Мрежи на Жребеца 05.01.14

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от vestel »

Като гледам бюлетина на ИАРА ... 1100м мрежи на 15 01 2014 на Жребеца на 16 01 2014 1200м на Копринка и това е няколко дена след подобни проверки - явно браконерите не ги бъркат финанси да си купуват постояно мрежи. Не по различно е положението на Стамболийски - "хората" слагащи мрежи са все едни и същи, не вярвам да има гастрольори които викат даи днес ще пускаме мрежи на Стамболийски - утре на Копринка и т.н. Предполагам, че пускането започва къде 20:00 когато всички лодки са се изтеглили и са вече на по 1-2 ракии и ваденето започва към 04:00 до към 06:00 на сегашния къс ден и се чудя толкова ли е трудно ИАРА да почиват денем и за няколко вечери да изловят пиленцата ...
Лошото е че на някой язовири си имат протекция браковците и знаят за предстоящите проверки, а на други язовири има едни табели забраняващи риболова на 500м от стената, - забраната важи за тези с лодките, че явно могат да пренесат взрив и да съборят стената, а за ловящите от брега няма проблеми ... но те не могат да достигнат мрежите, а и да ги хванат - единствено остават е една глава и силикон по-малко, вчера даже ми хвърляха пиратки да се махна от едната кула.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от Geo »

Няколко часа преди ИАРА да извадят мрежата ние извадихне 300-400м. друга.Всичко живо пуснахне /десетина шранчета1-2кг,стотина каракуди и платики/.Жива бяла риба нямаше.На 6-8см око, ви е ясно големината на рибата.
90% леш!Не ми се пускат снимки.Страшна грозота!
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от carbolino »

Тия мрежари полудяха бе май ги налегна глада здравата.
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от stomanco »

carbolino написа:Тия мрежари полудяха бе май ги налегна глада здравата.
Не вярвам глад да ги е налегнал, през ден се вадят 1-2км. мрежи, значи и се купуват нови 1-2км. А и не вярвам километър мрежа да е под 100лв.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от vestel »

Предполагам, че това си е добре организирана група и приходите са големи ... на времето правеха проверки по рибарски магазини и заведения за произход на продаваната риба - имаше и доста опарени продавачи ... отделно каде се появяват разни каравани и кемпери със надпис жива риба ... а от каде е как се продава никои не го е грижа ... нито касов апарат ... проблема е в държавата
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от славеe »

При 11004 хиляди регистрирани членове на форума,Стефан Зандера организира протест преди време пред ценралата на ИАРА,освен клубът на спинингистите,бехме точно 5 човека
от гондолиерите,аз, Тапета ,Троли,Тони Котев.петия не дойде :lol: това определено беше мирен протест с опрезделени изисквания.........не се постигна кой знае какво но нещата се раздвижиха малко.Мисълта ми беше,че не се ли надигнеме сериозно,да се вземат законови мерки,нищо нема да се получи......това вадене на мрежите си е като физкултура,ние вадиме те си купуват нови.
е тука правехме малко смех на рибите..................ама какво то това,брако си купи нови
.http://vbox7.com/play:83d78f8dbb" onclick="window.open(this.href);return false;
krame_74
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 19:27
Риболов: spining

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от krame_74 »

само така с мрежите.как да сабудим ИАРА
catfish84
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 10, 2013 23:35
получил Браво: 1 път

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от catfish84 »

Току що гледах по Discovery предаване за спец полицай, на края дадоха как Румънците опазват делтата на Дунав : 4 лодки и един хеликоптер натоварени с маскирани момци въоръжени до зъби.
За 15 минути хванаха две групи мрежари с 130 кг риба и мрежите докато излизат от реката! Казаха, ако се докаже вина в съда ги чака 3 години затвор.
Кога ли това ще се случи в България?
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от valkata34 »

И аз го гледах и си помечтах кога и тука ще видя такава акция.Хеликоптер + четри лодки с по 150к. мотори.
host200
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 16:54

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от host200 »

В това отношение сърбите съм ги признал , ликвидирали са бракониерството във всичките му форми на 90% през последните 5 години.
Но това е държавна политика. :D
Празнотата е форма и формата е празнота , риболова е някъде по средата
k_kuk
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 10:35
Местоположение: Пазарджик

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от k_kuk »

Само ще ви кажа, че лодката на Пазарджишката ИАРА от две седмици стои в един сервиз и не е мърдала никаде !! Въпреки, че е оставиха за смяна на лагер на главина и ремонта беше извършен за ден никой не ебава да дойде да си е вземе! Снимки може да ви кача в понеделник. :evil: :evil:
matcata78
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 22:01
Риболов: Шаран СОМ Бяла риба а и Амур
Местоположение: нова загора Жребчево

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от matcata78 »

valio-plochkata написа:Адаш имам предложение да те направим кмет на жребчево тъи като може би си човека най много присъстващ на язовира
Благодаря Адаш аз отдавна съм кмет на Жребеца и много бракониери съм разплакал и ще продължавам но много по трудно става със всяка изминала година. Имам чуството че като ги напсувам майка им бракуниерска и те се множат. Ама те такива ни и законите .Тези които вадим мрежи от Жребеца сме капка в морето, бедна ви е фантазията за какво иде реч. Мъчих се да стана ИЯРАджия от тия мобилните групи, но и тях ги премахнаха -нямало пари. Предложих им че ще работим без заплата щото сме 5 приятеля които милеем за този язовир но -не стана. Затова сега предприемаме такива отчаяни АКЦИИ поне малко от малко да спасим част от този прекрасен Язовир... :tup:
болен съм по риболова
host200
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 16:54

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от host200 »

Трябва по някакъв начин да се опази този язовир,Жребчево е един от най плодовитите язовири във рибно отношение , ако беше като другите язовири при този мрежарски натиск отдавна щеше да се използва само за напояване и да си пробваме лодките.
Празнотата е форма и формата е празнота , риболова е някъде по средата
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от vestel »

И не само този, а всички :!:
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мрежи на Жребеца 05.01.14

Мнение от Bat Vanko »

matcata78 написа:
valio-plochkata написа:Адаш имам предложение да те направим кмет на жребчево тъи като може би си човека най много присъстващ на язовира
Благодаря Адаш аз отдавна съм кмет на Жребеца и много бракониери съм разплакал и ще продължавам но много по трудно става със всяка изминала година. Имам чуството че като ги напсувам майка им бракуниерска и те се множат. Ама те такива ни и законите .Тези които вадим мрежи от Жребеца сме капка в морето, бедна ви е фантазията за какво иде реч. Мъчих се да стана ИЯРАджия от тия мобилните групи, но и тях ги премахнаха -нямало пари. Предложих им че ще работим без заплата щото сме 5 приятеля които милеем за този язовир но -не стана. Затова сега предприемаме такива отчаяни АКЦИИ поне малко от малко да спасим част от този прекрасен Язовир... :tup:
Вальо дай да се разберем къде ще направим бивак, както го направихте през миналото лято "на боровете" и след започване на забраната да ги лепваме с график. Няма кой да ни организира, ако ние не го направим. Предлагам инициативата да е от теб. Аз и още няколко приятели сме на линия за графика. Казвай само с какво трябва да помагаме. :tup: :tup: :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”