PR: NILS MASTER

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: NILS MASTER

Мнение от lovo M »

Емо в поста ми,няма никаква умисъл за злепоставяне на платената тема.Въпросът ми беше провокативен.А смехът ми беше провокиран от изненада.Защото вчера обсъждахме с едни колеги....точно ЖЪЛТИЯТ цвят.Когато видях последните воблери от темата,по точно първият жълт,останах доста изненадан,и си зададох въпроса...Дали това е случайност или съвпадение.Знаеш много добре,моето становище относно зрението на сома.Специално за Нилс Мастера ,мога да изпиша няколко страници.Не-го правя защото това си е ваша тема с Мaxa,и вие трябва да давате по подробни данни за самите воблери.Далече съм от мисълта да ви давам акъл,кака се прави реклама и как се продават воблери.Говоря перфектно три Европейски езика,и още два разбираемо без помоща на Гугъл преводача.В известна степен ,това ми дава предимство,да се ровя в много Европейски сайтове и да отсявам информация полезна за мене.Рядко ходя за риба,но-съм маниак на тема воблери ,цветове,сом.Последният ти пост ми хареса много....така трябва да се пише.Ще чакам двуделните воблери на Нилса ,когато се появът във темата, със сигурност ще се включа.
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Emo-83 »

Стояне,ти знаеш,че перото ми е остро.Не обичам лигавщини,когато говоря сериозно за риби.Майтапя го правя в други теми.До като пишех си мислех за теб и това което знаеш з а нещата и примамките.Исках да те провокирам и ядосам за да драснеш някой ред за воблерите на Нилс.Не казвам,че всичко написано за тях трябва да е полужително.Не съм глупак за да забълбуквам хората,че всички модели ловят еднакво добре сом.
Жълтия воблер е любимия цвят на Кроки за улов.Той го използва успешно за улов на сом.Предпочитанията са му за Халко Сорцерер с цвят флоро-грийн.Има доста уловени сомчета на него.За беля обаче хвана една 10-ка на Нилс цвят 12,което е жълт воблер със светещи частици и черна глава.
Жълтото баце играе решаваща роля напролет(и не само тогава) при белите риби....не мога да си го обясня и аз точно защо.При сома също има значение.Имайки предвид,че той вижда в черно-сивата гама,предполагам за него това да е някакъв тип бяла рибка и понеже е жълта пробива в по-дълбоките слоеве вода.Черната глава само придава контраст и по-добра видимост за сома.Погледнати тези факти през черно-бели фотографии се получава един вид ред-хед(yellowgreen&black).
Някъде съм чел,че за зелена вода се използва зелен воблер и колкото да е странно,то май наистина се вижда добре от рибите.Аз приемам факта,че сома не дикел както бялата,щуката и пъстървата по цветно от човека.Но съм сигурен,че сома предпочита определени пробивни цветове в различни видове условия,щом уловите се различават като брой.Именно за това избирам цветовете според дълбочините.
За мен Ред-Хеда не е любимия цвят,но той се вижда най-много в мътна и кална вода.При общуването ми с Томахавката,той ми показа подводни снимки на водолази в много мътна вода.Не се виждаше почти нищо,но единия извади от някъде един бял силикон.Е той се виждаше прекрасно.Да човешките очи са различни от рибешките,но Върхара нямаше да рисува силикони с фулмастери,ако това няма значение на 30м. дълбочина.Там ние не виждаме нищо,но бялата риба вижда прекрасно.
Ето защо от 5-те разцветки,които имаме на воблерите Бете-Зап,предложих най-ловящите без да имам файда от това,защото и другите цветове са ми за продаване.
Отностно теб и знанията ти.....не ги омаловажавам.За съжаление не ми отговори на личното в което ти зададох няколко въпроса за нашите воблери.Надявам се поне Милен да знае и някога да улови сом на тролинг.Предай му,че за да се случи това,трябва да си промени стила на влачене,както и местонахождението на което търси рибите.
Когато говоря за риболов,мога да пиша много и с кеф.За съжаление не става дискусия в която да намираме истината.Със сигурност зная,че имам доста места и пасажи в които бъркам.Но не намирам риболовци и колеги,които да ми ги посочат.Нека знаещите да пазят тайните за себе си.Аз споделям моите тук и дано някой има полза от това.Щото за мене във всички теми спама е 30%,а казаното 70,но няма кой да чете или се всеки желае да му се казват нещата в прав текст смляни.....което няма да стане......щото повечето само четът и крадът без никакъв принос,а после са велики с техните открития и риби.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Emo-83 »

Ето мострата на двойно чупещия Инвинсибъл 12см. воблер на Нилс Мастер цвят 15.Цвета не е толкова атрактивен,но е много уловист в бистри води и там където рибата взема на по-естественни примамки.Той гази до 3м. и е доста тежък.Става за далечно замятане.След няколко дена ще го пуснем на вода за да видим играта му.Другата молба към Финланците ни е.....да направят същия воблер с метална човка и газене 3.5-4м.Надявам се тя да бъде осъществена също за следващия сезон.
Изображение
Изображение
Загледайте снадката.Това не е халка и е направено така нарочно.Да няма подмятане във всички посоки.Движението става само със странично поклащане на опашката.....подобно на Сливъра.
Изображение
Другата нова разцветка,която поръчах е по мнение на Троли.За съжаление той вече не ходи за сом,а след едноседмичния му Бан спря и да пише.
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от milen »

--------
Последно промяна от milen на Нед Юли 29, 2012 11:00, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Emo-83 »

Ок,няма да те меся.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Д-р Флекс »

Аре бе Емо, тръгвай за гьола, какво още чакаш? Знаеш ли какъв трофей е изтървал оня ден твоя адаш Баницата?
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от shkarcheto »

Не знам какви бяха тези капота на Жребеца, всеки се оплаква. Инфо от днес - риболова започна в 06:50.
Преключи в 14:30 имах 8 удара и осем риби. Всичките са пуснати и всичките са дребни бели риби.
Воблера Нилс Мастер Хака ДД. Направи ми впечтление, че се изписа какво ли не за тези поводи, използвах ред блийдинг ваиър на AWF, 30 либров, метален с червено пластмасово покритие. Така че все повече си мисля, че ние си втълпяваме или не искаме да слагаме поводи. Гответе се за Жребчево за Меркюри Оупън, аз пропускам, няма начин.
Наслука на всички

п.п. На всички други хубави и добри воблери нямах пипване
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от LVitchev »

shkarcheto написа:Така че все повече си мисля, че ние си втълпяваме или не искаме да слагаме поводи.
Иво,искаш да кажеш че трябва да слагаме поводи ли ??? Не виждам смисъл,ама никакъв,усещам как свисти във водата повода с тия възли :roll:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от shkarcheto »

не съм казал това, аз също не обичам да слагам, но понеже дърпах цял ден само големи воблери, после не ми се превръзваше линиа без повод и поставих директно воблера на металния повод, нямаше разлика в кълването, това ми беше идеята......
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от bai ves »

Шкарче, га рибата е коз , върви. Той Любо ти говори, че свири, а това е едно усещане, което наистина и мен ме дразни ако има усукване <<>> опъване....
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от LVitchev »

На няколко пъти съм пробвал и съм слагал 1.5м поводи от Флорокарбон,ама не виждам увеличение на кълванетата :roll: :roll: :roll:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от shkarcheto »

Е точно това искам да кажа, че увеличение или намаление на кълването е само в нашите глави, изключвам само ако риболова е на плитко и в много бистри води, тогава може би тънкия флуоро би бил удачен вариант.
Поздрави
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от LVitchev »

Шкарче,няма ли да давим Нилсовете бе,много се застояхме :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от shkarcheto »

Любо утре излитам за Сингапур.....пропускам доста от есенния риболов, ще ловим риби зимата или на пролет.
За Жребеца на състезанието си носи поне един НМ Хака ДД 7см
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от LVitchev »

Непременно !!! Ти имай готовност да вземеш по един телевизор :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”