За Банско и Пирин R.I.P.

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Zaimov
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 17:06
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от Zaimov »

................................... "Убий гл..... с мълчание"
п.п. 'що ли ми трябваше да се обаждам като знам, че Silentium est aurum........

Благодаря за отговора. Не исках да се заяждам, но мисля, че тази тема за Банско навсякъде се преекспонира от хора които не виждат от всички страни този проблем, а особено по-малко виждат по-големите проблеми за природата около нас. Не може просто на всичко да казваме "Не", а да си траем за другата катастрофа в нашите гори.
сух газ риба не яде
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от nina »

На мен ми е интересно колко по-голям трябва да е проблема, от съсипването на една планина,Национален Парк, приютяващ стотици редки, ендемитни, реликтни и световно застрашени видове??!
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от nissana »

Нинка,не се хаби.....нема сми.Не могат да разберат какво правиме.....
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от nina »

Знам, Вальо, но понякога не се сдържам......
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от bozaka »

Нинче злото е сторено, лифта е необходимо зло ! Лошото е , че тия кретени няма да се спрат и ще продължат да правят хотели и пак ще се стигне до този казус! Просто тия там са ненаситни гадове!!!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от nina »

Не мисля,че належащо е изграждането на нов лифт. Нека си оптимизират малко съораженията, които имат в момента! Кабинките са нарядко, а лелята с картите не може да те разбере, когато й говориш на български, не искам да си помислям какво преживяват чужденците...Нови писти и нови бетони няма да дадат хляб на местните, нито ще напълнят прогимназиите, които нацвъкаха в района.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от venci72 »

кой сте вие та че решавате ,месните го искат това ,кой сте вие от софя та че се бъркате у техните искания,тука у кн като нищо не е направено и и е пущиняк да не е по убаво ,нема ни туристи ни нищо ,това требе да го решават местните,каде се биете у гърдите че сте от софя ,ако бутнат сичко и стане гола поляна у кошари ли че седите там ,а стига ,има предостатачно пущиняци по планината ,оставете месните жители да си решават съдбата на техния роден край ,не се бутайте насекаде ,като американците сте каде има гага и вие сте там
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от dekata »

С най-добре чувства към всички,къде бяхте като изсякоха Средна гора?Милиони дървета и оставиха само храсти.Там поне искат да развиват туризъм.А тук???
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от hobby »

venci72 написа:кой сте вие та че решавате ,месните го искат това ,кой сте вие от софя та че се бъркате у техните искания
Абе ти нормален ли си, бе?! Че, от къде на къде, една планина е само на онези, които живеят там? Това е Национален парк, разбирай: на нацията. Не е нито на Банско нито на някой друг. И стига си мултиплицирал клишетата с просперитета на местните. Само пълен олигофрен може да повярва, че не свързаните в мафиотските структури на Минев и Галеви ще "намажат" от урбанизацията на Пирин. Колкото местните по морето " намазаха" от плътното застрояване на плажовете с хотели "он-инклузив" - толкова и тук ще се случи това.
Основния проблем тук е алчността и примитивизма.
Ето ти част от декларация на три местни бизнес организации в Банско:""Туристическа асоциация Банско", Съюзът на туристическия бизнес и Асоциацията на ски училищата в писмо от вчера до председателя на ски федерацията Цеко Минев и кмета на Банско Георги Икономов твърдят, че се полагат "усилия да се премахне малкият местен бизнес от туристическия пазар". Те дават пример с туроператора "Балкан холидейс", който се управлява от Радка Минева, съпруга на Минев, който предлага "невероятни" отстъпки на туристите за ваканции с включени лифт карти, което "пък прави ски почивките в местните хотели непривлекателни".
Аре пак ми говори за местен бизнес... Скоро на местния бизнес ще се предоставя само възможността да продава семки пред входовете на хотелите. След некоя и друга година местните ще се вдигнат да го гонят Минев от там ама вече ще е късно.

Ето пълния текст: http://www.dnevnik.bg/biznes/turizam/20 ... i_kartite/" onclick="window.open(this.href);return false;
dekata написа:С най-добре чувства към всички,къде бяхте като изсякоха Средна гора?Милиони дървета и оставиха само храсти.Там поне искат да развиват туризъм.А тук???
А ти къде беше? Къде бяхте местните? Нали местните трябва да се грижат за местната природа. Е?
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от dekata »

Аз бях тук,но нищо не можах да направя сам.За това питам къде бяхте вие,отявлените природозащитници.Аз поне не се бия в гърдите ,че съм такъв.
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от Станимир »

Написах един дълъг пост, ама го изтрих, че ще се скараме...
Ники, моля те намали малко епитетите, не е гот...

По темата за Средна гора.
Аз лично мога да ти кажа къде бях като искаха да отварят за експлоатация мина "Петелово" в Средна гора и да изтровят водата на няколко села. На работа бях през деня в София, вечер ходех да сменям седемдесе годишните ми баба и дядо на живата верига и седях пред багерите. Братчеда като се върнеше от втора или нощна от "Асарел" идваше да ме смени да поспя и да ида на работа. Горивото по 250 км на ден не са ми го плащали "Зелени Балкани" и не са ме возили с монстер трък-а дето го караха по Дондуков.

Ти къде беше?
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от dekata »

Аз лично говоря за участъка Баня-Клисура.И на какъв език да ви го напиша АЗ НЕ ПРЕТЕНДИРАМ ДА СЪМ ПРИРОДОЗАЩИТНИК.Вие го правите.Аз съм такъв дотолкова,доколкото да не хвърлям боклуци по поляните,да не режа дървета и т.н.

П.П. Отоплявам се на ток :wink:

П.П.Спирам да пиша,защото ви уважавам като колеги и хора,въпреки,че имаме различия по някои въпроси.Живи и здрави.
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от Коце »

bozaka написа:Лошото е , че тия кретени няма да се спрат и ще продължат да правят хотели и пак ще се стигне до този казус! Просто тия там са ненаситни гадове!!!
Кой тия бе мен? Горе няма един нов хотел! Всичко е ДОЛУ, в БАНСКО! И НЕ Е в границите на парка!
Айде стига говорихте откровенни глупости и философствахте в поредната тема без смисъл, но със съдържание!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от venci72 »

абе бастун,ти като си по нормален защо не живееш у землянка и не си светиш с свещи,защо не живееш там у пущиняко ,у кой век живееш,народо иска нещо да построй такива откачалки се мешате каде не ви е работа,отвара се работа на населението ,по твойте думи америка са требеше да е пущиняк инянците още да тепат бизони ,казва се цивилизация ,напредък на човечеството ,ного важно че немало катерици и сковранци...
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: За Банско и Пирин R.I.P.

Мнение от nina »

Аз,защото се чувствам малко местна, ще отговоря. Над десет години съм живяла "в пущиняко". В началото без ток и в....землянка ще е по-добре. И ако сега работата и семейството ми не го налагаха, бих продължила да съм там постоянно. Местинте хора не искаме писти. Не искаме и хотели.Туризъм, достъпен за дребния бизнес, не за олигарсите. И възможност за развитие на животновъдство, земеделие и занаяти.

А да се питаме "Къде бяхте",мисля, е излишно.Ако не бяхме последните десетина и повече години, щяхме да викаме олеле не само за морето.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”