение: София

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Husky Jerk »

Marco Polo© написа:
bulstar_nikolov написа:
Marco Polo© написа:Уви, няма мерене на волтажа...
В режим Сонар натисни Menu Претрупани данни (overlay)->Настройки->Menu->Добави...->Данни на сензора->Волтаж

И ще ти ги искара.
Ето такива постове обичам да виждам - точно, кратко, ясно и ПОЛЕЗНО! Благодаря! :D
Ще се пробвам следващия път на вода, предполагам в "симулатор" няма да е добре да си играя.
В симулатор можеш да пробваш няма проблем.И сондата да ти е на сухо не се притеснявай.
Всички риби плуват,само пържените не!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от Marco Polo »

Следващ въпрос - тези "маркери" чисто ориентировъчни ли са,
просто за отметка на обект, или...?

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
petukingdom
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:23
Местоположение: Herne Bay UK скоро и на ТИЧА

Re: Въпрос за Lowrance Mark-5x dsi

Мнение от petukingdom »

Marco Polo© написа:Следващ въпрос - тези "маркери" чисто ориентировъчни ли са,
просто за отметка на обект, или...?

Изображение
И те връщат назад в историята на сонара да проследиш кое на колко метра се е намирало(риба,камък или храст).С тоя маркер може да следиш всичко под лодката-точна дълбочина на стръвта,евентуално до каква дълбочина се вдига сома :D и т.н.
http://m.youtube.com/user/petukingdom" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”