Пролетна забрана 2014

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
VladYakim
Мнения: 288
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:19
Риболов: спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Пролетна забрана 2014

Мнение от VladYakim »

Колеги,

Някой да е попадал на информация за кога готвят тазгодишната пролетна забрана? Предполагам или 14 или 21.04, но ако на някой му е попадала някаква информация нека сподели.
На рЯката ми е най - добре :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от babydoctor »

sharo1 написа:Не е ли от 15.04...
По закон е, ама може да пуснат гювеч за Великден :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Даниел Казаков »

По закон е от 1 май до 31 май включително но министърът има право да я удължава което е практика от много години. Започва обикновено на 15 април но може да влезе в сила и от 7 април или да пуснат гювеч за след великден,което е по съвет на ,,специалистите експерти" в министерството.
VladYakim
Мнения: 288
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:19
Риболов: спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от VladYakim »

Даниел Казаков написа:По закон е от 1 май до 31 май включително но министърът има право да я удължава което е практика от много години. Започва обикновено на 15 април но може да влезе в сила и от 7 април или да пуснат гювеч за след великден,което е по съвет на ,,специалистите експерти" в министерството.
Мда, и аз това имах предвид, някой ако знае дали ще бутнат малко назад таз година да знам как да планирам Великденската ваканция :D
На рЯката ми е най - добре :)
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Даниел Казаков »

Съжалявам сгреших след последните промени за всички водоеми с надморска височина до 500 м е от 15 април до 31 май тоест дори и да няма извънредна заповед забраната започва на 15 април
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от кмета2 »

Според мен, вече е време. И 14 април ми се струва късно. Великденски гювеч звучи хубаво, но няма да е полезно за :fish4:
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от кмета2 »

Според мен, вече е време. И 14 април ми се струва късно. Великденски гювеч звучи хубаво, но няма да е полезно за :fish4:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от sleepwalker »

На мен ми се струва, че забраната ще почне точно когато рибата вече си е хвърлила хайвера и не й пука за нищо друго, освен за плюскане :) Миналата седмица край брега на нашия гьол гледах как се разкарват огромни ята малки рибки, да не кажа почти прозрачни, които ми се струва, че са от тазгодишната реколта (не ми се вярва да са толкова дребни, ако са от миналата година, все щяха да стигнат размер "стръв за костур"). Според мене ако умните глави там горе бяха се съобразили с топлото време, трябваше да пуснат забраната от 15 март до към края април.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от bai ves »

:idea: що не слагаш умните глави в кавички :?: :?: :?: Пълни ментета са от портиера на общината до последния етаж.........некадърници, чудя се що не ги затворят като служба изобщо, по план на тия мърди дето ни управляват :!: :!: :!:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Д.Граховски »

Миналата седмица бях по разни водоеми и по водораслите бъка хайвер, предполагам е щучи, а пък на места вече са се излюпили щученцата. Трябва някои да ги смени тия бахури и да се сложат хора които следят как се развиват бременните риби и да вувеждат занрани според това, а не защото трябва да има някаква забрана някога
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от кмета2 »

Какво е " бахур " :?: :D
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от sleepwalker »

кмета2 написа:Какво е " бахур " :?: :D

Е това :D

Изображение
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от indalo »

кмета2 написа:Какво е " бахур " :?: :D
Хексиклоп или трихогастър. :D :lol:
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
fori_72
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 13:32
Риболов: плувка

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от fori_72 »

нещо разбрахте ли за забраната ? от кога точно ще е? чух 14ти ама след 14 или от 14?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”